0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde (537 puan) tarafından
Bununla ilgili ne yapmak lazım kızlar r sesini evde ben nasıl öğretirim yada hangi doktora götürmek lazım 

9 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından

Benim kardeşimde r harfini soyleyemezdi okula başlayınca düzeldi arabaya ayaba derdi tabi sadece bu değil çoğu şeyi söylerken yutarsın r'yi :) amaokula başladı düzeldi cok şükür,suan lise 2"ye gidiyo

(537 puan) tarafından
1. Sınıfa gidiyor ama söyleyemiyor. Yazarken okurken hep karışıyor y yazıyor onun yerine
(9,626 puan) tarafından
Alışır canim merak etme adapte olmaya calisiyodur bize göre hersey basit ama onlar için çok zor şu okul dönemi
(537 puan) tarafından
İnşallah canım
-Reklam-
0 oy
(876 puan) tarafından
23 yaşındayım hala çok konuştuğum zaman r Keri söyleyemem 7 yaşında okulda öğretmen zorla söyletmişti kelimeyi tek söyleyince söyleyebilirim ama cümle içinde söyleyemiyorum 
(537 puan) tarafından
Anladım canım bende de oluyor bazen r harfini yutuyorum bazen ama inşallah düzelir
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bende 7-8 yaşlarimda soyleyemiyordum şimdi benden iyi "R" diyen yok. :)
(537 puan) tarafından
İnşallah düzelir canım çünkü hem okumasını hem arkadaşlarım ile iletişimini etkiliyor
(3,895 puan) tarafından
Sürekli dogru telafuz yaptirin mesela ben r ile l harfini kariştirirdim bunlari ayirin y ile de kariştirmasin.
(537 puan) tarafından
Evet canım bazen de l diyor
0 oy
(231 puan) tarafından
Benim kardeşim 7 yaşına kadar söyleyemedi okula başladı öğretmeni öğretti hatta gülerdik araba ya ayaba  derdi çok dert etme okulda çok güzel ogretiliyor
(537 puan) tarafından
İnşallah canım ya çünkü hem okumasını hem arkadaşları ile iletişimini etkiliyor
(231 puan) tarafından
Daha birinci sinifmis daha bir dönem bile bitmedi olur merak etme bizzat yaşadık
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Özellikle son harfinde, içinde r harfi olan kelimeleri tekrar ettirin. Işıldar, parlar vs gibi.... Mutlaka üzerine düşün. Annem bende cok uğramış çok şükür R leri söyleyebiliyorum. Ihmal etmeyin aman diyeyim
(537 puan) tarafından
Düşüyorum canım rehberlik hocası ile görüştük hastaneye de götürücem bunla ilgili
0 oy
(530 puan) tarafından
Dil terapistine götürün canım ben de söyleyemiyordum  düşün üniversitede dil terapisine gittim öyle düzeldi oradaki hoca daha erken gelseydin daha kolay olurdu ddi r harfin nasıl çıkardığını göster örneğin dilin nerede olacağını ben yanlış yerde söylüyormuşum 
(537 puan) tarafından
Devlet hastanesinde yok demi dil terapisti
(530 puan) tarafından
Özel klinikleri var canım çok geçmeden götürün ileride daha çok sorun olabilir
(537 puan) tarafından
Tamam canım saolasin
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Abimin oğlu ari ari diye şarkı soyluyodu öyle öyle öğrendi yalan olmasn 3 yaşında falandı heralde 
(537 puan) tarafından
Anladım canım saolasin
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Hic birsey yapmaya gerek yok. Oglumda daha bundan 8 ay oncesine kadar soyleyemiyordu ((6.5 yaş)) Sabah okula gitti, öglen aldigimda guncellenmiş sekilde israrla riza remzi cagri kerem diye diye sayarak gelmisti  :) 
(537 puan) tarafından
Ay inşallah canım ya

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 54 göst.
0 oy
2 cevap 72 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
0 oy
5 cevap 119 göst.
19 Ağustos 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Seda-444 (290 puan) tarafından soruldu

381,823 soru

11,431,127 cevap

34,993 kullanıcı

...