0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bı internet sitesi nde gördüm annelik ile öğretmen ligi aynı kefeye koyan insanlar var bence aynı şey değil siz ne düşünüyorsunuz

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Evdeki öğretmen annedır, okula başlayana kadar öğretmeni bizleriz çocukların 
(1,046 puan) tarafından
Kiz senin isin yokmu hic butun yorumlarda varsin:))
-Reklam-
+1 oy
(13,804 puan) tarafından
Yanı çocukların ilk öğretmeni annesi. Ikisi birbirine karıştırılmamalı ama ayrıstirilmamali da. Ikisinin de yeride görevide ayrı ama amaçları ortak.
+1 oy
tarafından
Annelik bir nevi ogretmenlik. Egitim ailede, evde baslar. Ogretmen adi ustunde ogreten demek. Evde sen hamurunu yogurursun, okulda ogretmenleri şeklini verir.

Hem benzer, hem çok ayrı şeyler aslinda.
0 oy
(15,854 puan) tarafından
Bence de konmamali annelik öğretmenlikten daha yüce bir meslek 
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Evlatlarina merhametli olan çocukları sever bn ikisini bağdaştırıyorum şahsen
0 oy
tarafından
Tabi ki aynı şey değil nasıl ki anne ile baba aynı değilse anne ile öğretmen de aynı kefeye koyulmaz puzzle gibi düşün.
0 oy
(800 puan) tarafından

Öğretmen eğitici öğreti anne şefkat sevgi verici olur tabi ki ayni olamaz. Öyle şey mi olur:happy:

0 oy
tarafından
ogretmen ayri, anne ayri, anne olan ogretmende ayri bana gore cunku bir yigenin olur onu seversin vs bir de evladin olur vay be yigen sevgisi de hic biseymis bunun yaninda dersin o misal
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Bence öğretmenlik çocuğa bilgi verir ama annelikse hayatını ve tüm ömrünü verir ikisi çok başka şeyler 
0 oy
tarafından
Hem ana sınıfı öğretmeniyim hem anneyim ikisi aynı kefeye konulamaz bir öğretmen olarak öğrencim hastalanınca sabahlara kadar başında oturup beklemiyorum veyahut da brokoli yemiyor diye patates kizartmiyorm ama anne çocuğu için yapıyor benzer şeyler ama annelik bambaşka öğretmen öğrencilerini sever önemser gözlemler bağ kurar ama hiç bir Zaman bir anne olamaz mümkün değil 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Ortak noktalari olsada ikiside ayri seyler 
0 oy
(80 puan) tarafından
Kesinlikle aynı değil. Anne kendi evladını sever, öğretmen kendisine ait olmayanı da anne şefkatine yakın bir sevkatle sever.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Öğretmenlik bir meslek ama abbelik değil anneliğin tanımı dahi yapılamaz öyle değerli bişey. Hiçbir meslekle de aynı kefeye koyulamaz. Hem öğretmen hem anne olarak yazıyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 115 göst.
12 Şubat 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Nz (553 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 375 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 267 göst.
22 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.