0 oy
663 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bizim baya yüklü kredi borcumuz var kızlar başımıza talihsiz bi olay geldi ama bu borcun sonu görünmüyor her ay ya ucu ucuna ya da hiç kalmıyor bu böyle seneler sürücek ne kadar belli değil 2 tanede çocuğumuz var en ufak bişey almak bile lüks anca cocukların ihtiyaçlarını alıyoruz bu ay küçük oğluma 4 takım kıyafet aldım sadece bi çikolata canım istese o bile lüks senelerdir kıyafet almadım kendime bi ayda ben almak istiyorum bişey onu alsak yok bunu alsam yok bu maddi zorlukların sonu yok tamam iyi günde kötü günde diye evlendik elimden geleni yapmaya çalışıyorum herşeyimden kısıyorum ama bende bunaldım artık ister istemez aramıza soğukluk giriyor benimde canım sıkılıyor yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ama çok canımı sıkıyor bu durum ister istemez 

42 Cevaplar

0 oy
(7,096 puan) tarafından
Evet yanlış yapıyorsun kuzum bu devirde darda olmayan kimse yok ki bizimde 80 bin borcumuz var ama asla aile ortamına yansıtmayiz cebimizde olmasa da gönlümüz zengin çok şükür çocuklar mutlu.olsun yeter varsin biz bisey alamayalim
tarafından
Bizimde o kadar belki daha fazla oldu şimdi ne biliyim insanız ya sonuçta insan bazen bunalıyor canım haklısın rabbim bizim gibi olan herkesin yardımcısı olsun inşallah
(7,096 puan) tarafından
Aynn öyle haklısın kuzum bende bunalıyorum arada ama çocuklarımın bir gülüşü unutturuyor bana her şeyi bu kafar borcun ustune bide bizimki 1.5 yıldır çalışmıyor yine de bin şükür halimize inş en kısa sürede başlıyck
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Tabiki de maddiyat önemli birbirimizi yemicez  sonuçta çoluk çocukta olunca ikiye katlaniyo.  Açıkçası hiç para pula önem vermedim şimdiye kadar ama temel ihtiyaçlarımi  alamayacak kadar da zor durumda kalmadık cok şükür.  Hersey zamlı pahali kredi borcunu bilemiyorum hani evdir arabadir  bisey almışsındır o normal ama şu an bizde mesela kredi var ne ev ne araba haybeye ödeniyor maalesef bende kisarim  herseyden sadece destek olmak için ama yeme içme kismiyorum  ne yalan soyleyim ama diğer anlamda faturalarda giyimde herseyde yardımcı oluyorum eşime.  Yani şu fiyatlarla adamlarda da suç yok alım gücü ister istemez azaldi
tarafından
Canım ne ev ne araba dolandırıldık biz bide eşimin annesine kanser teşhisi kondu bemde hamileydim ikinci çocuğuma çok zor günler bailadı bizim için omun bi suçu yok ama insan destek olmak isteyip omu bile yapamıyor ağırıma gidiyor bunalıyorum artık saçlarım beyazlamaya başladı stresten
(1,207 puan) tarafından
Allah yardim etsin canım ama yan her ev aynı maddiyat yönünden inanki senden kötüsü vardır iyisi yoktur  varsa da sayılıdir yani
tarafından
Doğru diyosun canım beterin beteri var bu günümüze şükür rabbim verdiyse vardır bi bildiği diyorum
(1,207 puan) tarafından
Cidden öyle bende öyle diyorum istemsizce bi rahatlama geliyo sonra Allah büyük hepimizin yardımcısı olsun inşallah
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Canım malesef maddiyat çok önemli ama.sabret inşallah feraha kavusursunuZ
tarafından
Amin canım inşallah Allah razı olsun
0 oy
(907 puan) tarafından
Kiz etkilemez mi insanin piskolojisj bozukur birde bu yilkarca devam edecek diyorsun cok zor, yani bebeleri biraz buyutup sende calisacaksin, evde oturup aglayarak bh swkilde cozum bulamazsin oda tek insan sonucta yapabilecehi bu
tarafından
İzin vermiyor ki çalışmama çocuğumun biri emiyor daha diğeri seneye okula başlıcak o yönden iyi ama diğeri küçük diye izin vermiyor bide bana çok düşkün babasına bile gitmiyor çok etkilenir diye izin vermiyor
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Eşimle evlenene kadar rasgele mağazaya bakınmaya girip çanta ayakkabı yada kıyafet alıp çıkan biriydim oğlumu baştan aşağı LCW den giydirerek büyüttüm taki yeniden evlenene kadar.. 2 yıldır çocuk yazlı kışlı spor ayakkab giydi daha yeni bot alabildim onu da nafakası başlıcak ona güvenip k.kartıyla aldım.. Geçen yıl annemgil alıp gönderdi kıyafet 2 kazak 2 eşofman 2 kot pantolon bu yıl yine nafakaya güvenip LCW den gelen kodu da kullanıp 2 kazak küçük oğlana 2 kazak 1 sweet 1 hırka aldım k.kartıyla.. Eşim kızdı nafaka gelmezse neyle ödicen dedim karışma çözerim ben.. Nafaka henüz gelmedi kart borcu geldi eşime demedim bile bnm bi tanıdık amca var ona dedim o ödedi borcu..  Kendime gelince bi çorap bile almışlığım yok adam 2 yıldır işsiz.. Hiç de soğumuyorum aşkımız ilk gün kü gibi.. 

Eşimde benle evlenene kadar cebinde tomarla parayla altında BMW ile gezen adamdı nişan yaptık hafta dolmadan iş yeri sözleşmeyi feshetti.. Başka yere işçi olarak girdi evlendik bi kaç ayı bulmadan pandemi patladı işsiz kaldı..

Resmen sınanıyoruz ve biz bu imtihanı başarıyla geçeceğiz..
tarafından
Çok üzüldüm canım rabbim hepimizin yardımcısı olsun herkes bi şekilde sınanıyor haklısın insanoğlu ya işte tsm isyan edeceğim zaman hep evlatlarımın gözlerine bakıp rsbbim yeter ki evlatlarımla sağlığımla sınama diyorum gerisi bi şekilde hallolur Allah bizi imtihsnını kazananlardan eyledin inşallah
(1,414 puan) tarafından
Amin canım İnşallah sende güzel düşün adam senin rızkını içkiye kumara karı kıza yedirmiyor ya dimi.. Elinde olsa eminim ki o da size el bebek gül bebek bakmak ister.. Şeytan vesvese veriyor sana öyle hissettiğinde otur bi İnşirah oku Allaha dua et olur mu.?
0 oy
(968 puan) tarafından
Hersey ates pahasi olmus herkes bence ayni sorunu yasiyor ulkenin durumu kotu tabi zedeler ama esin calismasa eve para getirmese sikinti ama smdi ne kadar kazansalarda yetmiyor o yuzden birbirine sarilin... Allah hepimizin yardimcisi olsun
tarafından
Çok şükür öyle bi insan değil ek iş olsa onada gidiyor ama artık onlarda durdu ek iş gelmiyor bende destek olamıyorum çok üzülüyorum tıkandım kaldım rabbim diyorum artık ondan başka sığınacak kimsem yok
0 oy
(80 puan) tarafından
Eğer çalışmıyorsan çocuğu emanet edebileceğin biri varsa ise gir.
0 oy
tarafından
Çocukları annene veye kaynanaya bırakıp çalış o zaman canım çünkü bizde de durum aynı ikimiz bir çalışıyoruz yine de yetmiyo her ay krediler ful doluyo 
0 oy
tarafından
Bence esin çalışmasa ya da bilerek sizi maddi zorluğa sürüklese anlarım ama adam gücünün yettiğince çalışıyorsa ve bu halde zorluk varsa senin soguman ya da araya soğukluk katman yanlış gibi. Hayat her zaman kolay olmuyor. Allah her kulunu bir sebeple imtihan eder sizinki maddiyattır başka bir ailenin sağlık. Ama adam çalışıp çabalarken sen memnun olmayıp bunu ona hissettirirsen her şeyden önce günaha girmiş olursun kalbini kırmış olursun. Bu devirde zaten zor bacım eğer anne babadan destek almiyorsan kendi başına çalışıp çabalamak bir yerlere gelmek çok zor bunun bilincinde olmak lazim
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Hiçbir zaman maddiyat evliliği zedelememeli ama uzun sürede insan bir yerden sonra yemeyecejsem içmeyeceksem giymeyeceksem sürekli sıkıntı çekeceksem diye düşünür ben hiç o duruma gelmedim Allah kimseyi getirmesin ama çok zor sürekli kendinden ödün verip de hala daha yolun donuma yaklaşamamak Allah yardımcınız olsun 
0 oy
tarafından
Maddiyat önemli ama herkes rızkını yer canm 

Rızkın nekadarsa okadardir sen kendini paralasanda fazlasi olmaz 

Allah yardımcınız olsun 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Yaşamayan empati yapar. Yaşayan tecrübe eder. Çok zor kim ne derse desin. Bi de bu kadar vefaya ahde vefa gerekiyor. İnsan evliliğinde mutlu olmazsa huzuru olmaz, ama para sıkıntısı olmazsa parasını harcar yine idare eder. Allah yardımcımız olsun dilerim bu kadar fedakarlığınızın kıymetini bilen Bi eşiniz olur. 
0 oy
(294 puan) tarafından
Canım eşin çalısıyomus ne güzel elinden. Geleni yapıyor adam ne yapsasn rıskı veren Hüda dır bu gun yok bakarsın yarın kocaman Bi kapı açılmıs size peygamberimiz yamalı kıyafet giyerdi ama hz Hatice şikayet etmezdi şükrederdi ben de ogluma sagdan soldan aldıklarımı giydiriyorm çünkü gücüm ona yetiyor yapacak bisey yok aç diyiliz cok sükür Allah büyük diyorum sen simdi onu kıyafet alamıyorsun diye mi bırakıp gideceksin 
0 oy
(241 puan) tarafından
Varsa paran elalem kulun yoksa paran rezilliktir sonun 
0 oy
tarafından
Borçunz bnkya mi başkasnami ne kadar lik bir borç sonu yok demsnz
0 oy
(2,066 puan) tarafından
Etkiliyor elbette daha az evvel bunun tartışmasını yaptım adamın bana verdiği cevap kendimi öldüreceğim hiç bir şeye yetişemiyorum oldu.. Hangi birine tamam diyeceğimi şaşırdım bende insanım lüks yaşamak değil benim isteğim ama en azından çoraba ihtiyaç duyduğum zaman ayağımda çorap olsun istıyorum ama yok ê bû defa olmayınca sürekli tartışma oluyor bıktımmmm.... 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Tabi  etkiler  canım  hersey para  artık  bu devirde  paran  olmazsa  bir yudum  su içemezsin  allhım yardım  etsin hanene berek versin 
0 oy
(2,764 puan) tarafından
Aşk karın doyurmuyor bu bir gerçek. Etkiliyor maddiyatsızlık. 
0 oy
tarafından
Tabi ki etkiler çünkü bende ısrafci biri değilim her şeyi yetecek kadar alırım ama bizimde ev aldık kredi borcu var ve ayı hep eksilerle tamamlıyoruz ve bende çoğu zaman üzülüyorum ve bu modumu düşürüyor
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Çok etkiliyor maalesef insan bunalıyor hele etrafında para harcayanlar varsa sürekli

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 187 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sule__ (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 103 göst.
8 Şubat 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 280 göst.
21 Aralık 2022 Aile kategorisinde 3bebeklianne (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 246 göst.