0 oy
232 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Kızlar 21 haftalık hamileyim .. bugun karnima baktım beyaz beyaz catlaklar oluşmuş nasıl birden belirlenebilir ki çok şaşırdım .   Krem süreyim mi simdiden erken değil mi çatlak olusumu için ? 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
bunyeden bunyeye degisiyor.. nemlendir ama catlat olacaksa ne yaparsan yap oluyor malesef
(743 puan) tarafından
Evet canm onu biliyorum en azından aza düşürebilirim diye düşündüm . Bir gün içerisinde görünce çok şaşırdım doğrusu
-Reklam-
0 oy
(117 puan) tarafından
Hayır canım erken değil önceden başlaman lazım benim hiç çatlağım yok lierac diye bir krem kullandım 16. Haftadan itibaren 
(743 puan) tarafından
Maşallah canım ne güzel . Benim ilk gebelikte baya oldu bacaklarima kadar . Şuan ikinci yine başladı . Ama bir anda görünce çok şaşırdım hemen belirlendi resmen bir iki günde
(117 puan) tarafından
Canım ikinci de daha erken beliriyormuş çatlaklar çünkü önceden de gerilmiş ya karın bacak . Benim ilk gebeliğimdi dediğim krem çok işe yaradı araştırıp bakmıştım çok
(743 puan) tarafından
Olabilir kuzum . Bende çatlamaya musaitim . Az da olsa kremlenicem belki fayda eder bakalım teşekkür ederim
0 oy
(551 puan) tarafından
Benim çatlaklar önce morarip sonra kizararak ortaya çıkmıştı canım direk beyaz çatlak oluştuğunu ilk defa sende duydum ki yeni oluşuyor diyorsan şimdiden kremlerini kullanmaya başla derim 
(743 puan) tarafından
Evet kuzum ilk gebelikte vardı dediğin gibi kırmızı kırmızıydı sonrasında beyazladi . Şimdi ikinci gebeliğim bunda bir gün içinde karnında beyaz beyaz catlaklar belirlemeye başladı bende garipsedim doğrusu . Teşekkür ederim canım
(551 puan) tarafından
Benimde çatlaklarım şu an parlak parlak aynada gozume batıyor acaba sizinkilerde eski çatlaklar mı yoksa onlar tamamen geçmişmiydi sizde bende daha fazla olmasın diye sürekli nemlendiriyorum artık
(743 puan) tarafından
Yok geçmemişti canım benim de parlak bazıları da yarılmış gibi büyüktü . Belki de eski çatlaklarım olabilir . Yine de aza indirmek için kremlenicem bakalım . Teşekkür ederim kuzum
(551 puan) tarafından
Rica ederim inşallah kaybolurlar :))
(743 puan) tarafından
İnşallah canım ama artık umudum yok gibi ☺️
0 oy
tarafından
Valla canm cildin catlaga müsait belliki krem sursen de iş işten geçti.  Benim de cildim öyle doğum yaptım 7 ay oldu hâlâ duruyor . pembe pembe olucak kırmızı olacak doğumdan sonra kırmızı pembe sonra açılacak benim rengi açılmış pembe şuan . :( 
(743 puan) tarafından
Evet canım zor valla anne olmak ya . Onlar iyi olsunda varsın bu tür küçük kusuralr olsun . Yine çok şükür
tarafından
Tabi canım ama hem onlar iyi olsun hem çatlaklarımiz olmasın. Ben neyden korktuysam o başıma geldi . Kız ben bekarken vücudumda bı iz kalsa kriz gecirirdim. Karnımdan tut ayak bileğime kadar çatlak oldu
(743 puan) tarafından
Bende de var aynı sorun canım evet iyi olmak isterim daha güzel görmek isterim kendimi ama napalim bu şekilde kendimi avutuyorum diğer türlü kafayı siyiririm herhalde ☺️
tarafından
Hahahaha aynen valla bakmıyorum özgüvenim yerle bir oluyor yoksa :)
(743 puan) tarafından
En iyisi valla ..:))
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Benimde bir anda çıktılar ya. Şok olum valla görünce ama yapacak bir şey yok. O kadar da nemlendirdim yani.
(743 puan) tarafından
Evet çatlayan çatlıyor cidden . Benim de ilk gevelikten baya vardı nemlendirme bir şey yapmadım bunda da aynı yapmadım oldu yine de az da olsa aza düşünmek için kremlemeyi düşünüyorum
0 oy
(683 puan) tarafından
Bende doğuma giderken ne güzel hiç çatlamadım die sevinerek gidiyordum doğum yapıp eve gelince Bi baktım altlar hep çatlamış ben göbeğimden görmemişim :Ddd
(743 puan) tarafından
:D bende alt kısımları görmemiştim ilk gebeliğimde . Doğumdan sonra bir baktım aşağı kadar inmiş şaşırmistim baya çatlayan çatlıyor yani her türlü
(683 puan) tarafından
Ben ilk hamileliğim de çatlamamıştm hiç bdha çatlamz diodm ikinci hamileliğim ikiz olunca çatladm :Dd bde övünüodm ikiz de bile çatlamadım die
(743 puan) tarafından
:D herturlu oluyor ya valla ne kadar önlem alsanda iyi olsun da yavrucuklar varsın küçük kusurlar kalsın annelerde :)
0 oy
(426 puan) tarafından
Sur canım daha çok çıkmasını engellersin hem sürekli nemli tut ve kasinirsa sakın kaşıma çatlamasın
(743 puan) tarafından
Evet bende öyle düşündüm canım catlicam belli ama belki az da olsa aza iner . Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim doğuma 1 gün kala oluştu çatlak bı an da sabah kalktım kırmızı olmuş önlemini al artar senin erken olmuş sürekli nemlendir
(743 puan) tarafından
Sanırım öyle olacak :/ sağolasın canım
0 oy
(1,030 puan) tarafından

Şimdiden tedbirini al ben hamile olduğumu öğrendiğimden beri lierac kullandım ama gel gör ki göğüs altına kadar catladim :D

(743 puan) tarafından
Çatlayan her türlü çatlıyor zaten de . Yine de azda olsa azaltmak için kullanıcam bakalım teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Ben kakao yaği kullandim hiç çatlağim yok ondan mi yada genetik mi bilmiyorum annemin de yok hiç çatlaği annende yoksa sende  de olmaz diyolar ama bilmiyorum 
(743 puan) tarafından
Genetik sanırım canım . Vucud yapısına bağlı inan çok sansilisin benim ilk gebelikte baya olmuştu bunda da olacak gibi harita gibi gezerim artık :/
0 oy
tarafından
Bnde hiç olmadı , bebek yağı sür diyolardı bana olursa die belki işine yarar kuzum
(743 puan) tarafından
Bebek yağı da tüylenme yapıyormuş canım . Krem denicem ama gerçi yine tuylendik hormonlardan hep :/ harita gibi olmazsam iyidir

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 78 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,506 göst.
2 Aralık 2019 Diğer kategorisinde admin (133,632 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
0 oy
3 cevap 43 göst.
30 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deryaa.u (492 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...