0 oy
275 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (478 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar, 

16 aylık kızım kendine vuruyor. Genelde istediği olmadığında kendine vuruyor ama bazen hiç bir şey yokken gözümün içine bakarak yapıyor. Çok özgür bebek ve biz izin almadan öpmeyiz bile. Neden dolayı yaptığını anlamıyorum. Ben kendimi tutamayıp bağırmaya başladım çok üzülüyorum. Başına gelen var mı? Yardımcı olabilecek var mı?

19 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aynen 2 ay boyunca kafasina vururdu unuttu neyseki 
(478 puan) tarafından
Insallah unutur çok üzülüyorum dayanamayıp tepki gösteriyorum. Her yolu denedim olmadı bağırıyorum artık sonra daha çok üzülüyorum
(22,070 puan) tarafından
Uzulme kiz bende pek sinirlenirdim ama simdi unuttu o kendine vurdukça bakma hic tepki verdiginde unutmasi zaman alir
(478 puan) tarafından
Evet tepkisiz kalmaya çalışıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnmkide 11 aylık uykusu geldiğinde suratına vuruyo canm 
(478 puan) tarafından
Insallah geçer ya
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Benim de oğlum 16 ay 20 günlük bana vuruyor saçımı çekiyor 
(478 puan) tarafından
Aynen onlarda varda benim için önemli olan kendine vurması. Ondan bi vazgeçse
(5,559 puan) tarafından
İyi değil ya
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Siz hayır yapma diye kizdiginizda o daha çok inat yapıp vuruyordur. Vurduğu zaman dikkatini dagatmaya çalışın zamanla unutacaktir. Benim kızımda vuruyor bazen bebeklerine vuruyor ama sonra bana bakıyor ne Dicem diye yani tepkimizi olcuyorlar bazen. Ben hayır ciciii annem op bakalım bebisi diyorum hemen vurmayı bırakıp öpüyor bazen bana yapıyor vuruyor ben bişey demeden hemen gelip öpüyor. Oyun yapıyor bizim kız.
(478 puan) tarafından
Bende kendine vurdugunda cici yap hemen uf olmasın falan diyorum yapıyor ama sonra yine devam ediyor
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Zamanla unutur canim dikkatini dagitmaya calis 
(478 puan) tarafından
Insallah geçsin artık
0 oy
tarafından
Kiz beterin beteri var üzülme benim oglan kendini yere atip betona duvara kafa atiyor
(478 puan) tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun insallah geçer gider
0 oy
tarafından
12 aylık kızım kafasını duvara vuruyor sehpaya vuruyor. Yetmiyor eliyle caaat caaat kendini dövüyor. Bir biraksa su huyu aşırı mutlu olucam
(478 puan) tarafından
Insallah geçer bizimkiside insallah dafa fazla yapmaz. Ne isterler anlamıyorum ya
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Bizimki genelde bana vurmayı tercih ediyor :) 17 aylık bu aralar kendine vurup saçını çekmeye başladı. 
(478 puan) tarafından
Neden yani neden bu ihtiyaç insallah geçer
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Benim oglanda 17 aylık geçen yüzüne vuruyodu 2 3 gğn vurdu bıraktı tabi öyle hızlı vurmuyor yavas vuruyodu :D 
(478 puan) tarafından
Benimki çok sağlam vuruyor ya insallah geçer
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Benimkide vuruyor ilk balta kızdım ama sonra deidm kızarsam daha çok yapar şimdi yaptığı zaman hayır annem vurma cici ayyy ciciii diyorum hemen sırıtıto inşallah unutur 
(478 puan) tarafından
Benimde sonra gülüyor ben tepki verince geçse gitse keşke
0 oy
tarafından
Kendine vurmaya başladigi an onun ilgisini çekecek bişey yapın. Yani kendine vurunca tepki vermeyin hemen hadi şarkı söyleyelim filan yapıp ilgisini dağıtın. Muhtemelen ilgi çekmek için yapıyor. Ama beyninde sinir hücreleri var ve yenilenmez onlar. Kendine vurunca onları öldürüyor. Yapmamalı sağlıklı degil
(478 puan) tarafından
Ah arkadaşım ya neler yapıyorum bir bilsen ki o kadar ilgili alakalıyız herkes üstüne düşüyor. Cici yap diyorum yapıyor ama sonra yine vuruyor yanağına veya başına vuruyor. Birde şap diye ses çıkarsa amaan daha da çok yapıyor yıldım neler denedim ama hiç biri işe yaramadı
tarafından
İşte o vurmarina çok tepki vermişsiniz. O anlamaz ki iyi kötü. Tepki verdiğiniz şeyleri yapar.
(478 puan) tarafından
Tepki vermemeyi de denedim ama sonuç alamadım
0 oy
(2,826 puan) tarafından
19 aylık iki aydır başladı bizde de yanaklarına vuruyor 
(478 puan) tarafından
Demek ki bu aylarda çocuklarda oluyor
(2,826 puan) tarafından
Bilmiyorum ki galiba
0 oy
(13,114 puan) tarafından
İstediği olmayınca yerlerde ağlıyor hatta dün bı attı kendini noldugunu kendisi şaşırdı :D
(478 puan) tarafından
Allah allah ya vallahi şaşırıyorum bu minnaklara
(13,114 puan) tarafından
Valla ilk gördüğümde bende şaşırdım engel oldum bana da vurdu şimdi kendi haline birakiyorum :D
0 oy
tarafından
Bnm oğlumda 2yasinda öyle kız :))
(478 puan) tarafından
Gelisimsel olarak normal herhalde ben yalnızım sanıp daha da dert etmiştim
tarafından
Yok genelde var kiz
0 oy
(48,788 puan) tarafından
sen bagirdikca inat yapiyodur unutur ustune dusme baktin kendine vuruyo aa bu ne de dikkatini baska seye cek
0 oy
(272 puan) tarafından
Benim en yakın arkadaşımın oğlu da öyle canım 15 aylık ağlayınca iki eliyle başına vuruyor hatta ilk gorunce çok üzülmüştüm bu yaşta bu sinir ne diye ama babası da öyleymiş küçükken ona çekmiş diyor 
0 oy
(601 puan) tarafından
Kızım 19 aylık 2 gündür kardeşim bizde kalıyordu 11 yaşında inatlasiyolar sanırım bazen kızın huyu değişti buseyi elleyince ben kizcam diye hayır diyo kızıma oda kafasını alnını yda burnunu neresi denk gelirse yere vuruyo bide bize vurmaya başladı oyun yaptığını saniyo kendince ama çok kızıyorum bnde bu duruma hoşlanmıyorum alışmasın istiyorum...bı dönem DHA böyle yaptı kafasını yere vuruyordu unutmuştu şimdi yine başladı ins unutur en kısa zamanda
0 oy
tarafından
22 aylik kizim sinirlendiğinde istediği olmadiginda kafasini yere duvara vuruyor. Bi sekil dikkat dagitmaya calisiyorum bikac gün yapmadı. Bugün yine bir kere vurdu kafasini. İnşallah boyle boyle unutacak. Sizde dikkat dagitmaya çalışın oyuncaklara ilgisini yöneltin.
(478 puan) tarafından
Hepsini deniyorum insallah geçer en kısa zamanda
tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Bebekler herhangi bi duygusunu belirtemediğinde kandine vurarak veya başını falan duvara vurarak o duyguyu belirtmeye çalışırmış acı eşikleri yüksek olduğu için biz axıdığını düşünsekte canları acımıyo 

Yani ne yaptıktan sonra hangi duyguyu yaşayamadığında kendine vuruyo onu bulmalısın
(478 puan) tarafından
Hayır deyince tabi ki. Daha doğrusu ben hayır dememeye özen gösteriyorum onun yerine başka bir şeye yönlendiriyorum o zaman da kendine vuruyor yada her uyuma öncesi çünkü uykuyu hiç sevmiyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
10 Nisan 2024 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
0 oy
6 cevap 92 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde Yusuf Eymenin annesi (125 puan) tarafından soruldu

381,600 soru

11,423,853 cevap

34,981 kullanıcı

...