0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Iyi akşamlar kızlar. Ya benim doktor bebegim doymuyor diye keçi boynuzu tozu al iç dedi sütun olur dedi onu da bulamadim. Çarşıya gtmem lazım bebeğime bakacak kimse yok soğukta da çıkmak istemedim. Elma suyu verebilirsin dedi aaz havuc zeytin yağ karıştırıp verebilirsin dedi bebegim 5 ayi geçti. Bende hurma ezip elmanın suyunu çıkarıp onuda karıştırıyom bide çok ince bir dilim muz ezip karıştırıp hepsini 2 3 kaşık veriyorum. Zararı olur mu?

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bir şey olmaz bence canim şifa olsun inşallah kuzucuğa 
(337 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım.:)
-Reklam-
0 oy
(88 puan) tarafından
Ekgıdaya sebzelerden  başlamak daha doğru canım meyvelerden başlayınca sebze yemiyorlar tadını begenmiyorlar
(337 puan) tarafından
Ara ara gündüzleri hero baby nin çorbaları var ondan veriyorum onu da yiyor canım.
(88 puan) tarafından
Sebzelerle karnını doğurup sonra meyve cer istersen önceliğin sebze olsun
(337 puan) tarafından
Neler verebiliriz 5 aylık bebeğe canım tariflerden alabilirmiyim
(88 puan) tarafından
Sebze çorbası ,havuç patates püresi,yoğurt ,yumurta sarısı ,pekmez
(337 puan) tarafından
Tamam canım çok tsk ederim
0 oy
tarafından
5 ayı gectiyse yavas yavas basla tadimlara bence canim ben dr tavsiyesi ile baslamistim 5 aylikken
(337 puan) tarafından
Neler verdin canım bazı tariflerinden alabilirmiyim 5 aylık bebeğe ne verebiliriz
tarafından
ne yalan söylim ben yogurt vsden sonra direk çorba denedim ve kizim suan corbayi cok sever

yogurt çorbası. tarhana. 6.aydan sonra mercimek

sebzeleri haslayip yediriyordum sade olarak yada bebek corbalari yapiyordum youtubeden bakip  evde kendim meyveli muhallebi yapiyordum tok tutmasi icin alerjik bi bebek degilse tabi benim kizim sadece yumurta ve ihlamurda alerjo gibi olmustu ara verip tekrar denedigimde alerji gormedim
(337 puan) tarafından
Tamam canım çok tsk ederim..
0 oy
tarafından
Benim oğlum prematüreydi kilo almadı ilk 1 hafta doktor mama yazdı eşim de almak istemedi 1 hafta boyunca her gün kavrulmuş fındık her gün 1 yumurta roka salata tavuk filan yedim ayda 1 kilo aldı hem süt yapar salata hemde sütun zenginlestigi için kilo yapar ilk sebze ver tatlı verdiğin için sebzeyi yemez pek ben ilk kabak denemiştim pek sevmedi sonra havuç filan yoğurt azar azar denersin 
(337 puan) tarafından
Tamam canım havucu gabagi nasıl yaptin verdin
tarafından
İlk tadım da küçük tencere su koydum üstüne çelik süzgeç koyup buharında pişirdim ilk kabak denedim sonra ikisini bir karıştırıp verdim içine çok hafif zeytinyağı da attm kabız olmasın diye 15 gün sonra filan normal sebze çorbası gibi yapıp verdim
(337 puan) tarafından
0 oy
(603 puan) tarafından
E bel ayı geçmiş zaten direk başlayabilirsin patates havuç kabağı 1 tatlı kaşığı pirinçle pişir blendırdan geçir ver meyveli yoğurt ver avakado yumurta sarısı labneyi karıştır kahvaltı niyetine ver yoğurtlu çorba yap ister pirinçli ister bulgurlu ver ver ver seçenek çok:)
(337 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 192 göst.
3 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 370 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 661 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu