0 oy
272 göst.
Diğer kategorisinde (213 puan) tarafından
Merhaba kizlar ben 10 gün önce falan yoğun kanamam olduğu için ve bebebigin kalbi atmadığı için kürtaj oldum bebeğimde patolojiye gittiğini 15 gün içinde sonucun geleceğini söylediler kürtajdan sonra doktorumla hiç görüşmedim hemşire aracılığıyla iletişim kurdum sadece ilacımi verip yolladılar hiç bir bilgi yok ne zmna kadar ilişkiye gireceğim ne zaman tekrar deneyebilecegimiz falan benim de kanamam 4 5 gün sonra bitti birlikte olduk eşimle korunmasız sizce çok mu acele ettim ama ben kendimi hazır hissediyorum başına gelen var mi acaba ya

14 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
2 hafta demişti ama benim lohuda gibi kırk gün sürmüştü kanamam biraz acele etmişsiniz daha rahim toparlamamıştır kendini tekrar gebelik için de 2 ay demişti. 
(213 puan) tarafından
Kanamam bitince bende düzeldi Sandm valla
(13,202 puan) tarafından
Yok öyle olmaz
(213 puan) tarafından
Valla yapmış bulunduk inşallah bir sknti olmz ;)
(13,202 puan) tarafından
Hayırlısı
-Reklam-
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun canım. Bi kadın doğuma gidip hem o sonucu detaylı öğren,hem de kendine baktır güzelce kanına ıdrarina rahmine tumurtaliklara senin için de iyi olur diye düşünüyorum
(213 puan) tarafından
Zaten gidicem ama patoloji çıksın öyle gıdım dedim
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım benim de 9 haftalik kalbi durmuştu ilk bebeğimin kanamam bir hafta sürmüştü doktor bana 3 ay falan bekle demişti ama ben kürtajdan 20 gün sonra adet oldum ve adetten hemen sonra da hamile kaldım 
(213 puan) tarafından
Çok sevindim ya şimdi ben bu sene kanser tedavisi gördüm acaba ondani mi bebek gelismedi diye korktum ama yine istiyorum bir daha böyle olursa yikiliirm
tarafından
Ayyyy canım benim yaa Rabbım acil şifalar versin inşallah stres yapma Allah büyüktür inşallah sende en kısa zamanda alırsın kucağına benimki dogum yapalı 7 bucuk ay oldu kuzum Rabbım sana da nasip etsin inşallah
(213 puan) tarafından
Amin inşallah bir oğlum var ama yine istiyorum hemde acayip çok istiyorum takintiliyim biraz kafama takınca illa olcak :(
tarafından
İnşallah olur canım Rabbım gönlüne göre versin inşallah
(213 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kuzum benim dokorr 2 hafta demişti ilişki olmamalı 3 ay dan öncede hamilelik yasaktı 
(213 puan) tarafından
Ya ben bir doktorun konuşmasını izledim beklemek hiç bişey ifade etmiyor diyordu hatta bir kişi 1 ay beklemiş 1 kişi 6 ay 1 ay bekleyinki daha normal olmuş falan diyordu
0 oy
tarafından
Ben doğum için hastanede yattım yan yatakta da seninki gibi kadın vardı kürtaj olmuştu taburcu ederken doktor 40gun ilişkiye girme dedi sonra hastaneye gel dedi
(213 puan) tarafından
Belki bebeği büyüktür onun öyle demiştir çünkü videosunu izlediğim bütün doktorlar erken gebelikte 14 gün yeterli diyorlar
0 oy
tarafından
Canım biraz acele ettiğinizi düşünüyorum. Lohusa gibi 40 gün falan sürdüğünü duymadım hiç adetinin bittiği yerde yıkanabilirsin. Yani erken haftalı gebeliklerde lohusa gibi olmuyor ama ileri haftalık gebeliklerde lohusa gibi oluyor. 2 hafta kadar birliktelik olmazsa iyidir sağlık açısından. Tekrar gebelik planlamasına gelince en az 3 ay beklemen çok çok iyi olacaktır Ben üç ayım bittikten sonra doktor bana artık düşünebilirsin dedi ama ben 6 ay bekledim tam toparlanmak istedim Allah gönlüne göre versin inşaAllah.
(213 puan) tarafından
Amin  inşallah bilmiyorum yedik bir halt bişey olmz inşallah
0 oy
(7,963 puan) tarafından
Ben kürtajdan 2 aysonra hamile kaldım şuan bebeğim sağlıklı Allah'a şükür bı sorun yok bebeğin kaç aylıktı benimki 4 aylıktı kurtaj olduğumda
(213 puan) tarafından
Normalde 8 e yakındı ama gelişmediği için 6 hafta saydi
0 oy
tarafından
Ben kürtaj olduğumda doktor 1 ay bekle demişti canım hem senin 10 gün boyunca gün aşırı kontrole gitmen gerekiyordu ben öyle yaptım sürekli test yaptılar bana 10 gün 
(213 puan) tarafından
Test ne için ttam olarak
tarafından
Kan değerlerinin ölçülmesi lazım 10 gün boyunca gün aşırı ölçüldü benim değerlerim canım
(213 puan) tarafından
Herhalde çok sağlam gördü beni :) kanser yikmamis bu mu yıkacak diye düşündü herhal ;)))
0 oy
(7,425 puan) tarafından
ben kurtajdan 3 ay sonra hamıle kalım 6 haftalıkrn kalbı durmustu
(213 puan) tarafından
Kürtajdan sonra ki bebeğin mi kalbi durdu
(7,425 puan) tarafından
6 haftalıktı kalbı durdu kurtaj oldum sonra bıda hemıle kaldım sukur suan ıyı gıdıyo hersey bende pırtılasma sorunu ve seker varmış tadavi bılan oldum hala daha ılac kulanıyom
(213 puan) tarafından
İnşallah bir sorun çıkmaz sağlıcakla kucağına alirsin
0 oy
tarafından
Rahımın kendını toparlaması lazım sağlıklı gebelık ıcın, sen ruhsal olarak hıssedersın ama fızıken olmaz, olucak gebelıgın de rısklj olur benım doktorum en az 6 ay demıstı 
(213 puan) tarafından
Ayy ne bilim kafam çok karisti
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Kurtajdan sonra kontrole çağırmadilar mi
(3,480 puan) tarafından
1 hafta sonra mutlaka kontrole çağırması lazımdı rahim temizmi diye bakmak için
(213 puan) tarafından
Alırken baya temiz gördü herhalde :)
(3,480 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin güldürdün;))
(213 puan) tarafından
Valla  şimdi böyle konuştuğuma bakma gerçekten çok üzüldüm zaten psikolojik olarak çok zor günler atlattım şimdi bir umut mutlu olmak için yeniden istiyorum başıma da ilk kez böyle bseygeldi
(3,480 puan) tarafından
Bende 3 ay önce kürtaj oldum canım çok ağlamıştım Allah sabrını veriyo zamanla alışırsın
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Bende olmustum kurtaj 20 gun yasak demisti 3 ay sonra hamileik dusune bilirsin demisti bana kontrole gitmedim ben gecen n gebe takibine gittim birisi olmus kurtaj 3 hafta sonra kontrole gel diyordu doktor 
(213 puan) tarafından
Anladım canım önümüzdeki hafta kesin gderim heralde
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bende kalp atisi olmadığı için bir önceki gençliğimde 8. Hafta da kürtaj olmuştum 15 gün boyunca ilişki yok 15 gün de düş alırken ayakta dus al demişti ve yeni gebelik için 2 ay korunmam gerektiğini söylemişti 
(213 puan) tarafından
Denedikten 3 ay sonra mi hamile kaldın yani  kusura bakma çok soru sordum ama
(1,105 puan) tarafından
Yok canım ne kusuru evet 2 ay korunduk 2 ay sonra korunmayı bıraktık korunmasız ilişkiden 3 ay sonra hamile kaldım
(213 puan) tarafından
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah
(1,105 puan) tarafından
Amin canım Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah
(213 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 75 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 110 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Elif5858 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,381 göst.
6 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Kalk yerine yat (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.
20 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferideozyurtkan (461 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,615 cevap

34,884 kullanıcı

...