0 oy
222 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (522 puan) tarafından
Hazır bakalava yufkası ile 2 tepsi baklava yapicam deneyen oldumu güzel oluyormu tafsiye verirmisiniz nelere dikkat etmem gerek 

7 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Tereyagini erit aralarina sur canim her katina ortasina cevizini at ver firina ben 2 kere yapmistim 
(522 puan) tarafından
Güzel oluyor demi eşim dalga geçmesin benle :)
(22,070 puan) tarafından
:D yani ben guzel yapmistim seni bilemicem puahaahha:XDD şaka kiz yaparsin tabi ne var
(2,052 puan) tarafından
Ya ben 1 defa burmali yaptim hazir yufkadan çok güzel oldu bir defada normal yaptim böyle laylon gibi derler ya oyle oldu zar zor kesiyorduk çatalla
(22,070 puan) tarafından
Yagini arasina bol surecen canim kuru kuru kalmicak ne kadar bol yagli olursa o kadar guzel olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben soğuk baklava yapmıştım bı ara çok güzel oldu ama aşırı derecede uğraştırıcı ya
(522 puan) tarafından
Normal yapicam Antep fıstıklı ;)
0 oy
tarafından
Evet ben yapmıştım ama cevizli ve ceviz katını tek yapmıştım gayette güzel çıtır çıtır gelmişti 
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Çok güzel oluyor ben yapıyorum :) 

0 oy
(962 puan) tarafından
Yaptım tavsiye ederim 
0 oy
tarafından
Ay ben yaptım o kadar güzel oldu ki eşim parmaklarini yedi valla :D disaridakiler halt etmiş yanında diyip diyip attı ağzına valla :))) 
tarafından
Tarifini bulamadım ama önce şerbetini yaptım soguttum. bir paket yufkayı hep kullandım.
Tepsiyi yağladim yufkayı serdim,her serdigim yufkayı erittigim tereyağı ile yağladim,içinde 40 tane çıkıyor sanırım tam hatırlamıyorum ama üstünde yazıyor yarısına gelene kadar yağlama işlemini yao,ben sadece orta kısmına dövülmüş ceviz koymuştum ama bazıları her koyduğu yufkanın üzerine atıyor cevizi. Sonra aynı işlemi diğer yufkalar bitene kadar yaptım. En sonunda da kalan tereyağı en üste gezdirdim. Dilim dilim kestim fırına attım kızarana kadar pişirdim. Fırından çıkardıktan sonra soğumuş şerbeti üzerine gezdirdim
tarafından
Yok kız valla yaptım :D
tarafından
Ha tereyağıni kısık ateşte eritirken köpük köpük oluyorya,onu al,yoksa siyah renk oluyor yanık gibi yani,duru tereyağını koydum ben kopugunu aldım heo
(1,664 puan) tarafından
Ayy tatlım yaa uzun uzun da yazmışsın Allah razı olsun... zahmet verdim  ....
Şaka yaptım canim elbette yapmışsındır ...teşekkür ederim
tarafından
Amin canım senden de :) ne zahmeti kuzum yardımcı olduysam ne mutlu bana:) afiyet olsun:)
0 oy
(416 puan) tarafından
Ben yaptım burma tatlısı çokda güzel oldu elde açmış gibi

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 157 göst.
16 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 126 göst.
1 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 304 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 155 göst.
18 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu

380,440 soru

11,390,468 cevap

34,899 kullanıcı

...