0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (42 puan) tarafından
Kızlar günaydın sizinle paylaşmak istedigim birsey var şuan ben kirada 3+1 evde kaloriferli 700tlye duruyorum 1.kat evim ve güneş görmüyor ev hiç ısınmıyor desem olacak isi yalıtım filanda yok evde 150tl her ay yakıcı parasi veriyoruz ev sahibimiz yaktığı halde normalde 90 TL veriyor başkaları 3 bin TL yazdan yakıt parasi verdik kat ton kömür aldigini söylemiyor ama adam parasını alıyor herkesten tamam ben evdeyim gelen kömürü ben görmedim surekli odun gereksiz şey atıyor kazana onu biliyorum bide normalde biz kirayla birlikte yakıcı parasını veririz adam eşimden yakmadigi ayın parasını önden istemiş hamileyim ev soğuk tüm gün evdeyim üşüyorum gündüzleri yakmiyor aksamlarida kendilerine göre yakiyorlar canları ne zaman isterse bide glmis bana geçen herkes 5 bin TL almış kiracilardan biz 3 bin aldık diyor bu demek oluyor ki kış ortasında ben senden para alabilirim hazır ol her neyse işte eşimde sobalı ev bulmuş ama saniyeden eşimde saniyeci orda dukkani var sobalı 3+1 güneş görüyor ev filan dedi yeni yapi dedi 450tlye verecekmiş adam bize kiraya evi gidelim diyo eşim bende 3 bin TL yakit parssi verdik o para yanar ev sahibimiz vermez geri parayı diyorum bilmiyorum ama normaldede burda sobalı eve 800 filan istiyorlar

5 Cevaplar

0 oy
(1,105 puan) tarafından
Oturduğun ili bilemem ama bizim burda kömür parası 9 bin istiyorlar canım tabi evlerin içi de çok sıcak oluyor eşinin bulduğu evin kirası çok cazip ama hamileymişsin bebek olunca sobalı evde yapabilirmisin yapamazmisin onu düşünerek karar ver bence   
(1,105 puan) tarafından
Ozaman değiştir evini canım zaten burda da fazla isinmiyormussun zaten ev sahibinde normal bir tipe benzemiyor eşinin iş yerine de yakınmış çocuk olduğunda en azından bir durumla karsilasirsan falan daha kolay gelip gider en azından
(42 puan) tarafından
Tek sorun 3 bin TL para verdik buraya o parayi ev sahibim bize geri vermez boşu boşuna paramız gidecek
(1,105 puan) tarafından
Evet vermez ama bazen bazı şeylerden fedakarlık yapmak gerekiyor 3 bin yanacak ama kirası daha uygun olan bir evde oturacaksin uzun vadede oturduğun da o farkı zaten kapatmış sayilacaksin öyle düşün benim bundan önceki evimin banyo giderlerinde sorun vardı dubleksti üst kat banyonun suyu salonun tavanına akıyordu ve yeni tasinmistim hem görüntü olarak kötü görünüyordu hemde sağlık açısından koku yapıyordu 2 depozito vermiştim ama 4 bin lira ama çocuğum olduğu için o koku onu rahatsiz eder rutubete dönüşür diye mecburen çıktım o evden üzerine nakliye parası yeni evin depozitosu boyası badanasi derken birçok masraf eklendi ama en azından banyosu akıyor rutubet oluyor çocuğa zararı var derdim kalmadı oyuzden bazen göz ardı etmek zorunda kalinabiliyor canım seçim senin tabiki ama zaten soğuk isinmadigin bir eve veriyorsun o parayı bu seneyi param yanmasın diye o evde geçirsen birdaha eşinin buldugu gibi uygun fiyatlı bir ev bulamazsın herşey zamlaniyor malum seneye o fiyata ev bulmak neredeyse imkansız olacak
(42 puan) tarafından
Aynen tatlım normalde 600 demiş adam eve eşimin tanıdığı diye 450tlye vereyim demiş 2 senede bir 50tl zam yaparım demiş sadece
(1,105 puan) tarafından
Ozaman bence kaçırma derim canım en azından güneş gören bir evin olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Başka bir eve bakın ama sobalı ev zor olur bebeğin doğduktan sonra sobayla ve bebekle nasil uğraşacaksin soba söndüğü anda ev buz gibi olur ne kadar güneş alirsa alsin
(42 puan) tarafından
Tatlım burası öyle çok soğuk değil ama eşim tek çalışıyor ben evdeyim bebekte olunca 5 bin 6 bin yakıt parasi veremez onuda biliyorum verir ama çok zor olur bizim için Burda evler aşırı fiyatlı
tarafından
Dediğin gibi aşırı soğuk bı yer değilse olabilir canım
(42 puan) tarafından
Yok kuzum aydin da oturuyorum soğuk pek olmuyor burda
0 oy
(15,842 puan) tarafından
Hic düşünemem giderdim. Zaten ev ısınmıyormuş. En azindan sobalı evde oturur 1 odami kendi istediğim gibi ısıtırım 
(42 puan) tarafından
Bu eve verdiğim yakıt parasi yanacak işte geri vermez adam bana onu bide hamileyim zor olur tasinmam cocuguma bsy olursa diyede korkuyorum
(15,842 puan) tarafından
Ben kendi evime tasindigimda 7 aylik hamile idim. Yardim edecek kimse yoktu butun eşyalarımı kendi başıma koliye dizdim.
(42 puan) tarafından
Masallah ya ben de yapabilirmiyim acaba
0 oy
(190 puan) tarafından
Büyük ihtimalle giderdim Bir odamı isitirdim.bebekle biraz Zor olacak ama fiyatı çok iyi bence
(42 puan) tarafından
Bebeğim Nisan ayinda doğacak zaten kaloriferli evde bile olsam kazan kapanmış olcak benim içinde acmazlar kazanı yakmazlar tekrar
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Biz kömür  parası  4 bin  verdik  bittiğinde  yine  alıyoruz  bi kaç ton daha  kazanı da eşim  yakıyor   120 tl alıyoruz  ew sahibinden de ve kiradan dusurtuyoruz  iyi  oluyor 

Bence gayet3 normal para alıyor ama kaç ton olduğunu  söylemek zorunda öyle şeymi olur  sobalı ewe geceksen çok zor olur hele  birde çocuk olunca  o çocuk  bir odada asla durmaz   ew sahibine söyleyin  fazla  yaksın  konuşun  canım bizim  suan  40 derece yanıyor  baya  iyi  isitiyor 
(42 puan) tarafından
Tatlım yakmiyorlar yan komşum üşüyorum fazla yakın dedi kadına kanın yok ondan üşüyorsun dediler düşün
(5,949 puan) tarafından
Tövbe tövbe  ne saçma  insanlar  ya sobalı ewde  yapabilirim diyorsan  çıkın canım ama 3 binde az para değil bence
(42 puan) tarafından
Eğer insanlarsa parayi geri verirler kuzum sonuçta hamileyim haram paralarini yemeyelim diye vermeleri lazım geçen sene hasta oldum evin soguklugundan geçen yine hasta oldum üşüdüm evde tüm gün anneme gittim sobalı evi ısındım gldim orda sonrasinda iyilestim kendi dairesi isi yalıtımlı hemen ısınıyor güneş görüyor bizi düşünmüyorlar o yüzden
(5,949 puan) tarafından
Ne kalpsiz insalar war ya allah yardım etsin sana  en iyisini siz bilirsiniz  canım  hangisi daha  iyi olursa öyle yapın

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 116 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ftmaa (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 361 göst.
21 Haziran 2023 Aile kategorisinde Aysekurt (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 920 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde gggfffmmm (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 237 göst.