0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (1,363 puan) tarafından
Hanimlar merhaba, batıl inanci olan biri degilim, hoş, şimdi soracagim inançla alakali da degil. Oglumda neredeyse 1 ay her gece bebegin başini bekledik. Kusar bogulur falan diye. Hem ki hep yan yatiriyorduk şu yan yatma yastigindan var. 35+1.deyim. nasipse 3 haftam kaldi. Ya simdi bu dusunce bana saçma geliyor. Yan yatirinca kussa da birsey olmuyor. Birde zaten tedirgin yatiyoruz. Sizde beklediniz mi böyle, ben herhangi bir inanctan degil de dedigim gibi, annem de kusar çok kucuk sesi cikmaz dedi diye bekledik??? 

23 Cevaplar

0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bende merak ediyorum nasıl uyuyacam diye düşünüyorum Allah korusun boğazına kacar falan diye korkuyorum şimdiden 
(1,363 puan) tarafından
Valla bana suan saçma gelitor bu dusunce. O gunleri hatirliyorumda perişanlikti ya. Annem babam ben eşim allahim hepimiz sabahlara kadar sirayla bebek bekliyoruz. Emziriyorum, süt sagiyorum, ee hadi basini bekle uyuyamiyosun. Uyku olmayinca da evde hep bi gerginlik. Zaten surec zorlu. Tabi ilk çocuk panik korku hersey var. Şimdi 2. Diye  tabiki boşlamayacagiz oda evladim benim ama gerek varmi yani o kadar yipranmaya. Ilk oglum 7 yasinda oldu, odasinda yataginda döndugunde uyaniyorum hala. Ee birde bebekte insan daha hassas ne bileyim bakan biri daha olacak ne bileyim vallahi kafam karisti. Allahim  evlatlarimizla sınamasin insallah. Saglikla buyutelim.
-Reklam-
0 oy
(7,653 puan) tarafından
Hep sırt üstü yatırdım bazen başını yana çevirdim 
0 oy
tarafından
Hiç beklemedim gazını çıkar yan yatır rabbime emanet 
0 oy
tarafından
5 gün hastanede kaldım. 5 gün toplasan 5 saat zor uyumuşumdur.  Eve geldikten sonra uyuyabildim. Zaten ilk doğumdan sonra Rabbim hafiflik vermiş bana, en ufak sese uyanır oldum. Ondan şüpje etmeden uyuyabşldim elhamdulillah. Aylarca uykusuz başını beklemek de mantıklı değil bence.
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Ya zaten bebeler kafalarıni ceviriyor uyurken sağa dola sabit uyumuyolarki cokta evham yapma herşey Allah tandır cnm sağlıkla gelsin bebjşin ❤
0 oy
(800 puan) tarafından
Doğduğu gün hastanede bekledim ondan sonra 2 saatte bir kalkip emzirdim hep yan yatirdim beşiğine yatirirdim yanima yatirip emzirmezdim yanimda uyutmazdim şükür öyle şeyler yaşamadim
0 oy
(1,465 puan) tarafından
52 gün başını bekledim eşim akşam gelirdi iki üç saat bakardı uyurdum sabahları 6-7 arası alırdı 2 saatte öyle uyurdum şimdi bile zor uyuyorum 4.5 aylık çok uyuyamiyorum 
0 oy
tarafından
Yenidoğan dönemiyor ki her gece sağ sol değiş yapıp yatırdım şükürler olsun birşey olmadı
0 oy
(601 puan) tarafından
Reflü yastigindan vardı 40 gün hep onda yatırdım sonra besigine yine onunla birlikte koydum ama boyu almamaya başlayınca normal yatırdım hep destek koydum arkasında gündüz bı tarafa gece diğer tarafa doğru yatırdım ..ama öyle aman aman da beklemedim sadece diyorlar ya bebek yalnız bırakılmaz flan logusayken öyle bı tedirginlik vardı hep besmele çekip yatırdım kızımı çok şükür hiç bı sıkıntı yaşamadım gazını cikartip yatirinca rhat rhat uyuyordu
0 oy
(13,203 puan) tarafından
İşte bunun için reflü yatağı diye birşey icat ettiler alıyorsun altı ay ardına bakmıyorsun. Kalıcı reflüsü olan bebeğim bir kere tıkanması. Bir ay ölürsün cidden sağlıksız 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Anaaa bebe nöbetimi olur tatlim emzir gazını çıkar yan yatır işte bu 

Allaha emanet korkma
(1,363 puan) tarafından
Suan bu fikirdeyim. Bunu yaptigimizda 7 yil oncesiydi, cahillik, heycan telaş... simdi anneme diyorum bunu beklemeyelim anne perisan oluyoruz, uykusuzluktan herkes zombi gibi dolandi evde :) oda diyo olmaz tabiki allaha emanet, allahim evlatlarimla sinamasin hicbirimizi... Ama yipratici bir olaydi :)
(14,428 puan) tarafından
Ahahaha annen beklesin o zaman olmaz demiş baksana :-))))))
(1,363 puan) tarafından
Muhtemelen oyle olacak :) :)
0 oy
(2,569 puan) tarafından
Canım Yan yatır canım bişey olmaz kustugunda da yutmaz geri ama şakın arkasına yastık koyma yan dursun diye bide yastık koyma 2 yaşından önceki bebeklere yastık önerilmez 
(1,363 puan) tarafından
Yok yok normal yastik degil, şoyle ucgen 2 parcadan olusan, bebegin saga sola donmesini engelleyen karnina ve sirtina dogru koyulan bir aparat gibi yastik. Simdi yine kullanacagim insallah, zaten donemez de tedbir icin iste. Mesela reflu yataklari hafif rampali ve kafa tarafi delikli, olmaid ondanda alayim bitane. Rabbim korusun evlatlarimizi, bizimkiker sadece tedbir
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Allah korusun da olacagi varsa rabbim agir bi uyku verir gormezdin bile yada saniyelik... 

Yani şey yan yatir sirtini destekle onlemini al Allah im sana emanet de. Ben oyle yaptim zaten yardim edenim yok tum gun pertim cikiyodu bekleyemezdim de. Ben gibi cok kisi var öyle.
(1,363 puan) tarafından
Aaa tabiki ne yazildiysa o. Allahim acilarini gostermesin insallah..., ücgen, sirtini  ve karnini destekleyen yani ne sirt ustu dönmesine ne yuzustu donmesine musaade etmeyen bir yastigi var. Bebegi onun arasina yatiriyosun. Ondan kullanik zaten, nasipse yine kullanacagim o zaten donmeyi engelliyor.
(7,791 puan) tarafından
Canim benim yoktu normal yastikla sırtına destek veriyodum hafif cevirip ... Sukur bak yaşına girdi :)
0 oy
(9,134 puan) tarafından
Bende bebek az gözünü kapatsa da bende uyusam diye bakardim zaten gık dese duyuyom pırt dese duyuyom Rabbim öyle bir analık iç güdüsü veriyo ki normalde top patlasa duymaZdim şuan bile 19 aylık bazen babasıyla yatar ben diğer odada yatarım hamileyim tekrar ağlasa mizmizlansa duyup uyanıyorum
tarafından
Bendeee normal de çok ağır bir uykum var ama bebeğim doğduktan sonra bitti resmen o huyum yatakta dönse gözüm açılıyor hemen
0 oy
tarafından
Canım gecenlerde görmüştüm 13 aylık bebek miydi neydi kusmustu annesi son anda görmüştü ..kurtarmıştı..her yasta kusabilir .beklemene gerek yok sanada yazık..seninde dinlebmen gerek uyumam gerekk süt nasıl olsun..emzir hemen yatırma omzunda on beş dk dik tut sağ sola yatır .çok derin uyumazsn..aynı odada sana yakın olsun yeter. 
0 oy
tarafından
Annelik heyecanı ve sürekli emzirme gereği sebebiyle 1 hafta neredeyse uyumamıştım. Sonra da uykusuzluktan boş bulduğum yere devrilir olmuştum :D 
0 oy
tarafından
Bebeği yan yatırmak doğru değil sırt üstü yatırıp kafasını sağa sola çevirmeli siniz. Ben bilerek nöbet beklemedim ama tedirgin yattigim o donemde sabaha karşı uyuyabiliyodum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Valla eşimle nöbetleşe beklemiştik. Bişi oöur dşye de ama gayr-i ihtiyari öyle yaptık ne biliyim 
0 oy
(15,878 puan) tarafından
Bebeği sırtüstü yatırıp kafasını yana çevirmek lazım. En uygun yatırma şekli bu diye biliyorum. Yine de aratirin isterseniz .ama biz hiç beklemedik valla. Allah'a emanet. Ama hep dibinde yattım zaten. Gık dese uyaniyosun genelde. Bekleyen de duymadım daha önce.
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Ben hiç beklemedim beşiği anne yaniydi sırt üstü yatırıp başıni hep yana çeviriyor du gazını al emzirdikten sonra 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 499 göst.
11 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Aysenur5561 (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde 1bebekannesi (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
26 Ocak 2024 Aile kategorisinde Selin demirci (2,131 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 103 göst.