0 oy
143 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (112 puan) tarafından
18+3 haftalık hamileyim ama çok erken haftalardan beri mide aşırı yanıyor gün geliyo 3 sodayi içtiğim zaman oluyor ekstra tetikleyen bişey mi var acaba gaviskon fayda etmiyor sizlerde bu kadar ileri boyutta yaşadınız mı bu durumu 

10 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Gaviscon ve soğuk süt
(112 puan) tarafından
Şurup ise yaramıyor süt de içemiyorum çocukluğumdan beri tiksiniyorum
(5,311 puan) tarafından
Evet kuzum doktor ile görüş bide leblebi elma marul  bunlarda yanmaya çözüm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Soda zaten mahvediyor yasak:) doktor bana mide asiti için yenmesi yenmemesi gerekleri vermişti soda onların içinde değil icme
(254 puan) tarafından
3 çok fazla 1 tane öneriliyor. Ve soda mide asidini artırıyor.. Turp öneririm çok iyi gelir mideye mide yanmasını durduruyor Bi araştır istersen
tarafından
Soda hic önermedi dahileye doktoru :) ama arkadaş sanirim doktor 1 diyorsa :)
(254 puan) tarafından
Canım doktor değilim yanlış anlamışsın yorumu sana istinaden değil arkadaşa söyledim hamilelikte bir tane soda içilmesi öneriliyor içindeki minerallerden faydalanılması için. Ama mide problemi olan normal bir insansa ki ben öyleyim hep bir mide yanmam çok nadir içerim soda. Yani diyeceğim o ki mide yanması olan günde bir tane soda içmeli demedim. Hamilelikte günde 1 tane öneriliyor
tarafından
Iste o mide yanması onun asit olduğu için yasak kendi bilir tabi
(254 puan) tarafından
Pek anlamadın beni aynı şeyi söylüyorum ama neyse :)
0 oy
(2,922 puan) tarafından
Turşu ekşi mandalina Acı baharatlı şeyler bende miğde yanması yapıyo çözümü de süt yoğurt elma tam geçmese de hafifliyo
(112 puan) tarafından
Ayy hepsi de var bende acı çok seviyorum ama sütten tiksiniyorum içemiyorum
(2,922 puan) tarafından
Daha dikkat edecen artık miğde yanması çok kötü reflüyede yol açar
(112 puan) tarafından
Yemiycem artık yapacak bişey yok siz hiç ilaç kullnamadiniz mi
(2,922 puan) tarafından
Yok ilaç almadım. baktım onları yediğim zaman kötüyüm artık dikkat ediyorum bazen dayanamıyorum sonra pişman oluyorum öyle böyle 39 haftadayım :))
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bana ayva çok iyi gelmişti bide soğuk sut
(112 puan) tarafından
Kız ayva daha çok yakiyo mu ne bilmiyorum boğazımdan gecmiyo zaten ahh keşke sütten tiksinmesem
(1,018 puan) tarafından
Ayva normalde de midenin ekşi suyunu temizler aslinda hamilelikte de çok faydalı canm rendeleyip suyuyla bir yemeyi dene sutude burnun tikali iciver icmelisin de zaten bebeğim için kuzu
(112 puan) tarafından
Yoğurt peynir çeşitleri falan tüketiyorum ama günlük kahvaltı da 1 çay bardağı bile icccem yeterli dedim içmeyi denemdim 2yudumda affersin istifra ettim 10 gün bişey yiyemedim küçüklükten beri hiç içmedim
(1,018 puan) tarafından
Ya öyleyse ozaman zorlama canm kendini daha kötüymüş Allah yardımcin olsn
(112 puan) tarafından
Sağolun hepimizin inşallah
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Leblebi gibi rennie tablet emiyordum,limon suyu içiyordum az az tansiyonu etkilenmesin diye ayyy ne.kotuydu o günler  gerçi şuan haydut oldu iyice hamilelgi tercih ederim :))
(112 puan) tarafından
Limon daha kötü yapıyor sanki ya
0 oy
(2,067 puan) tarafından

8.ayda yım midem resmen ateş gibi. Bir bardak soğuk süt iyi geliyor ama kızımın sütüne de kıyamıyorum fazla :). Allah yardımcın olsun inşallah 

(112 puan) tarafından
Sorma ben daha şimdiden yanıyorum boğazıma kadar berbat bişey sütten de tiksiniyorum nolcak bilmiyorum böyle
Hepimizin inşallah ❤️
(2,067 puan) tarafından
Hamileliğin de mi başladı tiksinti. Eğer sütü içemiyorsan doktordan ilaç vermesini iste ben hiç kullanmadım şükür hamileliğim 7.aya kadar iyiydi mide yanmam yoktu ama 2 aydır bi hayli yanıyor en kötüsü gece uyutmuyor biraz süt içip uyumaya çalışıyorum :(
(112 puan) tarafından
Küçüklüğumden beri içemiyorum ben öyle sütlü tatlı da çok sevmem gaviskon vermişti ise yaramadı oda Aralık sonu kontrolum var başka bişey yazssin diycen mecbur çünkü mümkün değil süt içemiyorum
(2,067 puan) tarafından
Üzüldüm
Başka çare yi bulan vardır belkii sana da şifa olur
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Haha sen benim yaşadığımı görsen o neydi dersin :) bal ye varsa bana az da olsa iyi gelmişti. Gaviscon şişesi elimde geziyordum da bana mısın demezdi uyku yok ona göre 
(112 puan) tarafından
Evet ya sarhoşlar gibi bende de soda eksik olmuyor bana mısın demiyor
0 oy
tarafından
Domates yeme canım 
(112 puan) tarafından
Bende diyorum nasıl bu kadar yanıyor midem ayyy herşey de yeniyor domates
0 oy
(763 puan) tarafından
Bende 14.cü haftamdayim. Bulanti ve yanmayla bi turlu baş edemiyorum:(
(112 puan) tarafından
Bulantı o haftalarda bende de oldu ama şükür uzun sürmedi yok şuan ama mide yanmasına dayanamıyorum artık uyutmuyor gece
(763 puan) tarafından
Ben hamileliğimi ögrendiğimden beri sabahtan yatana kadar bulanti cekiyorum. Yatincada yanma başliyor. Ayni dediğin gibi uyutmuyor bi türlü. Süt falan hepsini denedim,sadece anlık bi rahatlama sağliyor o kadar. Allah yardimcimiz olsun..

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 151 göst.
3 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pakize333 (1,117 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 184 göst.
2 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merirabiko (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 107 göst.
15 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 553 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,038 soru

11,407,510 cevap

34,943 kullanıcı

...