0 oy
292 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Ben 2 senelik evliyim bi oğlum var 4 aylık size son zamanlarda yaşadığım bi olayı anlatmak istiyorum görümcemin nişanı vardı bizde kayınvalidemgile biraz uzağız evimiz arabayla 15 dakika falan sürer. Eşim de dolmuş şoförü kendi işimiz yani.. görümcemin nişanı olduğu gün erken gelicekti gidebilmek için bizde kayınvalidemgile gidip ordan gidecektik ben fazladan kimse olursa araba ihtiyacı olur bizim arabaya da birileri biner diye ordan gidelim dedim neyse eşimin de bekarlıktan itibaren kendi ailesiyle arası soğuk kardeşleri olsun babası annesi olsun pek anlaşamazlar gerçi benimle de anlaşamıyor biraz uyumsuz bi adam.. ve eşim her zaman yaptığı gibi gelmesi gereken saatte gelmedi kayınvalidemgilde eşimi arayıp bizim arabayı alıyorlar benide almadan başkalarını yani diğer gelini yada işte diğer akrabalardan birileri alıp gidiyorlar .. ve ben bunu eşim gelince öğrendim zaten çok geç geldi ve dolmuşla 4 aylık oğlum o kadar yol gittim .. şimdi anlatmak istediğim beni ve oğlumu da düşünüp alıp gitmeleri daha uygun degilmiydi yani bi kayınvalide yada kayinnpederin bu düşünmesi gerekmez mi ve bizim arabamızı alıyorlar bizi de almadan gidiyorlar bizde sanki 40 yabancı gibi en son gittik .. eşimin de suçu var ama onlarında beni düşünmesi gerekmezmiydi sizce haksızmıyım böyle düşündüğüm için bizi insan yerine koymamışlar gibi hissediyorum 

6 Cevaplar

+1 oy
(1,465 puan) tarafından
Belki eşiniz ile gelirsiniz diye düşünmüşlerdir bilemedim . Ben olsam zten eşimle gitmek isterdim sorun etmezdim .
(36 puan) tarafından
Canım bende eşimle gitmek isterim tabi ki ama eşimin geç geleceği aşikar oğlum 4 aylık dolmuşla o kadar zor gittik ki mesafe uzak dolmuş sallanıyor emzirmek de zorlandım çocuk olmasa yine sorun değil ama ben birinin arabasını işim için alıyorsam onun ailesini de düşünürüm hele ki gelinim ve torunumsa dışlanmış gibi hissettim
(1,465 puan) tarafından
Anlıyorum herkesin düşüncesi farklı tbiki ...
-Reklam-
0 oy
(213 puan) tarafından
Haklısın ama skinti birazda eşinde onu aradıklarında neden demiyor ben geç gelicem eşimi de götürün diye çok saçma yani
(36 puan) tarafından
Eşim de suçlu söylememek de o kadar aradım ki geliyor musun diye birinde bile demedi ki annemler gitti söylese ben bile söylerim beni alsınlar diye ama onlarında en azından düşünüp aramalarını isterdim
(213 puan) tarafından
Hepsi saçmalamış canım benzer bir durum benimde başıma.gelmisti kaynimin düğünü vardı eşime erken gel dediler bana da sen gelme çocuk yaramaz ortalığı kırar döker düğüne yakın gelirsn dediler eşim beni almaya zor geldi onlarin peşine koşmaktan az daha düğüne geç kalıyordk bide hiç gelmeseydin diyolar
(36 puan) tarafından
İnsanı gittiğine de gitmediğine pişman ediyorlar işte seninkilerinde bizimkilerden pek farkı yokmuş galiba hepsi aynılar
(213 puan) tarafından
Genelde ya niye boyleler bende anlamıyorum bizim sınavımız da bunlar
(36 puan) tarafından
Evet malesef öyle
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Hadi onlar düşünmedi esin nasıl düşünemedi bunu 
(36 puan) tarafından
Düşünmüyor banada eve gelene kadar hiçbişey söylemiyor bak böyle oldu arabayı verdim sende gider misin ne dersin diye sormaz mı insan
0 oy
(2,945 puan) tarafından
O telaşın içinde düşünememiş olabilirler. En büyük kabahat esinde hem sen bebeginle ordasin hem de kardeşinin nişanı ev sahibi sayılır bu adam
(36 puan) tarafından
Evet suçun büyüğü bizimkin de o kadar da erken gel dedim belki de 10 kere aradım ben çok önem veririm böyle günlere kılık kıyafete kadar düzgün olsun isterim ama ben ne kadar önem veriyorsam o bi o kadar umursamaz
0 oy
(48,704 puan) tarafından
o an bilsem geri döner gitmez esiminde burnundan getirirdim resmen seni ezmisler 
(36 puan) tarafından
Bende zorla gittim gidince de astım suratımı oturdum eve de gelince burnundan getirdim
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Bizim ailede geline herkesten önce öncelik verilir.. bir yere gidilecekse babam annem önceliği geline verirlerdi.. tabi senin eşin seni düşünmeli ne münasebet canım ben eşimle değil de dolmuşla gidicek mişim. En son benimle birlikte düğün salonuna girmedi diye kıyametler kopmuştu
(36 puan) tarafından
Bizde de öyle gelin torun misafir düğün dernek bunlara önem verilir ama işte bazen kendi memleketine evlenmeyince örf adet hep çakışıyor bunlar ne düğün görmüş oynamışlar ne ölü görmüş ağlamışlar böyle şeylere hiç önem vermezler eşim kendi kardeşi olduğu hâlde
(2,726 puan) tarafından
Eşinin yaptığı da ailesinin yaptığı da yanlış

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 56 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 412 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 419 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu