0 oy
571 göst.
Diğer kategorisinde (13 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar isim konusunda bayağı stresliyim yardımcı olur musunuz kaynanamın ismini koyacağız ben teklif ettim eşime onunda hoşuna gitti hatta kendi fikriymiş gibi gidip ailesine söyledi ben de daha erken neden hemen söyledin belki fikrimiz değişir dedim sinirlendim 4 ay öncesi oldu bu olay neyse şimdi soran herkese ilk ismi Mahfuza diyorum tabii ikinci bir ismi de olacak ama daha belli değil bir çoğu yapma güzel değil falan diyor büyük bir kısım ben de şimdi çok kararsızım ismin bir anlamı da yok caiz mi değil mi onu araştırıyorum bir şey bulamıyorum ortada kaldım böyle 

Çevremdeki herkes böyle şeyler dedi dedim belki hamile hamilenin halinden anlar ama tabii herkesin bir fikri var ama insan üzülüyor bir yerde de aslında ben yapıyorum hep kendime bunu ya niye böyle bir teklif yapıyorsun niye gelip burada soruyorsun kafam başka başka konularda da allak bullak zaten kendi kendime sorun çıkarıyorum hep kusura bakmayın kızlar 

34 Cevaplar

+3 oy
(14,034 puan) tarafından
Bı anne neden çocuğuna bu ismi koymak ister ki 
(1,192 puan) tarafından
Katıliyorum gerçekten güzel değil kibar değil söylemek zor
-Reklam-
+2 oy
(612 puan) tarafından
Su kayınpeder kayınvalide isimlerini koymayı gerçekten hiç anlamayacagim galiba. Bir insanın adını çocuğunuza vererek o kişiyi onore edemezsiniz. Kayınvalideme bayılıyo da olsam vermem ismini kızıma. Herkesin hayatı kendine, kızım neden başkasının isminin gölgesinde kalsın ki. Hem kusura bakma ama mahfuza nedir ya.
(2,886 puan) tarafından
O kadar güzel yazmışsın ki +++
+2 oy
(64 puan) tarafından
Kaynanamın gözüne girmeye çalışırken beeenn (:
0 oy
tarafından
Keşke kesin kararını verio söyleseydin eşine isim de cidden hoş değil :( vazgevtm diyiver ya çok mu sorun ederlsr
0 oy
tarafından
Kızına daha güzel isim koyabilirdin. 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Tuaf bir isim bencede çocuğa bunu yapmayın canım ilk defa duydum bu ismi bari ikinci ismi modern koyun da onu kullanır bu isim Bi tuaf bana boyel isim koysalar Di eminim büyüdüğüm zaman kesin değiştirmek isterdim sen eşini ikna et bence koymayın bu ismi 
0 oy
tarafından
Cok zor bir isim ya.. telaffuzu bile zor geldi bana kaldi ki anlami da yok diyosun
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Sonuçta koyalım demişsin artık vazgeçemezsin eşin üzülür aranız açılır
0 oy
(383 puan) tarafından
Mahfuza nedir ya  cocuguna bu kötülüğü  yaoma...ilerde buyuyunce hesap sorar yazik
0 oy
(37 puan) tarafından
Nasil goze aldin  kayinvalidenle cok iyiyse araniz belki seni rahatsiz etmez ama yinede cesaret ister 
(612 puan) tarafından
Önemli olan onu rahatsız etmesi değil ki o ismi taşıyan kişiyi de düşünmek lazım. Yazık bebeğe ya. Ben eski isimlerden rahatsız olmam aksine çok da severim ama şu buyuklerin ismini verelim çabası çok tuhaf geliyor bana. Ablama da babanemin ismini vermişler sacma sapan anlamsiz bişey. Noldu babanem benim adımı verdiler diye mutluluktan havalara mi uçtu. Niye birini başkasının gölgesinde bırakırlar ki ya
(37 puan) tarafından
Haklisin   benimde annennemin ismi periza kardesime vermisler yanik ekmek demekmis mesela
0 oy
tarafından
Neden mahfuza ismi koymak ıstedın onu anlamadım 
0 oy
(5,898 puan) tarafından
Bizde babaların adını koyma kararı aldık ama önce bunu kendimiz kesinleştirip sonra herkese söyledik öyle bianda karar vermedik.. Mithat ali olcak adı kısa ve kullanışlı anlamlıda.. O yüzden açıkçası 
0 oy
(551 puan) tarafından
Değişik bir isim mahfuza ilk kez duydum 

Bende kaynanamın adını koyucam eşim evlwnmeden dillendiriyordu zaten sevinsin :) Havva Asel olacak inşallah ama şimdide acaba çocuğumla hava sel diye dalga gecerlermi diye bir düşünce yerleşmeye başladı bakalım hala vakit var :))
(1,072 puan) tarafından
Kimin aklına gelsin canım o Asel güzel isim
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Çok değişik bir isim hoşuma gitmedi maalesef
0 oy
(13,909 puan) tarafından
Mahfuza teyzemin yerinde olsam torunuma bu ismi koymayin derdim. Ne gerek var böyle bisey yapıyorsunuz. 
(13 puan) tarafından
Keşke öyle bir şey dese ya onu koymayın benim bulduğum bir isim koyun dese de razıyım
tarafından
Sen söylet laf aç annecim isminle ilgili kötü anın varmı yani ismini sen koysan ne olsun isterdin de bakalım ne düşünüyor yoo ben ismimi seviyom derse koycam mecbur aman gerçek adım güzel deyil şu olsa daha iyi derse bı yoklama çek bencee
0 oy
tarafından
Yani bir kere söylenmiş artık..neden teklif ettin ki ..boşu.bosuna kendine dert cikarmissin...yanına başka.bir isim koyarsın olur.biter.
0 oy
(249 puan) tarafından
Cok zor bi isim koymamalısın resmen 2.bi isimle de eziyet olur 
0 oy
tarafından
İsim anlamlı olsa dahi öyle anne baba ismi koymak bana saçma geliyor ne gerek var yani eşini ikna et koyma bence 
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Hayatımda duydugum en kötü kız ismi. Demissin artık koy bari. Birazda kızınızı düşünseydiniz keşke.
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Okurken zorlandim ismi cnm karar sizin ama kizin bu ismi omur bayu tasiycak unutma ona gore karar ver 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 414 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Cihann (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 355 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
15 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,449 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.