0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde (344 puan) tarafından
Köyde kaynanamgilin tavuklara bulaşmışlar. Kaç senedir kurtulamadı bir türlü. Kireç döküyomuş veterinerden ilaç alıyormuş pini söküp yeni yaptılar hatta tahtaları yaktılar ama etki etmiyormuş. Başına gelen varmı nasıl çözerler bu durumu. 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kiz babam bi ilac kullandi hemen kesmisti koydeni evlerinde anam onlarda nasil issiriyo vallaha pireden beter yarin soram babama
tarafından
Kirece yatacan ahahhahah
tarafından
Bizim bahçeye pire gelmis gübreler kaynanam fark etmiş sadece o giriyor ama biz kayinvalideme çıkıyoruz eve ben basladim kasinmaya dedim ilaçlar ağır geliyor herelde eltim başladı birde doktora gitti:) meğer bizi pire isiriyormus kendi evimde 1 tane görünce hemen aradim hepsini bende varsa sizdede kesin vardır diye ;) tabi heryerleri ilacladik sildik süpürdük.. bahçede yine tamamı gitmemişim bütün kireç gibi ilaçla tekrar heryeri temizledik:)) evde 1 tane daha gördüm kaçırdım eşimle odayı sildik supurduk olduk resmen üstümüz öylece yıkamaya dus aldik yere çarşaf yaydim varsa gelir diye yemin ederim nerden çıkıp geldiyse geldi çarşafa hemen yakaladım eşim diyor ölmüştür:)) he dedim sen öyle san tırnak zor öldürdüm yemiş beni ******** suan artık kimsede yok duruyor bu seferde görürsem artık :)) temizledik insallah deyip dua ediyoruz :))
tarafından
Kiz fenalar ya bide benim oglanin alerjisi var nasil sisiyo heryeri
tarafından
Ben mahvoldum ya baştan anlmadim çok hormon ilacı kullandim  dedim bana dokundu herelde erkeklerde birsey yok şuan kaşınmiyorum olsa kesin yerdi beni ama tabi hala gözlerim arıyor yatağa yatarken sürekli bakıyorum carsaflari sürekli degisiyorum tik oldu  resmen
(119,463 puan) tarafından
ulan nerelisin yazsanaaa
-Reklam-
0 oy
(75 puan) tarafından
Baya bir külün içine ilacını dökeceksiniz tavuklar onun icine giriyor baya kanatlarını falan çırpıyorlar eşiniyorlar tek cözüm o . Ilacın adı piramit bide puzzle diye ilaç var ziraatçilerde satılıyor canım. Eşim tavukçu öyle yapıyor. Ve tünedikleri yerleride o ilaclarla ilaçlayın .
(75 puan) tarafından
Ama canım çok olsun kül yani tavuklar icinde banyo yapıyor resmen külü çok seviyolar
(344 puan) tarafından
Umarım çözüm olır mutlaka deneyeceğiz bu yöntemi
0 oy
(53 puan) tarafından
Talaş, ince odun talaşını her yere serpin tavukların üzerinede dökün biter, zaten bit varsa tavuklarda talaşı görünce içine girip kendilerini temizlerler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 147 göst.
23 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Emmine1 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 162 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,222 puan) tarafından soruldu

381,073 soru

11,408,515 cevap

34,945 kullanıcı

...