0 oy
126 göst.
Diğer kategorisinde (1,621 puan) tarafından
Kupon var diye dolap indirdim ürün aldım bi arkadaşımda satiyomus elinde olan düzgün şeyleri sen de sat dedi bende acilmamis etiketli kiyafetti mutfak eşyası falan var koysam diyorum ama 

Soru 1: mutfak eşyası kırılmaz mı nasi kargolaniyo

Soru 2: kargo parası nasi oluyo satıcıdan mı kesiliyo yoksa kargo ya gidince mı ödüyoruz

Soru 3: bebeklerinizin küçük kıyafetlerini sattığınız oldu mu satiliyo mu oğlum dan kalma ve kızımın var

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kırılacak eşyayı çok güzel pat pat naylonlarla kolilersen kolinin üzerine de kırılacak eşya yazarsanız sağlam gidiyor. 6 kadeh bardak gönderdim sağlam gitti.

Kargo da ürünü yüklerken satıcı öder derseniz sizden kesilir alıcı öder derseniz alıcı öder.

Bebek kıyafeti satamadim ama aldığım oldu.
(1,621 puan) tarafından
Peki kargo ücreti ne kadar çıkıyor fiyatı ona göre belirlemek lazım sanırım
tarafından
Kargoyu da kolinin ebatina göre kucuk- orta- büyük sen seciyosun. Büyük 16 liraydı herhalde
-Reklam-
0 oy
(3,823 puan) tarafından
1. Kırılır ama onu güzelce patpata sararsan bişey olmaz

2. Kargo parasını alıcı ya da satıcı öder diye kısım var ordan alıcı işaretliyorsun bide kargonun boyutunu sattıktan sonra kod veriyor dolap sana onla gidip seçtiğin kargo firmasına veriyorsun

3. Kıyafet satmadım ama bebek arabasını ve örümcrk sattım durumu iyiyse kıyafetlerin satılır 
(1,621 puan) tarafından
Iyi  durumda canim hatta hiç kullanilmamislar veya sadece 4 5 kere kullanilmislar

Kargo parası değişken mı yani kutu ağırlığına göre falan
(3,823 puan) tarafından
Evet canım orda boyutu var göndereceğin boyuta göre seçiyorsun
(1,621 puan) tarafından
Anladım canım saol
0 oy
(1,763 puan) tarafından

Soru 1 kargoyu sen paketliyorsun kirilmamasi icin.patpatlara filan sarip.kargolayabilirsin

Soru 2 kargo parasini kimjn odeyecegini sen seciyorsun alici dersen karsi taraf oder satici dersen sen odersin ama.kargoda herhangi bir odeme yapmiyorsun satisindan hesabina gelecek paradan kesiliyor misal veriyorum urunu 50 tl ye sattin kargo.fiyatlari boyuna gore degisir 7.99dan 15.99 a kadar kargo ucretleri var urunun boyuna gore kargoyu seciyorsun satici odedi diyelim 50 tllik urunun 15 tl si kargoya kesilir 35 kaldi oninda 7 8 tlsini trandyol alir senin eline 28 tl.kalir ama kargoyu alici oderse 50 tlden 10 tl kesilir sana 40 tl kalir gibi dusun 

Soru 3 ben bebegimin.hicbir urununu saadim cnm
(1,621 puan) tarafından
Aman çok kesiliyormus kız :( peki en fazla 15.99 mu kesiliyo
(1,763 puan) tarafından
Evet cnm onlarda da buyuk boyutlar bebek arabasi yurutec dolap vs gibi seylerde bence uygun cnm kendin gondersen felaket yuksek bir yazma bir patik gonderecktim kendim 70 tl dedi mng filan :))onlari.duyunca burasi uygun geliyor anahtar bir tsort sapka filan boyle kucuk boylar 7.99 bezler ayakkabilar iste.coklu kiyafet gonderimi filam onlar 11.99du en son
(1,621 puan) tarafından
Öyle düşününce evet mantıklı o zaman küçük ürünlere 7 8 büyüklere de 15 eklemek kargo parası diye mantıklı demi
(1,763 puan) tarafından
Evet cnm aynen ole genelde kargoyu alici.oduyor ya mesela ben yurume.arkadsdi aldim 50 tl idi 15.90 kargosu var 65.90.odedim
(1,621 puan) tarafından
Anladım canım saol açıkladığın icin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 95 göst.
7 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Prensesiminannesi (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Symnr.. (1,845 puan) tarafından soruldu

378,399 soru

11,326,434 cevap

34,778 kullanıcı

...