0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde (331 puan) tarafından

image

Hanımlar karşıma çok güzel bir gönderi çıktı. Ben de instagramda paylaştım bir arkadaşım hemen sana böyle diyenler mi var dedi. Ben de hem de neler diyorlar  dedim. Neler neler demiyorlar ki. İnanın daha hiç hasta olmadı bebeğim ama bu benim sayemde değil bebeğim mama destekli gitti ama bağışıklığı güçlü çok şükür. Ben de elimden geleni yapıyorum emanetime iyi bakmaya çalışıyorum ama tamamen Allahın izni bebeğimin bağışıklığı sayesinde. anneliğimizi yetersiz bulmalarına izin vermeyin. Bu arada bu gönderiyi bir arkadaşa resim atamadım böyle post açayım dedim. Hepinize sevgilerimle. Allah yardımcımız olsun anne olmak zor malesef hele türk adetleri ile yaşarken

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Evet duydm duydukçada sinirleniyorm :)

(331 puan) tarafından
Sinirlenme alttan al diyorlae bir de. Yapabilirsen tani
-Reklam-
0 oy
(97 puan) tarafından

Bizim toplumumuzda kadın - kadin dusmanligi var  

Ya ayni seyleri sen de yasadin  ayni duygulari sen de yasadin. 
Birak Eltin/gelinin/kizin/komsun guzel bi lohusalik yasasin  kendine yapilan soylenilen seyi yapma ki o zinciri kir. 

Annelere kendini yetersiz hissettirerek bisey ogretemezsiniz. 

Şöyle yap boyle yap demeyin, senin icin neler yapabilirim diye sorun  

Zaten anneler ne yapip ne yapmayacagini bilir . Bilmeyende su yuzyilda ogrenir :)
(331 puan) tarafından
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Hatta bilmediklerimi araştırıyordum sürekli bu sayfadaydım neler neler çğrendim sağdım bebeğimi öyle besledim, silikon ucu emzirme danışmanıjı neleri bu sayfadan öğrendim. Bir de süt sağarken internetten dr. osman gönülal açık olurdu. Ben ne yapacağımı biliyorum dediğimde kaynanam sinirli bi şekilde sen hiç bişey bilmiyosunnöyle telebizyondan doktor dinleyerek öğrenilmez dedi. Ben de snein gibi herşeyi kaynanamdan öğrenecek değilim. Araştırıyorum sen de bişey bilmiyorsun ben bilmediklermie ulaşmaya çalışıyorum. Takdir edeceğinize moralimi bozuyorsun dedim. Yine de eşime sorsan anneme cevap verdin oluyor
(97 puan) tarafından
Merhaba. Uzman degilim cok kisi sormus, aile ve iliskiler uzerine okumadim ancak uzunca bir yldir bu konuda okuyorum arastiriyorum ve gozlemliyorum.  Burda da uc bes gundur varım cok da durmayi dusunmuyorum :) tanıştığıma memnun oldum.
Ben çoğu evliliklerin gercek sebeplerden değil de iletisim problemlerinden dolayı bittigini gordugum icin burada en çok bu konularda yazmak istedim. İnsan eğer iletişimini düzeltirse, ve kendini tanırsa kendini düzgün bir şekilde ifade etmenin yolunu öğrenmisse cogu engeli asar. Buna inaniyorum. hocalarim ; rahmetli doğan cüceloğlu, hatice kubra tongar, serhat yabanci, psk.ebrukaya, ve simdiye kadar okudugum pskolojik kitaplar ve tecrubelerim :)
(331 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Peki siz evliliğinizdeki sorunları nasıl aşıyorsunuz? Ben bebeğim doğduktan sonra ilk 4 ay eş desteği göremedim. Kolik bebekle uğraştım emmedi onla uğraştım süt sağdım da sağdım kaynanam baktı bebeğe istediği gibi salladı istediği saatte uyuttu. Hep hatalarını gördüm ama bana yardımcı olmaya çalıştığı in bişey de diyemedim aşırı inatçı aşırı dikkatsiz ve aşırı diktatör bir kadındır. Ama çoğu şeyi yanlış bilir yine uygulamaya devam eder. İki oğlu vae ikisi de çok korkar annelerinden. Bana da dişini geçirmeye çalıltı yapamadı. Beni sadece iyilikle elde edebileceğini henüz anlayamadı. Siz olsanız ne yapardınız. Eşimdennyardım istedim ama etmedi ben ne zaman patladım pes ettm evladıma bağırmaya başladım o zaman el attı. Ama herşey rayından çoktan çıkmıştı
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Daha neler duydum neler sonunda agızlarının payını verdim kaynana olacak kadına daha hiç birşey diyemedi bu eleştiriler sadece Türk milleti de mi var merak ediyorum 
(331 puan) tarafından
Benim lohusalığımı berbat etti kırkımda banyoya kapattım kendimi ve saçlarımı yoldum…
0 oy
(7,789 puan) tarafından
Bu kadına bayılıyorum. Çok tatlı bir insan
(331 puan) tarafından
Bundan sonra ben de takip edeceğim ilk karşılaştımmsayfasıyla :)
(7,789 puan) tarafından
İlkadımlarımla da canlı yayın yapıyorlar hep. Orayı da takip ediyorum oradaki doktorların hepsi çok iyi
(331 puan) tarafından
Bakayım ben de çok teşekkür ediyorum canım
(7,789 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
0 oy
(410 puan) tarafından

Maalesef çok sorguluyorlar. Ben de kendi kendime acaba bu çocukları büyütüpte mi doğurdu demeden alamıyorum:D

Kayın validem ve 2 3 kişi dışında bunları söyleyen yok . Allahtan birkaç kişi kalkıp "aklına bişey takılırsa ne yapacağını bilemezsen ara beni diyor da bunlara kulak asmıyorum.

(331 puan) tarafından
Allah hep karşımıza iyi insanları çıkarsın
(410 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ay zaten çocuklarım hasta olunca sizi anneniz hasta mı etti ah kıyamam demelerine ayar oluyorum he ben bile bile hasta ettim saçma sapan şeyler işte 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bence bana göre tamamen benim düşüncem evet bir çocuk bebek hasta oluyorsa bu annenin ihmali ile alakalıdır. Kesin ve net. 
(331 puan) tarafından
Kadın kadının düşmanıdır ya başka da bişey demiyoeum
(3,551 puan) tarafından
Genelde evladına tam manası ile bakmayan yada dedikodu yapan yada ne bileyim kendini bilmez kadınların da erkeklerin de düşmanıyım valla. Söylediğim sözden kısa bir örnek vermek istiyorum. Geçen bebeğim gece altını 3 kez değiştim kendi kullandığımız bezi bulamayınca sipariş gelene kadar idareten Bi bez aldım. Aman pişik olmasın aman çıkmasın diye gece 3 kez değiştirdim. Sabah da öyle Bi uykum varki anlatamam. O uykuya ragmen tekrar bakıyım altına dedim. İyiki de bakmışın çiş öyle bir çıkmış ki sırtına kadar yaş.. Eğer o anda sonra bakarım briqs daha uyuyum desem o bebek kesin hasta olurdu.. Öyle kadınlar yada anneler varki mahallemde cocuklarına su soğukta mont bile giydirmeden sokaga salıyorlar. O kız çocukları tek basına sokakta araba mı carpar birimi kaçırır biri bişi mi yapar üşür hasta mı olur diye düşünmüyorlar... Anne demek büyük sorumluluk demektir. Bi anne evladının herşeyini düşünmesi gerekir. Malesef. Düşüncesizleri de çok hatta zalim olanlar. Tıpkı anneanne ve anne nin bebeği diri diri mezara göndükleri gibi. Öyle konular çıkınca burda herkes klavye delikanlılığı yapıyor. Evet bir çocuk sürekli hasta oluyorsa bakımsız ve bağışıklığı düşük demektir. Bagışıklıpı güçlendirmek de annenin elindedir. İyi bakarsan saglıklı olur. Kim ne derse desin bu benim düşüncem. En son müslüme olayından sonra pekcok kadına anne gözüyle bakmıyorum. Adım kadın düşmanı olacaksa da olsun bi zahmet.
(331 puan) tarafından
Ya ne desem anlamaycaksınız bence ama yine de söyleyim bağışıklığı arttırmak çocuğun hasta olmasını engellemek kimsenin elinde değildir. Benim annemi görsen herkes mükemmel çocuk bakar der ama abim hastane yüzü görmezken ben hastaneden çıkmazdım. Bağışıklığımı arttırmak için yapmadığı da kalmamıştır. Geceleri kalkıp süt verrdi liseye kadar herrrr gece. Daha ne bitkisel ilaçlar neler neler. Sonuçta büyüyene kadar hastanede de yatmış sürekli antibiyotik kullanmış sürekli ilaçlar kullanmış bir ben ve beni sağlıklı tutabilmek için çırpınan bir anne var karşınızda. İşin kötüsü her zaman sana abinden iyi baktım yine de hep hastaydın der. Demek ki genelleme yapmamak kesin konuşmamak gerekirmiş. Çocuğunuza iyi bakmaya çalışıyor olmanız onun hasta olmasını engelleyebilecek kudrette olduğunuzu söylemez. Verdiğiniz örnekler çok uç örnekler. Herkesin mahallesiinde çevresinde sorumsuz anneler illaki vardır. Hatta ben hep, onların çocukları daha sağlıklı bizimkiler o kadar dikkat ettiğimiz halde hep hastalar diyen çok insan duydum. Siz biraz empati yapın ve burayı okuyup bağışıklığı düşük ve  bir türlü evladını iyileştiremediği sürekli hasta olan annelerimizin  psikolojisini bozmayın.  Siz siz olun emin olmadığınız konuda kesin konuşmayın.
0 oy
(13,113 puan) tarafından

Hiç duymadım da kendi evlatlari sanki hiç hasta olmuyor gibi konuşuyor bazıları :angry:

0 oy
tarafından
Evet maalesef ko öyle 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 889 göst.
0 oy
1 cevap 147 göst.
3 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 787 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde Merirem (2,479 puan) tarafından soruldu