0 oy
173 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,538 puan) tarafından
Mart ayinda 2 yasina girecek. Tek kelime dahi etmiyor. Ne anne ne baba vs. Ekranlara cok maruz birakildi. Resmen bagimli. Asla başedemiyorlar. Kendini yerden yere atiyo kafasini yere duvara vuruyor istemedigi bisey olunca. Ne yapilabilir bu duruma? Yigenimin ayindaki bir bebek kac kelime konusabilmesi lazim?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım üzülerek söylüyorum ki bebekte işitme kaybı olabilir ve bunun için çok da geç kalınmış olabilir diyorsun ki kafasına dualara vuruyor ses çıkartmaya çalışıyor tek kelime konuşmuyor diyor musun diyorsun duymayan çocuk konuşamaz canım bunu bir işitme sorunu olan bir anne olarak söylüyorum ben sana bebeğim de biz çok erken her şey iş konu olduğu için fazla kafamıza takmıyoruz yani takmamaya çalışıyorum ebeğim için güçlü olmaya çalışıyorum kulak burun boğaza götürsünler ilk önce bir işitme testi yapılsın işitme testinin tedavileri var zaten SS tepkisi var mı az çok bilirsin zaten duyduğunu anlıyor mu ya da dudak takibi yapıyor bunlar da çok önemli
(1,538 puan) tarafından
Cok gecmis olsun size de canim. Bence duyuyor. Cunku o uyurken odasinda çıt cikaralim hemen uyanir. Kapi zil vs calsin hemen kalkar. Yaninda baska bir bebek varsa o aglar- bagirir vs durumlar olursa rahatsiz oluyor cok ürkek bir de.
tarafından
Yinede götürün derim ben canim saoalsin
(1,538 puan) tarafından
Goturecekler canm ben anneme soyledim o goturecek neresi olursa
-Reklam-
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Benim oğlan da 18 aylık daha baba mama dede diyor sadece kafayı yicem bende konuşmuyor diye 
(2,472 puan) tarafından
Hiç yeme canım kafayı oğlum 26 aylık anne baba dede felan yeni diyor oda canı isterse her çocuk farklı olur üzülme
0 oy
(2,699 puan) tarafından

2 7 aylık oğlum var

Anne 

Baba

Anneanne 

Şarj aleti __şaddiy diyo

Suya ___fuva diyo

Canı isterse istediği kelimeyi diyo 

(1,538 puan) tarafından
Anladim canm
0 oy
(18 puan) tarafından
Dil ve konuşma terapisti ile görüşebilirsiniZ. Ama o da ekran ı tamamen hayatınızdan çıkarmanızı isteyecek .
(1,538 puan) tarafından
Kesinlikle oyle diyecek. Tablet telefon vs olmasa tv ye bakiyo. Onlar da olmasin çildiriyor
(18 puan) tarafından
Kademeli olarak kaldırdım ben başta zor oluyor ama alışıyorlar. 27 aylık kıZım bi dönem uykudan uyanıp çizgi film izlemek istiyordu şükür unuttu ve kelime sayısı oldukça arttı
(1,538 puan) tarafından
Evet ben kizima bir kac kez gun  vermistim korona oldugumda zor geciyirdu. İzlediginde sıkıliyordu biraktiginda da hic oyun oynamak istemiyor mutsuz geziyordu evde. Onu farkettim daha hic vermedim. Vermeyince daha mutluymus. 15 aylik kizim.
0 oy
(564 puan) tarafından
Çocuk gelişimciye gitmeniz gerekiyor 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Emzik kullandi mi 
(1,538 puan) tarafından
Hayir kullanmadi hic. Emzik konusmayi geriliyor mu
0 oy
tarafından
Benim bebeğim anne baba mama meme off inga diyor annanne diyor hece yapıyor 13 aylık ama brn çok konusuyorum derlerya papağan gibi tekrarla ma diye öyle işte bu saydiklarimi sürekli dedim diyor 
(1,538 puan) tarafından
Masallah. Benim kizimda baba , del, adda,mama,eee eee, 0ff, hav hav gibi diyor. Dediklerimi anlayip konusmayip yaptiklari da var iyi mi
0 oy
tarafından
Otizm olabilir mi acaba ?
(1,538 puan) tarafından
Bilemiyorum ya olabilir de ama kondurmakta istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 166 göst.
25 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilyda (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 593 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.
19 Ocak 2023 Aile kategorisinde kaya (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 658 göst.

379,363 soru

11,355,433 cevap

34,830 kullanıcı

...