0 oy
103 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5 puan) tarafından
Kızlar iyi günler benim 2.5 aylık kızım var afedersiniz kakası sümükümsü kıyamda veya mukuslu da diyebiliriz internette araştırdım inek sütü alerjisi neden birşey varmış daha önce hiç duymadım bir rahatsızlık bebeğimi doktora götürmedim henüz fakat sağlık ocağına sordum inek sütü alerjisidir dediler böyle bir durumla karşılaşan var mı bu durum moralimi bozuyor kafama takıyorum 

6 Cevaplar

+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Alerji testi yaptirirsaniz sonucu öğrenirsiniz tek başına mukuslu dışkı alerjidir denmez
(5 puan) tarafından
Yorumunuz için teşekkür ederim
(7,036 puan) tarafından
Tam ben yazaktim daha benim oğlumun da var
-Reklam-
0 oy
(2,868 puan) tarafından
Ay mutlaka doktora götür kesinleştir varsa da önlemini al. Geçen hafta kardeşimin oğlu gözden ameliyat oldu. Orda başka bir çocuk inek sütü alerjisi olduğunu bilmeden sürekli o şekilde beslediği için gözlerine vurmuş Allah korusun. 
(5 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz için
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Benim bebeğimde 10 gün kadar öyle yaptı, ama sadece kakası mukuslu olunca alerjisi var denmiyor, kakasinda kan var mı peki 
(5 puan) tarafından
Hayır kan yok çok şükür
0 oy
tarafından
Tek belirtiyle alerji teşhisi konmuyor canım. Bizde de 3 aylıkken yenidoğan egzaması oldu alerji kaynaklı olabilir başka belirtiler varmı takip edildi. Hiçbirşey yok o yüzden normal beslenmeye devam ediyoruz şuan 4.5 aylığız. 

Alerji testi istedim ama çok küçük dediler büyük ihtimalle doğru sonuç vermiyor alerji testleri yeni doğan bebeklerde dediler. Ama takip et doktoruna da sor kakada kan, vücutta döküntü, hırıltı, sık sık kusma bunlardan birkaçını görürsen şüphenirler.
(262 puan) tarafından
3aylıkken kan testi verdik cikmado. Yumurta ve süt ürünleri alerjisi var.hirikti aşırı gaz huzursuzluk pişik konak kulak arkası yara yanaklarda kırmızılık vardı doğduğundan beri kakasi mukuslu. 3 aydır diyet yapıyorum
tarafından
İşte bizde egzama dışında bi belirti olmadığı için şüphelenmediler. Hatta alerji maması aldım anne sütü yok çünkü. Kusmayan çocuk alerji maması içince kustu bir de hiç sevmedi zaten. Doktor dedi normalde kusmayan çocuk bunu kustuysa normal değil alerji olduğunu kesinlikle düşünmüyorum bu yenidoğan egzaması dedi bizde tamam dedik.
(5 puan) tarafından
Yorumunuz teşekkür ederim
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kuzum önce alerji testi yaptırman lazım eğer varsa da sen emzirdigin süre boyunca süt ürünleri tuketmemekisin benim büyük oğlumun vardı ateş kusma ishal bazende kabızlık yapıyordu aşırı dercede gaz 22 aylık olacak halada inek  süt ürünleri verdiğim an kusar 
(5 puan) tarafından
Anlıyorum yorumumuz içinde çok teşekkür ederim
(7,036 puan) tarafından
Rica ederim cnm geçmiş olsun
0 oy
(679 puan) tarafından
Bizimki 19 aylik 4 aylikken sut ve yumurta alrhisi cikti mutlka bi doktora gotur emziriyorsan sut urunlerini  tamamen kesmen lazim
(5 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz için

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 32 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
26 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ...... (664 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
26 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
4 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Blg48 (75 puan) tarafından soruldu

381,715 soru

11,427,904 cevap

34,988 kullanıcı

...