0 oy
460 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Babam bana sürekli harçlık verir. Ama ben kullanacağım zaman yine de eşime şunu alayım mı diyorum. Siz nasıl davranıyosunuz kızlar 

40 Cevaplar

+2 oy
(5,220 puan) tarafından
Niye soruyon kıı ben eşimin parasını harcarken bile sormam şunu aldım derim zaten karttan görür okadar ne yüz vercem
-Reklam-
+1 oy
(634 puan) tarafından
Yani iyi yapıyorsun aile bağlarını kuvvetlendirir
+1 oy
tarafından
Bende sorardım ama her zaman değil evin ihtiyacı dışında sormasan da olur gibi
(2,529 puan) tarafından
Yani öyle kafama göre almak istemiyorum danişıyorum
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Eşine niye soruyorsun ki canım eşim bana para bile verse çok nadir sorrarim bunu alayım mı diye hatta kendisi kızıyor ben anlamam sen daha iyi biliyorsun diyor 
0 oy
(130 puan) tarafından
Eşim de verse babamda verse bunu alayım mı degil cnm bunu alacam nasıl derim 
0 oy
tarafından
Ben ailemden para almıyorum ama eyer alsaydım izim deyil ama fikir alırdım
0 oy
(226 puan) tarafından
Hayır ben sormuyorum canım ne isterse alıyorum rahat rahat minnetsiz harcıyorum çoğu zaman söylemiyorum bile söylediğim de dayanamıp ona veriyorum  
0 oy
(385 puan) tarafından
Ben sormuyorum canım oda bana sormaz ne aldın diye. Ama kendi maaşıyla alakalı birşey lazım olduğunda sorarım bütçemiz ne kadar şu ihtiyacımız alabilir miyim diye oda sen daha iyisini bilirsin der 
0 oy
tarafından
Para sana ait ama sormanda bir sakınca yok bana göre tabi eşin müdahale etmiyorsa 
(2,529 puan) tarafından
Yok etmesinden değil de başıma buyruk hareket etmiyorum danişıyorum yinede
tarafından
En iyisini yapıyorsun canim
0 oy
(568 puan) tarafından
Izin neden alayım ki ama haber veririm şunu alıyorum falan diye hep gösteririm eşime ben. Onun da fikrini alırım. Alıp verdiğime hiç karışmaz. 
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Ben niye eşime danışayımki ailemin verdiği parayı şuraya buraya harcayımmı diye istediğim şeyi alırım bide ailemin verdiği paranın hesabını verecek değilim hayat ortak olabilir ancak bu demek değilki her bişeyi bilmek zorunda değil eşler 

0 oy
(387 puan) tarafından
Valla ben esimin verdiyi parayi harcarken bile sormuyorum,ya da hesabini vermiyorum ayni zamanda onun da harcamalarina karismam.
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Alacağıma değermi iyi mi kötü mü diye sorarım
0 oy
tarafından
Hayır tabi ki o karışmaz ben de danışmam zaten oncelikli ihtiyacımız varsa ona gore davranirim
0 oy
tarafından
Alacağım şey konusunda fikir sorarım bunu mu alayım yoksa bunumu diye karışmaz yani bana niye sormuyorsun demez 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sorarim ama izin icin degil cnm sence nasil aliyim mi seklinde :))
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Ailemden aldığım parayı harcamak için eşime danışmam. Eşimle ortak hesabımız var ikimiz de çalışıyoruz. Ordan kullanırken de sormuyorum. O da bana ne aldın demez. Almak istemişimdir ve almışımdır. 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Şu bikac aydır kredi yüzünden çok harcama yapamıyorum az bi zaman kaldı bitmesine şükür. Ama normalde eşimin parasını bile harcarken sormam babam verse de sormam evde hesap bendedir her şeyi ben alırım hesaplarım 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla eşime hiç sormsm sonuçta ailemin verdiği para eşimde para verse onuda sormam harca die veriyor sonuçta 
0 oy
tarafından
Ben genelde babamin verdi parayla kendime ve oguuma ust bas alirim ve sormam gerek yok cunku 

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 973 göst.
27 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Zeynoş (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
83 cevap 1,159 göst.
7 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 828 göst.
1 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 278 göst.