0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Dün makarna yapmıştım. Ailemdeki herkes ver birşey olmaz alışsın dediler. Salçalı ve tuzlu. Kızım 9 aylık. Ben hep tuzsuz verdim bu güne kadar . Salçalı da birşey yapıp vermedim. Sizce alışması için şimdi vermem gerekir mi ? Yoksa daha zamanı var mı ? Yine tuzsuz salcasiz yemekler mi yapıp vermeliyim ? 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence tuzsuz salçasiz ver canım 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum karar veremedim. Kendi yaptığım yemeklerden henüz yedirmedim hep ayrı yapiyorum kızıma.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yoğurtlayip yedirebilirsin
tarafından
Kendi yaptığım yemeklerden hiç vermedim. Belki tadımlık az birşey. Artık 9 aylık olduğu için bu aydan sonra tuzlu salçalı verebilirmiyim ? Yoksa tadımlık mı vermem gerek ?
tarafından
Yani kesme canım ne yiyorsan ver alışsın sonra çok nazlı oluyorlar sanki biz nasıl büyüdük korkma ver yiyorsa
tarafından
9 aylikken ne vermemem gerek onları bilsem daha rahat veririm ??
tarafından
Bal ve süt dışında herşeyi verebilirsin canım, patlican ve taze yeşil fasulye de verme bide geri kalan herşeyi korkmadan yedir alışsın
tarafından
Baharatlı şeyler verebilirmiyim ? Yemeklere nana kekik atıyorum zararı olur mu ?
0 oy
(597 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Vallaha benim oglan 9 aylikke spagetti yedi
(597 puan) tarafından
6ayo gectikden sonra bise olmaz cnm korma en kotunihtimal sevmez. Bende ve esimde alerjik sorunlar olmadigi icin hic korkmadim. Simdi 1yasina gircek sunsira moralim bozik yemek yapmwk gelmio icimden ve ayni seyleri veriom korKuyom yemekleri yemicek daha diye
tarafından
Neden moralin bozuk canım ?
(597 puan) tarafından
Esimle sorunlar var cnm isteklerimi soyleyince adama ters tepio... Vatanimdan ulkemden soguttu sagolsun. 3ay kaldik yazin anca oturduk tatile gidekim diye yalvardim resmen... Ama yok bacisinla oturttu beni sonundada corona olduk. Simdide yine tr gitmesi gerek ben gitmek istemiom bike bike oesinden surukluyo. Almanyaya adapte olmak icin biseye cabalamio ne kurs ne is ve istek hic bi sekilde bise yaomio anca tv basinda. Bise diyince hastayim pisgolojim bozuk saglikli birey degilim dio ama iyilesmek icinde caba yok.  

Simdide ben resmen depresiona girdim gitmemek icin bahane ariom ama burnumdan getircegini biliom
tarafından
İşin zor canım Allah yardımcın olsunn ❤️ adamın içinde heves yok baksana inşallah düzelir canım
(597 puan) tarafından
InsaAllah... Sozde evliyim duk gibi yasiom iste her yere tek baaima kostur adam iyileamwk icinde ugrasmaain anca tv basinda
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ver kız amann sanki biz öyle mi büyüdük bizim doktor pişmiş olduktan sonra verebilirsin demişti 
tarafından
Ne vermemem gerek 9 aylıkken canım ? 1 yaşına kadar domates verilmiyor yumurtanın beyazida diye biliyorum aile hekimimiz ver dedi. Onuda 1 haftadir veriyorum.
tarafından
Bal ve süt dışında ben herseyı verdım canım
tarafından
Tamam canım . Teşekkür ederim ❤️❤️
tarafından
Rıca ederım kuzum hıc esırgeme herseyden ver ❤️
tarafından
Vericem canım.
0 oy
(667 puan) tarafından
Doyumluk deil tadımlık verebilirsin maşallah 9 aylık olmuş yavaş yavaş abartmadan ver bence 
tarafından
Tamm canim sağol
0 oy
(15,853 puan) tarafından
Ver canim ver eni sonu salca tuz yemeye başlayacak. Ne kadar erkrn verirsen o tatlara alışması o kadar kolay olur. Yoksa ilerde sıkıntı çekersin 
tarafından
9 ayliktan sonra hep verebilirmiyim? Kendi yaptığım yemeklerden?
0 oy
(130 puan) tarafından
9 aylık ben kavrama verdim hahahaha
tarafından
Allah seni :D
(130 puan) tarafından
Makrna haila az suyuna tuz at tere yagı alırım ben makarna bittikten sonra suzup yahu reitip ustune dökerim oglum yer
tarafından
Tereyağı ağır gelir mi diye korkuyorum :) kemik sulu çorba yapıyorum. Aklıma ne gelirse yapıyorum ama ne vermemem gerek bu aylarda yada 1 yaşına kadar onları bilmiyorum
(130 puan) tarafından
Yok kuzu benim oglan 6 da sutu bıraktı herşeyi verdim yedi
tarafından
Bende artık başlayım vermeye
0 oy
tarafından

Sız böyle yapınca ben çok mu rahat davrandım kıza dıyorum :D 7 aylıktı önüne makarna dokerdım elıyle alır alır yerdı :D

tarafından
Tuzsuz salcasiz yaptım az yedi begnmedi sanırım
tarafından
Kız ver sız ne yıyorsanız artık kocaman bebek olmuş bak çok yemek ayırır ılerıde benımkı sımdı bız ne yesek anında yer
0 oy
(537 puan) tarafından
Bnm kızımda 10 aylık tuz vermemeye çalışıyorum ama bazen de bizim yemegimizden yiyor yapcak bişey yok ağlıyor biz ne yiyorsak ondan istiyor dr.muz 1 yaşından önce verme böbrek leri çok yorar daha küçük dedi bize
tarafından
Muzu her sabah veriyorum sabah kahvaltısında??
(537 puan) tarafından
Hahha kız muz demiyorum oraya doktorumuz. Diye yazdm sen muz anlamisin ..tuz dan bahsediyorum
tarafından
Hahahaha :D ayy yorgunluktan yanlış okumuşum sesli güldüm yaaa
(537 puan) tarafından
Bnde biraz klavyenin mağduru olmusm ..(:
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Yoğurtla birlikte ver    
tarafından
Tamam canım sağol ❤️
0 oy
(1,921 puan) tarafından

:D benim oglan 6 aylikdi kebab yiyorduuu bence ver artik bisi olmaz ben veriyom hadi bana da uyari verrriiin :D

tarafından
Benim makarnada büyük kelebek olan :D
(1,921 puan) tarafından
Ikiye bol kasikla ver benim oglumda 8 bucuk aylik yutar direk :D
tarafından
Çatalla ezip yedirdim canım yoğurtla:))
(1,921 puan) tarafından
Afiyet olsun :)
tarafından
Teşekkür ederim canimm ❤️❤️
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Sonuçta önüne bir tabak dolusu makarna vermiceksin ki canım tadımlık 4-5 tane ver 
tarafından
Yogurtlayip vereyim az birşey ozamn
(12,854 puan) tarafından
Ver canım ver bir şey olmaz hem yavaş yavaş alışır
tarafından
Tamam canım sağol ❤️
0 oy
(4,932 puan) tarafından
Oğlum 10 aylik.hamsi yiyordu şimdi yemek ayırmaz bugün pirasa yemegi yaptım yedi çoğu çocuk yemez bence sen kendi yemeklerinden vermeye basla bak sonra çok yemek ayirir
tarafından
Hergün yaptığım yemekten yedirsem tuzlu olduğu için yanlış mı yapmış olurum 2-3 günde bir mi vereyim kendi yaptığım yemekten? Diğer günler yine tuzsuz mu yapsam? Hamsiyi vermeyi düşündüm bende ama tuzlu diye birde fırında tavsiye ediyorlar. Tavada mi yapıp verdin ?
(4,932 puan) tarafından
Biz tavada firinda buglama yapıyorduk hepsinden veriyordum.  Ayrı yapma bence kendi yemeklerinden az ver porsiyon olarak ya da yemegi pişirirken en son tuz at tuzu atmadan kızına ayır öyle ver ama yavaş yavaş ver herseyden süt bal hariç onlar 1 yas sonrasi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 101 göst.
2 Nisan 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (416 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 66 göst.
0 oy
2 cevap 117 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 159 göst.
15 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Simayyy (1,771 puan) tarafından soruldu

378,272 soru

11,321,989 cevap

34,767 kullanıcı

...