0 oy
122 göst.
Aile kategorisinde (655 puan) tarafından

Oğlum 9 aylık mama veriyorum 

Gündüz öğlen vakti ve akşam saat 4 civari olmak üzere iki kere uyuyor ve her uyumasinda 2 saat. Uyuyor 

Ama gel gör ki bu çocuk gece hiç uyumuyor saat 7 de uyaniyor akşam 11.30....12 civarı uyutmaya  çalışıyorum ona rağmen uyumak istemiyor uykusu var ama inat ediyor da uyumuyor daha doğrusu uykuya dalamiyor.

Dalsa bile 1 saate bir uyanıyor her uyanmasinda mama istiyor belki gece beslenmesi olmasa uyanmaz bile 

Kısaca sorum şu bu çocuk gunduz hiçbir sorun yok besigine koyup 2 kere salladigimda uyuyor ama gece saatlerde sallamama ragmen neden uyumuyor 

Gece beslenmesini nasıl biraktirabilirim 

Bay bay night damlayı kullanıyorum ona rağmen uykuya dalmiyor gece uyanması da cabası gece boyu uykumu alamıyorum 

3 yaşındaki diğer oğlumla enerjik bi vakit gecireniyorun 

Nasıl uykusunu düzene bindirebilirim ..

Diğer sorduğum postlara yazdığınız her şeyi okuyorum uyguluyorum ana cevap veremiyorum çünkü 2 çocuğa anca vakit ayirabiliyorum lütfen bu konuda beni linclemeyin ama emin olun ki verdiğiniz cevaolarin hepaini okuyuyp uyguluyorum 

Hakkınızı helal edin şimdiden 

7 Cevaplar

0 oy
(1,159 puan) tarafından
Dişten acaba bizde 9 aylığız ayni durumdayiz benim kizim.gunduzde az uyur dişe bağlıyorum ben bilmiyorum valla uykusuzluk zor hayır uyumamakta olur tamam ama mesela migrenim var benim uyumayınca başım agriyo gün içinde onunla vakit geçiremiyorum diye üzülüyorum 
(655 puan) tarafından
Benim de 6.7 tane dişim yaoilacak dolgu olmuştu önceden hepsi geri çürümüş inan agrisindan duramıyorum kac günden beri ağrıdan ağladım
Birde uykusuzluk eklenince üzerine çekilmez bi hal alıyor
Kuzum yeni huyu değil kucuklukten beri böyle 2 tane dışı var dış çıkarıyor ama hani yeni ilan birsey değil
(1,159 puan) tarafından
Ah bilirim diş ağrısı çok zor bende 2 aylıkken 20lik çektirdim gömülü ağlıyordum sabahlara kadar ama düşünki onunda ağrıyor mesela bizimde 2 tane on diş var baktım bugün yukarı 2 çıkıcak ona huysuz anladım gece yemesini azalt birde faydasını göreceksin mesela her uyanmada acikmaz verme sen uyutmaya çalış geri uyumuyorsa ben biraz oynuyorum 1 saat sonra geri uyuyor daha uzun uyuyor mesela
-Reklam-
0 oy
(350 puan) tarafından
Tok tutucu şeyler yedir canım uyumadan önce. 9 aylık sonuçta ek gıdaya gecmissindir. Ve elinden geldiğince de günduzleri 1 kere uyutmaya çalış. 
(655 puan) tarafından
Kuzum gündüz erken kalkıyor uyumadigi zaman çok ağlıyor ister istemez uyutuyorjm
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Oğlum 9 aylık günde 3 defa uyuyor sabah 7 buçukta uyanıyor 9 da uyuyor, 10 gibi tekrardan uyaniyor saat 2 gibi tekrardan uyuyor 15 dk falan sonra uyaniyor. Saat 5 gibi tekrardan uyutuyorum saat 7 de uyaniyor. 10 dedin mi de gece uykusu  gece  3 4 defa bazen  daha fazla uyaniyor emmek için.
0 oy
tarafından
Acaba dîş mi çıkarıyor canim Allah yardımcın olsun inşallah 
0 oy
(695 puan) tarafından
Hosgeldin diş+atak 9. Ay uyanmayı gectim ciğliklr hawada ucusuyordu hc unutmuyorm o ayı we ben gece emzrmeyi 1 e dusurmsrm karni tok olsada ayni sekildeydi cok zor durumda kaldigimda calpol weeiyordm o sekilde uyuyordu birde oglen en fazla iki saat ögleden snraki uyku 1 ssat uyutyrdm 5 den snra uyutmuyordm 
0 oy
(15,311 puan) tarafından
Bence gündüz uykuları çok geliyor o yüzden. 1 saat uyandıktan sonra uyandırsaniz iyi olabilir bence. Bir de benim bebeğim de gece çok sık uyanır . 9 aylıkken 2 saat kesintisiz uyudum mu kendimi şanslı hissederdim
0 oy
(3,451 puan) tarafından
4te uyuması değil son uykudan uyanmış olmasi lazım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sermir (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.
11 Ocak 2023 Aile kategorisinde Yasmin26 (540 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 80 göst.
2 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sinirlisirin (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 57 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (93 puan) tarafından soruldu

381,380 soru

11,417,873 cevap

34,972 kullanıcı

...