+1 oy
308 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Son bir kac gündür doğum sonrası kilo veremedim üstüne aldım . Emzirme döneminde diyet yapılır mı şeklinde sorularla karşılaşır oldum. bebeğim 6 ay 12 günlük 65 kilo ile hamile kaldım 92 ile doğuma girdim doğumdan iki hafta sonra 80 kiloya düştüm. Sonra 77 oldum derken süt olsun diye her şeyi yemeğe başladım. Tartıda 84 kiloyu görünce Neslihan Dur Artık Hız Sınırını Astın Buna Bir Çözüm Bul Dedim . Üstüne Bir de Polikistik Över Olunca Polikistik Överliler bilir daha kolay ve daha hızlı kilo alırlar dikkat etmezlerse. Bir Tanıdığım Diyetisyen Vardi Ona Durumumu Anlattım Sonra Kan Şeker İnsülin Vs sonuçları mi ona gönderip Bana örnek bir aylık Diyet Yaptı. Bir ayda 6 kilo verdim. Ama Ben diyete bağlı kalan birisi değilim şunu yeme bunu yeme insanız sonuçta nereye kadar kaçamaklar yapmaya başladım. Ama diyete de devam ediyordum. Bebeğin 4 aylıkken başladım diyete en son şunu fark ettim. Canım ne isterse ondan çok az olmak kaydıyla yiyip nefsini koreltmem gerekiyordu kendime defter aldım . Diyetisyenin göndermiş olduğu diyetleri yazdım. Buraya yaptığım diyeti yazacağım yorum olarak sonra hayatımdan pirinç , ekmek , makarna , abur cuburu çıkartın. Kesinlikle ekmek yemiyorum şimdi yersem kahvaltida tam tahıllı buğday ekmeği yiyorum . Şimdi 63 kiloyum Toplam 17 kilo verdim . 7 Ekim'de Başlamıştım Diyete Son Bir Haftadır Yapmıyorum . Ara verdim. Pirinci makarnayı ekmeği ve abur cuburu çıkarın hayatınızdan bu zamana kadar yedik ne oldu kilo oldu vermekte zor. Her gün en az yarım saat yürüdüm. Yoruma diyet listemi atacağım. İnşallah sizlere de faydalı olur ☺️ 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Güne iki bardak ılık su ile basla en geç 10.30 da kahvaltıni yapmış ol

2 adet haslanmis yumurta ( omlet ya da menemende yapabilirsiniz menemen yaparsanız bir ya da iki ince dilim tam tahıllı buğday ekmeği olacak )

• 10 adet zeytin
  • İki dilim beyaz peynir
  • Salatalık 
  • Domates
  • Sınırsız yeşillik
  • Şekersiz açık çay ( isteğe bağlı limon sıkın )
  • 12.30 da ara öğün süt olsun diye 7 kaşık kısır bol salata ile ya da sabah tok iseniz şekersiz türk kahvesi yanına iki adet kuru kayısı ya da bir adet hurma 
  • 15.30 bir porsiyon meyve +7 adet çiğ badem

18.30 sebze yemeği 

Zeytinyağlı bol yeşillikli salata 

4 yemek kaşığı yoğurt

Günde 2,5 litre su en az ve yarım saat yürüyüş akşam yemeğinden sonra kesinlikle birşey yenmez.  

Bu diyete bir gün biberli omlet bir gün menemen bir gün haşlanmış yumurta şeklinde devam ettim kısır her gün yemedim haftanın iki günü yedim akşam yemeginde bir gün sebze bir gün tavuk ya da balık , ya da kırmızı et tükettim bol salata ve yoğurt ile 

Detox suyu yaptım 5 adet taze nane yarım limon  çubuk tarçın ve orta boy salatalığı 1 lt suya koydum buzdolabında bir gün  dinlendirdim . Günde iki bardak içtim . Kaçamak yaparsanız dahi abartmayın yiyin canınız ne istiyorsa ama az olsun ve diyetim bozuldu deyip bırakmayın haftada bir gün tartilin günlük tartilmayin

Detox suyunu bir hafta yapılacak . 

(1,170 puan) tarafından
bnimki cok gec yatan bir bebek ve surekli emiyor 7 aylik ama yarim saatte bir 1 dk emer az ve sık emiyor yani baya gec yatiyor 11 bucuk gibi yatar 12 de kalkat 3 e kadar uyumaz tabi o saatlere kadar tekrar acikiyorum emzirdigim icin midem bulaniyor gece kalkip bi meyve falan yemem lazim nasil yapcam ki bn bu diyeti
tarafından
Aaa adımız aynıymış kız:) emziriyorsan bence diyet şeklinde değilde aşırı yemekten se biraz daha az ye. Diyet sütü azaltıyor muhakkak cnm. Benim ilk çocuk emiyordu hiç diyet yapmadım. İkinci bıraktığı için diyet yaptm
tarafından
Az ve sık beslen .
(1,170 puan) tarafından
aynen tatlim adimiz ayniymis iyi bi tesaduf oldu :)
(1,170 puan) tarafından
bi ornek var mi mesela gece yarisi aciktim ne yemeliyim ben genellikle meyve yiyorum
-Reklam-
0 oy
(67 puan) tarafından
Sütünüz azaldı mı ben doğumdan sonra bütün kilomu vermiştim zaten 10 kilo almıştım ama sütüm artmıyor diye mecburen yedim yoksa gerçekten benim sütüm olmuyor tekrar 14 kilo aldım az diyet yapım direkt süt gidiyor psikolojim bozuldu bu kilodan ama çocuk için yiyorum:(
tarafından
Bebeğiniz kaç aylık sütüm 3 aydan sonra azalmaya başladı meme reddi yaşıyorum hala ama kısır bol süt yapıyor. Bulgur pilavı da yiyebilirsiniz 9 kaşık kadar o da süt yapar . Kısır yiyince sütüm artıyor su süt yapar bunye ile de alakalı incir kuruyemiş rezene çayları neler yiyip içmedim ki sütüm olsun diye en fazla 50cc oldu şimdi geri düştü
(67 puan) tarafından
6 aylık işte yersem baya süt oluyor ama her hafta nerdeyse 1 kilo alıyorum nasıl olacak bu iş bilmiyorum
tarafından
Tatlı ekmek makarna ve pirinç abur cubur bunlar süt yapmaz bunları bırakınca verirsiniz zaten
0 oy
(75 puan) tarafından
65 ile hamile kaldım 84 ile doğum yaptım 2buçuk ay oldu doğum yapalı ama bütün kilolarım gitti Şuanda 62 kiloyum hata sadece emziriyorum bol su ekmek ve pilav makarna Tüketmiyorum
(75 puan) tarafından
Maşallah arkadaşınız baya vermiş kilo niye emmiyor ki kuzucuk mama falan mı veriyorsunuz
tarafından
3 aylikken meme reddi yaşadım mamaya başladım şimdide günde iki kere emiyor
(75 puan) tarafından
Yaa kötü olmuş sagıp veriyor musun peki
tarafından
Sagiyorum ama çok az çıkıyor önceden 50 CC çıkıyordu şimdi 20 cc
(75 puan) tarafından
Yaa kıyamam emmediği için azalmış sütün
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Abur cubur hayatınızdan çıkarın dedi suratıma.kufur etsen bu kadar zoruma gitmezdi agsafagfgtf
tarafından
:D hahahah ben hamilelikte günde bir paket cips kek ve çikolata yiyen birisiydim. Hala da çikolata yerim ama bitter yiyorum iki kare kahvenin yanında valla abur cubur bağımlılık yapıyor almıyorum artık bazen markettekiler kek çikolata satışı yapıyorlar ne olur bı tane al diye öyle alıyorum
(1,170 puan) tarafından
:)))ayni bnim dusunce
(16,015 puan) tarafından
Bende makarnayla ekmeği görünce ayni hissettim  :D
tarafından
Makarna dan hala vazgeçmedim aradan bir bende kaçamak yapıyorum :D
(16,015 puan) tarafından
Ben haftada en az 2 kere makarna yerim. Ekmeği söylemiyorum bile.
0 oy
tarafından
Saol kuzum ❤️❤️Bende ekim sonu başlamıştm bnde polikistik over hastasıyım 12 kg verdim azmettik oldu çok şükür , inşallah herkez başarırı
tarafından
Çok güzel inşallah polikistik Overli olanlara motivasyon olur ☺️❤️
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Ah anacım ah ben bu kiloları çatır çatır veririm de bağırsak tembelliği var bende. Hamile iken 10 gün ishal oldum o 10 günde 6 kilo verdim. Birde doğuma 10 15 gün vardı... Ben yemek yemezsem açlıktan ölürüm öyle diyet neyi yapamam.. Ah Bi düzenli boşaltım sistemi de çalışsa. 
tarafından
Spor ve diyet zaten metabolizmayı hızlandırır. Benimde bağırsaklarım tembel çalışıyor üstüne polikistik var ben verdiysem hayli hayli verirsiniz inanmak lazım
0 oy
tarafından
Çok haklısın şimdi yeni doğum yapmış kadınlarda sütüm gider korkusu oluyo ama baktığında ekmek abur cubur pirinç makarna süt yapan şeyler değil ki süt yapan yeşillik bulgur yulaf kuru incir kayısı ceviz ve bol su içmektir asıl olan düzenli olarak az az ve sık sık yemek böylece hem kilo alma engelleniyor hem süt çoğalıyor :) bu tavsiyeleri veriyorum ama son zamanlarda aşırı abur cubur tüketiminden kaynaklı olarak kilo almışım üç gündür dikkat ediyorum inşallah işe yarar
tarafından
Evet katılıyorum çok güzel anlattiniz . Bunlar süt yapmaz kilo yapar . Sebze et yeşillik ve bol su süt yapıyor.  ☺️ En kısa zamanda verirsiniz o kiloları

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 74 göst.
0 oy
24 cevap 218 göst.
20 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Vuslat_vuslat (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 608 göst.
6 Mart 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Bustas (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 169 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu

380,300 soru

11,386,599 cevap

34,887 kullanıcı

...