+3 oy
852 göst.
Diğer kategorisinde (10 puan) tarafından
Kizlar son donemlerde cok degisik isimler duyuyorum bu konuda ne dusunuyosunuz sirf modern diye koyuluyor ama bazi isimler gercekten degisik kulaga farkli geliyor mesela lidya ayliz arya liya lina lena daha cok varda aklima gelmiyor bu yuzden kizima hala isim bulamadik Zeynep Azra dusunuyoruz ama eski mi cok yeni trend mi takilsak bilemedim fikirlerinizi merak ediyorum 

46 Cevaplar

+6 oy
(2,529 puan) tarafından
Kimsenin düşüncesi kimseyi ilgilendirmez. Fadime koysam kime ne lila koysam kime ne ?
tarafından
Kubra kardes noldu kim dellendirdi seni :D
tarafından
Fazla sinirlenmemis yoksam sallardi baya :)
tarafından
Basqan ne dese haklidir dagilalim :D
tarafından
Tamm ahahah
(2,529 puan) tarafından
Sakinim bacılar no problem asdhhjfd
-Reklam-
+6 oy
(937 puan) tarafından
İyice şeyini çıkardılar cidden anlamsız anlamsız abuk sabuk isimler diziler de çıkan tiplerin adını niye koyar ki insan ... sevmiyorum ve çok komik geliyo
+4 oy
(7,412 puan) tarafından
Isim anne baba icin oyle buyuk vebal ki canim . Çocuklara koyduğumuz isimlerden sorumluyuz. Sirf kimsede olmasin diye anlami olmayan sacma isimler koymak gerçekten komik. Arti kuranda geçecek diyr bir kaidede yok. Kuran da gecen hersey anlamli gibi ne görseler isim koyuyorlar. En guzeli sahabe isimleri koymak. Allah omur versin ahirette isimi olan sahabeler sefaatci olacak mis. Zeynep ismide cok guzel Rabbim Hepimize hayirli evlat nasip etsin canim.
(10 puan) tarafından
Guzel yorumun icin tesekkr ederim amin hepimize hayrli evlatlar nasip etsin rabbim
tarafından
Ay en güzel yorum :)
(7,412 puan) tarafından
Tesekkr ederim canlarim ❤
+3 oy
(2,746 puan) tarafından
Ayyy o kadar saçmaki o isimler... Aşırı zorlama... En farklı benim çocuğum olsun herkes bir yerinden isim uyduruyor. Aşırı saçma buluyorum. En güzeli kasik sade şık isimler. 
(10 puan) tarafından
Bi isim duyuyorum bakiyorum netten ya cennet kapisi ya cennet bahcesi belki dogrudur bilmiyorum asel ve lina isminin anlamini sordurdum bi cami imamina bn oyle bir isim duymadm demis anneme evet dogru kuranda geciyor ama her kuranda gecen kelimede isim olarak koyulmalimi bilmiyorum tartisilir
tarafından
Evet evet katılıyorum cok zorlama adlar cidden
tarafından
Asel arapça bir isim bal anlamına geliyor kızımın ismi
+1 oy
(48,695 puan) tarafından
degisik olsun diye çocuklarına yazik ediyorlar daha degisik ve guzel olmayanlarınida gördüm burda zeynep eski ama eskimeyen isim zehrada oyle
(907 puan) tarafından
Kiz degisikte olmuyor ku )) markette gidiyorumuna,parka gidiyorum lina her yerde ayni isimler
(10 puan) tarafından
Vala bizde ilk lina dedik ama kimseye demedik esimle aramizda karar vermistik sonra kayinpederim birine bahsederken duydum bugun bi isim duydum lena mi lina mi ne rusyada yasarken vardi yabanci isim dedi esime dedim hic sesetme babam duymadan vazgecelim biraz aksi birisi :) sonra Zeynep nil dedik sonra Zeynep azra ya donduk bakalk son iki gun kaldi ins bidadegistrmeyiz :)
(907 puan) tarafından
Ayg lina uluslar arasi )) ruslar, almanlar, araplar yeni moda okdu bizim turkler kullaniyor koymayin bacim )
+1 oy
(485 puan) tarafından
O tarz isimler hiç sevmiyorum eski isimden koycam kızıma
0 oy
tarafından
Farklı isim konmasına karışmam yani herkesin kendi kararı ama 10 çocuktan 5 inin adı aynı oldu o durum biraz komik :)
0 oy
(961 puan) tarafından
Çol saçma geliyor herkesin kendi tercihi ama çokta özenmemek lazım anlamı güzel, kulağa hoş gelen isimler var tuhaflastırmaya, farklılastırmaya gerek yok 
0 oy
tarafından
Zeynep ❤️❤️ 

Hiiiç bir tanıdığım yok ama kızım olursa birgün ilk düşüneceğim isim. Asırlar sonra bile zarif gelecek kulağıma ❤️
(10 puan) tarafından
Babasinin susu demekmis esim anlamini.ogrenince hosuna gitti zeynep.olsun istiyor buyuk kizimin adida Zehra
tarafından
Adlarıyla yaşasın inşallah
(10 puan) tarafından
Amin tesekkr ederm hepimiznki
tarafından
Benim kızım 8 aylık benim eşimde anlamını öğrenince Zeynep Rana koyduk iyiki bu güzel isim kızıma nasip oldu bir kızım daha nasip olursa Zehra koyacağım❤️
0 oy
tarafından
Benim bıraz şu yabancıların isimlerine benzeyen isimler pek hoşuma gitmiyor ama kızımın adını da serra koydum :D oğlum Sencer. Ne bileyim kızım doğdu bişeye karar veremedik Sencer  é biraz uysun diye koyduk. 

Sizin de tek başına azra olsa daha güzel olur sanki 
(10 puan) tarafından
Azra ismini cok begeniyorum esimde zeynep olsun istiyor bizde ikisini koyalim dedik ama bn hala emin degilim doguma 2 gun kaldi.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Zeynep ismi suan herkesde var sirf bixim apartmanda 4 kiside var .d
tarafından
Evet ya çevremde 3 kişinin koz bebeği oldu hepsi de Zeynep koydu isimlerini
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Herkesin düşüncesine saygım var olmasına var da sırf modern diye de anlamsız ya da uydurma anlamlı isim de koymamak lazım. İyice araştırmak lazım 
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Ben farkli isim tarafiyim benim hosuma gidiyor eski isimleride hic sevmem kizimin adi AYMİRA ikincide kiz olursa Ayliz dusunuyorum mesela herkesin kendi dusuncesi
(10 puan) tarafından
Kesinlikle herkesin kendi dusuncesi ☺️ ayliz isminide yakin bi tanidigim koydu
(1,101 puan) tarafından
Benim prensesin adıda Ayliz :D
(2,555 puan) tarafından
Benimde hosuma gidiyor aymiraylada uyuyor :)
(551 puan) tarafından
0 oy
(179 puan) tarafından
Ben kızıma Amine Nur ismini verdim adıyla yaşasın inşallah. O kadar içime sindi ki çok seviyorum. Rabbim evlatlarımıza hayırlı ömürler versin. Zeynep ismi eskimeyen isimlerden çok hoş ve güzel isim 
(10 puan) tarafından
Amin guzel yorumunz icin teskkrler  sizin kizinizin ismide cok guzel ismiyle buyusun
0 oy
(375 puan) tarafından
Zeynep in modası geçer mı yaaa. Çok güzel bir isim çünkü.  Kızım olsaydı ya Elif Bilge ya da zeynep Gökçe düşünüyordum:)
(10 puan) tarafından
Yakin bi tanidigim koydu  gokce ismini
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Zeynep babasının süsü demek :) niye eski olsun.Ayseler fatımalar begenılmıyo ama onlarda annelerımızın ismi.
(10 puan) tarafından
Evet ayse ismide cok hos anlamli
0 oy
(7,441 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bu saydığım isimler Allah affetsinde kediye köpeğe konan isimler gibi geliyor miya falan da var onu unutmuşsun :-)
(10 puan) tarafından
Yani tercih meselesi bizde lina dusunmustuk ilk basta ama sonra vazgectik
(7,441 puan) tarafından
Tabi ki canım koyana her zaman saygım var
(1,772 puan) tarafından
Saygın varsa koyana kedi köpek ismi deme insanların çocuklarına bence hoş bir yorum değil saygım var diyip de kedi köpek ismi demek
(7,441 puan) tarafından
Koyana niye koyuyorsun diye boğazına yapismadim.fikrimi söyledim saygım var diye fikrimi söylemekten geri kalacak değilim dön bak çevrene o zaman insanlar kedilerine köpeklerine hangi isimleri veriyor Lidya liya ve miya diye bir sürü kedisi olan tanıdığım var.
(1,772 puan) tarafından
Tamam canım aman geri kalma söyle fikrini sen :)
0 oy
tarafından
Anlamlı olsun Kur'an i Kerim'de manası olsun yeter bence gayet güzel Zeynep Azra hiçte eski degil
(10 puan) tarafından
Tesekkur edrm yorumunz icin
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bu dönemde herkes Miray benim oğlumun sınıfında 4 tane Miray var 
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Koyduğum isim ne trendy di ne başka bir şey. Gönlümüzden geçeni koyduk kimseyi de sallamadık açıkçası 
(48,695 puan) tarafından
napiyo piraye kuşum ❤️
(10,384 puan) tarafından
Burnu tıkalıydı gece boyu ikboş çok zorlandık

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 775 göst.
26 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 899 göst.
30 Haziran 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy