+6 oy
538 göst.
Diğer kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Ya inanamıyorum gördüklerime duyduklarıma. Bu fiyatlar bu zamlar kiracı olan herkese Allah kolaylık versın. İnanın kendı evimiz ama biz bıle zor bela geçiniyoruz. 3 çocugum var ıkısı öğrenci biri bebek hiç birinin dogru duzgun gıyecek kıyafeti yok bunu sadece durumu izah etmek için yazıyorum. Hal böyleyken şimdi de bogazımıza taktılar çocukları dengeli beslemek için napıcağımı şaşırdım artık bişey alsam ötekine yetişemiyorum. Yediğimiz içtiğimiz yogurt süt yumurta bunlar bıle çok görüldü. Allahım diyorum buna sebep olanlara hakkımı helal etmıyorum. Alan var alamayan var hep daha zor durumda olanlar gelıyor aklıma küçücük bebeler açlıktan aglıyor bu ülkede. Bez mama herşeyin hali ortada sonumuz nolacak böyle kafayı yedırecekler insana. 

16 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Bu ulke bu hale 1 gunde gelmedi. Her sene biraz daha fakirlestik, gunden gune paramiz degersizlesti, disariya bagimli kicini sildigi kagidi bile ithal eder bir ulke haline geldik. 

Bunu yapanlar kadar yaptiranlara da ofke doluyum. Eskiden dusunce ozgurlugu derdim herkes istedigini destekler derdim ama yok, iyi niyetim de bitti, birileri dusunemedigi icin, sorgulayamadigi icin, koru korune inandigi icin, manipule edildigi icin bu hale olmayi arrik hazmedemiyorum. Kac yil ya, kac yil gecti, her yil daha da fakirlestik, hicbiri 1 gunde olmadi, her hamle her atilan adimda bizden gitti. Hala daha cebimizdeki uc kurusun pesindeler.

Allah bu hale getirenden de, buna senelerdir musade edenden de sorsun hesabini. Dilerim milletce artik yeter demeyi ses cikarmayi ogreniriz. Yoksa işimiş yaş...
tarafından
Tez zamanda acilir insallah havva bacim, yoksa walla kicimzda donumuz kalmayacak
tarafından
Kurunun yaninda biz de yanıyoruz o bu degil de elleriyle tepemize kadar cikardilar simdi kina yaksinlar
(3,552 puan) tarafından
Hayır işin kötüsü gitseler de ülke nasıl toparlayacak acaba?
tarafından
Yerine baskasi gelse hangi tarafi toparlayacak gemi coktan su aldi batiyoruz bu sefer de derler yeni gelen hicbisey yapmiyo
tarafından
Oyle olacak zaten. Gelene enkaz birakiyorlar, belki de biraz bilerek.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
En azından zaruri ihtiyaçlara gelen zamlara bir dur demeleri lazım artık ama kendi tuzları kuru cepleri dolu gerisi kimin umrunda 
(1,298 puan) tarafından
Rabbim yedirmesin onlara da
+1 oy
tarafından

Bunlar ihtiyac yani luks degil her gun yumurta vermek zorundayim bez almak zorundayim 9 aylik bebege afedersin s.cma mi dicem kafayi yediler ya ben havyar istemiyorum tropikal meyve istemiyorum orta halli gecinmek istiyorum aldigimiz beze 2 gunde 80 tl zam geldi esim tek basina ev gecindiriyo 1750 tl kirada oturuyoruz arabamiz yok her gun işe minibusle gidip geliyo porsiyonlarinizi kucultun diyen o...pu kendisi ****** gibi sismis dönüp aynaya bakan yok sanane benim yedigim yemekten bi yedigimiz yemege goz dikmedikleri kalmisti. Herseye kılıf uyduruyolar beyfendi bi sarayindan cikip bi kere markete gitti cok pahaliymis diye maasini 85 binden 100 bine cikardi senin alamadigini asgari ucretli nasil alsin daha asgari ucretin tutarini bile belirleyemediler suanki asgari ucret aclik sınırının cok cok altinda yapacagi zam en fazla ne olabilir ki milletle dalga geciyolar resmen ya senenin basinda 35 tl ye aldigimiz tuvalet kagidi 100 tl nin ustunde yeter ya bu kadar da insan ***** yerine koyulmaz asgari ucrete zam gelse ne olacak her sey ates pahasi eskiden 50 tl ye 100 tl ye dolabi dolduruyodun simdi bir paket bez bile alamiyoruz nasil hesap verecekler ya gözlerini toprak doyursun insallah:angry:

(800 puan) tarafından
Tüp 250 tl
Yumurta 40
Süt 15 olmuş
Bez bimde bile tanesi 1 tl yi geçiyor
En kötü ıslak mendil 6 7 tl
Mama 79 dan çat die 150 oldu
Kira 650 di aradı ev sahibi 1000 oldu dedi
2 çocuğum var ikiside bezde biri meme mama alıyor
Eşim tek çalışıyor 3000 maaşla adam  ne yapsın
Maaşı 100 bine tak die çıkaranlar asgari ücrette 3 toplantı da sonuca varılmıyor

Tbmmde 400 millet vekili varken 650 yaptı aldıkları maaşen az 20 bin her şeyi devletten

Hiç birine hakkımı helal etmiyorum
tarafından
Yerine baskasi gecse bile kolay kolay toparlanmaz bu ulke herkes kendi kesesini doldurmanin pesinde halki dusunen yok gecim derdini ceken bilir adam multimilyarder niye dusunsun ki biz ne b.k yiyersek yiyelim kendilerinin gemicikleri hastaneleri var bi ton para kazaniyolar elleriyle onu tepemize cikaranlar pismandir insallah da ayni hatayi yine yapmazlar
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Günde 1 yumurta şart diyorlar 30 tane çıkıyor 1 kolide 40 TL yumurta. 30 gün var. 1 koli çocuk yese bize kalmıyor ayda 2 koli alsak 80 TL. Onu da bıraktım artık bez noluyor yaa çocuk siciyor alt tarafı resmen paraya siciyor içim gidiyo ☹️ 
(1,298 puan) tarafından
Ya gerçekten artık yaşamaktan soguduk fişimizi çekseler bari tam kurtulsak
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Amin inşallah bende onu dedim gecen ama bu durumdan bile rahatsız olup yorumuma uyari verip gizlettirdiler hayir yani yazık degilmi bu ulkede bebekler ac kaliyor mamalar kilitli kutulara konuyor cunku millet acliktan hirsizliga yoneldi ne yapacaklarini sasirtan kim varsa Allah bin belasini versin o çocukların cigliklari onlari rahat birakmasin inşallah Rabb'im sizinde yardimciniz olsun
(1,298 puan) tarafından
Zenginle fakir arasında uçurum oldu artık nasıl düzelecek bu durum asla değişmez. Ekmek bile yıyemez oldu insanlar
(4,227 puan) tarafından
Degismez bu sekilde gidecek millet bunada alisacak ki hopppp birdaha baslayacak 5 litre yag 130 lira bizim burda hadi bakalim millet napsin bebek bezleri mamalari aldi başını gidiyor napacaz bilmiyorum birde ev kendimin eşimin maasi daha once artirirken simdi kurus kalmiyor ayin basina okula giden var servis parasi kucugum mama kullaniyor derken Allahim diyorum bu gunlerimizi bari aratma
0 oy
tarafından
Kuzum valla evde ispanak  vardı canım börek çekti dedim gidim yufka alayim  yapayim  anam yufka olmuş 22 tl ya daha bir kaç gün önce 10 liraydı ne ara zam geldi hamileyim de canım okadar çekti ama alamadan  döndüm dün bi kaç bisey aldım 90 tl tuttu  yaaa 

Oturup  agalayacaktim artık lütfen artık iktidar değişsin ülkeyi yediler bitirdiler kendileri de altinlarin  içinde saraylarda yaşıyorlar haram zıkkım olsun
tarafından
Aynen kuzum daha dün  gittim alamadan döndüm anca ihtiyacim  olanı aldım çocuklara bi kaç bisey aldım abur cubur falan ama hala da aklım yufka da yaaa nasıl alamadım diyene çok zoruma gitti inan
(1,015 puan) tarafından
Çüşşşş 22 lira ne ya
tarafından
Valla kuzum aynen
Ama şimdi birileri çıkar der ulkemizi yabanci  mihrablar  kıskanıyor ondan bu zamlar sbdjdkskdnnsjj
(1,253 puan) tarafından
Haram zikkim olsunnnn
tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bizde aynı 2 çocuk sahibiyiz daha 2 yil önce cok iyiydik simdi girtlagimiza kadar borca battik.Et yemeyi özledik.Allahtan ev bizim kiracilarin halini düşünemiyorum.Biz boyleysek Allah bilir onlar ne durumdalar ???
(1,298 puan) tarafından
Hepımız borç içine battık valla tuzu kuru olanlar malesef vatan haini görüyor bızı
0 oy
tarafından
Rabbim yardimcimiz olsun ya biz 1cicuga zor bakiyoruz bazen diyorum ki 4tane olsa ne yapacagiz
(1,298 puan) tarafından
Şuanda 1 çocugum olsaydı 2. için heralde cesaret edemezdim Rabbım herkese kolaylık versin
tarafından
Aynn cnm benim kızım süt içiyor tanesi 10 TL
0 oy
(5,558 puan) tarafından
Aynen öyle canım . :/ 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kizim daha 1 yasinda cecil peyniri seviyo arada yedirebildigim tek peynir o kilosu 60 si 2 hafta once yanlis hatirlamiyosam bu hafta 75 olmus. Adama ne diyim ki... O da el mahkum yukseltiyo... 25 liralik aldim bende yeter diye napayim. Markete girsek bi araba dolmuyor artik bebek bezi kedi-kopek mamalqri keza bebek mamasi en azindan bazilarinda sonra nitkisel bebek takviyeleri gaz damlası probiyotikker bunlarin vergisi bile olmamali bence... yumurta aliyidum zam gelmis, her şeye öyle..
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Aynı anlattığın gibiyiz bir oğlum var evimiz kira değil yetişemiyoruz 2.bebege korkar olduk hele mamaların kitli oldugunu bende gördüm geçen gün şok oldum, beğenmediğim kullanmadığım margarin 7 lira olmuş ya inanamıyorum 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Rabbım yardimcimiz olsun gerçekten ağlanacak haldeyiz 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Dün bi paylaşım gördüm bir anne paylaşmış, dolapta su ısıtıcısı satıyor üstüne de 5 yaşındaki çocuk kıyafetiyle takas edilir diye, allah bu duruma düşüren herkesin belasını versin 
0 oy
tarafından
Çok merak ediyorum cidden . ... Bakıp goreces
0 oy
tarafından
Ah ah canim.ya. önce vrus sonrada bu zamlar millet işinden oldu vrus yuzunden aylarca.kapali kaldi esnaflar fiyatlari indireceklerine dahada bindirdiler eşim bi yumurta ile peynir almiş 100 lira vermis insaf yaa 

Akpmi yapiyo tüm bunlari istese durdururmu zamlari
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Yorumlari okudum ve o kadar üzüldümki..

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 357 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (429 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 401 göst.
2 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Damlayaz (342 puan) tarafından soruldu
0 oy