0 oy
71 göst.
Diğer kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kizlar fikrinize ihtiyacim var dun rutin kontrole goturdum 2 aylik olacak haftaya onun icin hemde rota aşısı icin off şu kilolar gene uyarimizi kaptik doktordan 3 kilo almis dogumdan bu yana doktor fazla dedi 2 saate bir besliyordum daha kucuk diye doktor gunde 5 6 kez beslemen gerekiyor sen 12 kez besliyorsun dedi ilk kizimada 3 aya kadar 2 saate bir karnini doyuruyordum ama onda asiri kilo gormedik dun aksamdan beri doktorun dedigi gibi 4 saate bir verdim ama tedirginim ya kan sekeri duserse falan diye kucuk oldugundan annelik iste azicik dusuncelerinize tecrubelerinize ihtiyacim var kizlar bide normaldw 120 cc icerdi bugun 1 kere mamayi 60 cc icti ama asiri kustu yoktu boyle birsey neden olabilir kizlar?

6 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
Anne sütü bir saatte mama 3-4 saatte sindiriliyor canım 
(3,099 puan) tarafından
Anladim canim demekki doktorda ondan demis 4 saate bir diye
(1,160 puan) tarafından
Bana da öyle demişlerdi ilk defa mama kullanacaktim istediğin kadar emzir ama mama vereceğin zaman 3 saat bekle demişti
Sen zaten anlarsın bebeğin açlığını ona göre verirsin canim
(3,099 puan) tarafından
Bide 3 saat gecmesine ragmen kusuyor mamayi
(1,160 puan) tarafından
Doymustur yemek istemiyordur
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlk doğduğunda kaç kiloydu 
(3,099 puan) tarafından
3 260 canım
tarafından
Normal canım ya sen eskisi gibi devam et benim bebeğim yemiyordu yemiyordu alıştı yememeye simdi hiç iştahı uok
(3,099 puan) tarafından
2 saate birmi veriyim yani canim
tarafından
Tabiki nasıl alistiysa o bebektir emin ol benim bebeğim inanır mısın 4 buçuk aylık 5 buçuk kilo hiç yemiyor yemin ederim bazen biberonu ağzına sıkıyorum o kadar inşallah diğer gidişte daha da kilo vermez bebekler ne kadar kendine gelse gelişse o kadar iyi ilerde o kiloyu boya veirir
tarafından
Benim ilk doğumdu cahildim bilmiyordum sütümü veriyordim sütümlr hep kustu hiç kilo almadı sonra mama verdim mama da yemiyor simdi diyorum keşke o zman verseydim de sjmdj biraz büyümüştü görenler diyor ki yenidogan mi cok üzülüyorum
0 oy
tarafından
İlk ay 4 saati geçmesin 3 saat arayla besle dediler mama+memeydi. 2. aydan sonra 5 saati geçmesin dediler mama+memeydi. Şuan 4.5 aylığız sadece mama yiyor. 3 haftadır geceleri kendisinin uyanmasını bekliyorum artık uyandırmıyorum bile. Bence de 2 saat çok kısa. Emzirsen tamam da mama zaten uzun süre tok tutuyor. 

Kilo alımı da bünye meselesi demekki yarıyor bebişe.. Yine de dikkatli olmakta fayda var. 
(3,099 puan) tarafından
Anladim canim cok sagol bende bazen cok yorgun oldugumda alarmi duymuyprum gece bebegimde gece 4 5 saat kalkmiyor birazda o yuzden tedirginim
0 oy
(628 puan) tarafından
Benim kızım 2 aylık. 4 saatte bir 90 cc mama veriyorum. Kilo alımı normal diyor doktorum  Doktorunuzun dediği gibi siz fazla besliyorsunuz. Fazla kilo iyi bir şey değil sağlıksız yani. 
(3,099 puan) tarafından
Farkettimde dunden beri 4 saate bir veriyprum gaz sorunuda azaldi sanki
(628 puan) tarafından
Gazı azalır tabi. Siz mamayı sindirmesine izin vermemişsiniz ki tabi çok gaz olur. Şimdi rahatça sindirir gazı da azalır. 4 saatte bir vermeye devam edin yenidoğan değiller artık
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Mama içtiği için mi kilosuna dikkat et diyor canım. Benim kızımda 2 aylık 3900 doğdu şimdi 6900 Maşallah. Doktor gelişimi çok güzel 2 ay önde dedi hiç az emsin falan demedi mama yok sadece anne sütü emiyor
(3,099 puan) tarafından
Benim bebegim 3 200 dogdu canim 6 500 kilosu suan 2 aylik aslinda ayni sizin kiloyla ama bize neden fazla dedi bilmiyorum doktoragore fazla kilo aldigi icin oyle dedi
(2,529 puan) tarafından
Anne sütü mü emiyor mama mi
(3,099 puan) tarafından
Mama kuzum
0 oy
tarafından
Ben önce emziriyorum sonra doymaz aranirsa 90 CC mama yapıyorum bazen memeyi istemiyor zorlamak istemiyorum 120 CC mama yapıyorum sonra da 3-4 saat uyuyor uyanınca emziriyorum tekrar geceleri de güzel uyuyor 2-3 falan uyanıyor , kusma bizde de var emdiği zaman da fazlasını çıkarıyor mamayı da çok kaçırınca çıkarıyor ve doktor bana da kilosu fazla dedi doğduğunda 3700 gibi bir kilodaydi zaten zayıf değildi 300 gram sonrası iri bebeğe giriyor mamayı verme sadece emzir dedi ama çocuğum aç mı kalsın? Neredeyse bir saat emiyor uyu uyan bir saati buluyor daha doğrusu 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 56 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 204 göst.
24 Mart 2021 Diğer kategorisinde selindrn (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.

380,001 soru

11,375,304 cevap

34,859 kullanıcı

...