0 oy
690 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Biz randevuyu iki hafta önceden almıştık doktor yoksa neden randevu veriyorlar hadi randevuyu verdiler muayeneye birgün kala 182 muayene olmayacaksınız iptal ediniz diye msj atmasini biliyor da muayene yok diye msj neden atmiyoarlar. Koca hastahame bı tane doktor yok muayene etmiyorlar bı saatlik yol yağmurda gittik geldik boşu boşuna 

31 Cevaplar

+1 oy
tarafından
düzenlendi

Maaş zam ise son olacak gibi... 

hastaları madur etmeleri hoş değil. Bu yağmurlu hava ne şartlarda gidiliyor birde covid dönemi herkesin Özel aracı yok yaptıkları çok yanlış olmuş 
tarafından
Yolda çok yağmur vardı kaza yapacaktık . İki ay önce randevu yoktu muayene olamıyordum rlsimdo randevu var doktor yok .bütün doktorlar görevden alınmalı ve onların yerine atanmayı bekleyen o kadar çok doktorlarımız var
(1,122 puan) tarafından
Vlla covid belası cıkti çıkalı hastalar mağdur bakmyorlar insanı tersliyorlar zam isteyebilir tamam ama herkes evine ekmek gotryo asgari uscertle geçinen aileler napsn yazık günah bunun suçlusu hastalar değil yani sasirmislar çok şkur evine ekmek gotryo bide grev ypyolar
tarafından
Aynen kuzum aynen hastalar ne yapabilir kimse demiyor hakkinizi aramayın ama en azından her bir bölüm için bı doktor bulunması gerekiyordu koca hastahame bı tane doktor yok bı kaç hemşire tek var o da özel sektör olduğu icin
(1,122 puan) tarafından
Sacmalik resmen ya vallahi
-Reklam-
+1 oy
(1,363 puan) tarafından
Bugun bir doktor tanidigimizla konustuk. Devlette gorev yapiyor. O grevde degil masasinin basinda. Hic birsey gorundugu gibi degil. Sen nasil ki yagmurda gitmeyi sorun ediyorsan onlarin sorunlari okadar buyuk ki... devlet asistandan tasarruf ediyormus diye hic birinin yaninda yardimcisi yok. Adam diyorki buraya uyuzu geliyo, iste viruslusu geliyo, yatak mikrop icinde temizleyecek insan yok. Tasarrufmuş. Ya kisa kisa sagliktan mi kistin?. Milyon dolarlik arabalardan kıs kısacaksan... 1 tam gece nobet tutup ertesi gun hasta bakiyorlar. Kesintisiz. Dertleri para degil ama onlarda insan ve sagliklari elden gidiyor. Imkanlar kisitli diyor  istifa eden okadar cokmus ki 2 yila kalmaz saglik sektoru bitecek diyor. Kendi oglunu bile sakin doktor olma diye tembihleyen, eczaciliga yazdiran  bir devlet doktoru bu adam.... yazik icler acisi halimiz...
tarafından
Bundan bı kaç gün önce cumhur başkanı CHP'li kti ve dedi ki sağlık personelleri ne bilmem ne kadar maaş verilecek bilmem ne kadar maaşlarına zam yapılacak dedim haklı sonuçta birbucuktan fazla covit belasiypa en çok uğraşan doktorlar ve ertesi gün tekrar çıktı dedi oaaz artırımı tüm sağlık çalışanları değil belli kısmını kapsıyor dedi bu ne saçmalık dedim sağlık calisanlarin abile ayrım yapiliyor .. yani doktorların sağlık çalışanlarının yapmış olduğu grevde haksız olduklarını söylemiyorum sadece buda e.dgnr in dedigi gibi halk ta saglikcilar da mağdur ve bunun bütün sorumlusu devlet .. insanları ayrım yapmaya zorluyorlar ve bugün haberlerde gördüm memurlar da greve başlamış sonumuz ne olcak acaba . Bilmediğim birşey daha vardı bugün öğrendim mesela devlet hastahanesindw çalışan doktorlar bir hastayi muayene edebileceği süre majsimum 5 dakikaymis ben şok beş dakikadadwrdini mi anlatacaksin hastalığını göstereceksin yani beş dakika nedir
(7,441 puan) tarafından
Ooo daha neler donuyor işin içinde artık birşeylere dur demenin vakti geldi de geciyor bile birileri ayaklanmazsa hakkıni aramazsa bu herkes için geçerli sonumuz hiç iyi değil
tarafından
Yakindahaklta sokağa çıkacak bundan eminim zaten ama sonumuz iyi değil .
(7,441 puan) tarafından
Keşke çıksa insanlar sokağa bu zamana kadar hep kabullenildigi için bu durumdayız
tarafından
Artık hicbirsey yapamayız malesef geçti artık iş işten bundan sonra ne apsak ta boş yani
+1 oy
tarafından
Bence doktorlar hakli. Önce zam vercez dediler yardımcı personel hemsire sağlık çalışanları bizde isteriz deyip protesto edince zammi geri cektiler dalga geçer gibi oldu. Dogal.olarak doktorlar da kizdi.  Çalışma şartları çok ağır zaten birçoğu yurtdisina gidio artık bari elimizdekileri tutabilsek... sağlık calsinlarida çok ayıp etti tmm sizede verilsin ki döner sermayeyle doktordan bile fazla maaş alan hemsirelr varmis hatta kaloriferciler varms yıpranma fazla die doktordn fazla alıyormuş ki kalorifercilkte kalmadı düşünün yani doktor oluyorsun ilkokuldan beri essek gibi calisiosun sonra maaşın yanındaki personelden az olsun .. sağlık çalışanlarının yuzunden oldu anlicanz... bu arada doktolrlarda yok hastabakicnin tanidigi yok hemsirenin tamidigi deyip torpil geçip muayene sirasinda öncelik vermesin artık biz rica etsek yapmaz çünkü onlarda anlasın artık...
tarafından
Kuzum hakkını aramaz haksızlık olmamalı zaten onlarda haklıdır ama bu mağduriyetlerini hastalardan çıkarmaları çok saçma muayene etmiyorsanız neden randevu alıyoruz  neden bilgimiz yok boşu boşuna gitmeyelim bari ...
Ülke hepsi haklı sokağa çık kime sorarsan sor gecinemez durumda herke Z hakkini istiyor ben iki hap alıyorum iki hap ya iki hap 150 TL
0 oy
(34 puan) tarafından
Aynen bizde 
tarafından
İstedikleri şey sağlıktan daha büyük galiba
0 oy
(34 puan) tarafından
Aynen bizde bu ne saçmalık anlamadım
tarafından
Kockoca şehir hastahanesi bintane doktor yok ya şaka gibi hemşireye dedim madem muayene yok neden bilgilendirmiyirsunuz ya da neden randevu veriyorsunuz bı saatlik yolu geldik dedim haklısınız 182 nin hatası diyor
0 oy
(426 puan) tarafından
Ne olmuş ki niye öyle yapiyorlar
(426 puan) tarafından
Haklısın canım
tarafından
Kimbikirdi ki biz maaşlarını istemelerine bişey demiyoruz neden hastaları mağdur ediyorlar neden bilgilendirmiyorlar .. bu ülkede birmin maaşına zaman yapilacaksa bütün meslek dallarında tüm çalışanlara zamn yaoilmasi gerekiyor ki doktor olanda evine  ekmek götürmek zorunda isci olanda...
Grev yapaiyorlar yapsınlar ama mağdur olan biziz . Arabayla bı saatlik yol gittik bu yagmurda yolda kaza yapmak uzereydik iki çocukla boşuna perişan olduk mazot parasından bahsetmiyirum
(7,441 puan) tarafından
Doktor bildirmez bildirmeyen 182 nin suçu bu ayrıca alkış karın doyurmuyor iki şak şak yapıp ardından her meslek gurubuna verilen veriliyor konu sağlık Grubu olunca yerin dibine sokuluyor sonsuz hizmet bekleniyorsa eğer buna sizde saygı duymak zorundasınız herşey sizin bildiğiniz gibi değil işte saglikcinin aldığı maasta emeklilikte hiç bir hakkı yok covid olan bir doktor bir hemşire veya dige rsaglik personeli evde gecirdigi Karantina süresi için maaşından kesiliyor hangi meslek grubunda hasta oldu yıllık izin aldı rapor aldı diye maaşından kesilir sadece sağlık hizmetlerind ekesikir.ve her branşta birer doktor hizmetine devam etti hizmet bitmedi sağlıkta hizmet istesen de bitmiyor acillik bir durum olsaydı size bakan biri olacakti.grev insanlarin hakkı yine diyirum burda sizi bilgilendirmeyen doktor değil bunun sorumlusu da doktor değil devlet devletn 182 sistemi
tarafından
Yahu siz mi anlamak istemiyorsunuz biz mi anlatamiyoruz acillik olmak için kalp krizi mi gecirmemiz gerekiyor veya beyin kanaması mi ya da kaza mı yapmamiz lazım ... Doktorlar zaten alacakları maaşı alıyorlar grev yapmayın demiyiruz ki biz madem grevdesin neden senin polikliniğine muayene veriliyor ....  Madem muayene etmiyirusn mauyeneni kapatsana ... Olmayan doktora 182 nasıl randevu veriyor ... Benim eşim gozlerinden rahatsız ve ileri derecede ameliyat olması gerekiyor bu açık değil mi yani her bir göz için 10 bin istiyirlar .. iki şak şak çalındığı zaman doktorlar göğsünü geriyordu süper kahraman gibi . ..  kimse o karın alnına silah dayamadi okuyun doktor olun diye üstelik onlar doktorluk görevine başladıkları zaman bı yemin ettiler ve nerde kaldı bunun yemini .... Kimse dmwiyir hakkınızı aramayın gene arasınlar haklarını a koskoca büyük segir hastahamesinde en azından her poliklinikten bir doktor olması gerekiyordu
(7,441 puan) tarafından
Kimse ye silah dayanmadiysa o zaman askeri ücretliler de ağlamasın onlara da işçi olun diye kimse silah dayamadi böyle birşey varmı ya bu nasıl bir mantık.siz kaç gün önce randevu aldınız bu grev olayı daha iki üç gündür bir anda ortaya çıkan birşey.diver yoruma da yazdım doktorlar alaxagi kadar alıyor diye birşey yok sen doktorun ham maaşının bir temizlik personeli ile aynı oldigunu bilirmusun da konuşuyorsun biri yilalrini curutmus biri de arkasına bir dayı bulmuş thic emeği olmadan torpil yaptırmış sen bu iki insanı nasıl aynı kefeye koyabilirsin.polikliklerde birer doktor vardı zaten olmak ta zorunda ama her gelene gün içinde nasıl baksın kendi hastasına bakar ekstra da çok acil birşey olursa bakar.yemin ettiler diye de insanalri yerin dibinne kimse sokmak zorunda değil iyi bir hizmet bekleniyorsa sadece insanlar kendi mutluluklarını değil herkesin mutlulugu düşünülmeli
0 oy
(271 puan) tarafından
Bashekime ciktim referansla muane oldum ben
tarafından
Kuzu doktor yokki hastahanede nasıl muayene olalım hamsire diyor isterseniz bekleyin ama boşuna beklemiş okursunuz doktor hastahanede yok
(271 puan) tarafından
Yoo vardi
tarafından
Bize yok dediler işte geri donduk
0 oy
(1,251 puan) tarafından

Annemlere de öyle demişler grevdeymis doktorlar iptal etselerdi bari randevulari sacma sapan isler:ermm:

tarafından
Bende öyle dedim madem muayene etmiyorsunuz madem grevdesiniz neden bilgilendirmiyirsunuz bı saatlik yol geldik dedim
0 oy
(763 puan) tarafından
Hangi hastane canim,hepsinde mi grev varmiş acaba?
tarafından
Hepsinde grev var kuzu adana sehir hastahanesi
(763 puan) tarafından
Anladm tatlmm bende yarin gidecektm hastaneye. Gitmesem mi acaba bilemedim
tarafından
Peki bu grev ne kadar sürecek mis saçmalığa bak
tarafından
Hastahaneye ara bence boşu boşuna gitme ..
Ben cumhu başkanının yerind eolsam istediklerini vermem bu nedir Allah aşkına millet dışarda çöplükte kuru ekmek arıyor doktorlarne istedigini bilmiyorlar ..babalarının hayrına bakmıyorlar ki hastaları mağdur etmeye ne hakları var o kadar üniversitesi mevzunu dışarda atanmayı bekleyen var
(763 puan) tarafından
Arayip bi sorayim o zaman sagol canim
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Allaha şükür  benim  burda  arıyorlar  ya meselaa  doktorun işi  çıkıyor  randevunuzdan  erken  saatte  gelin  o saatlerde  doktorun işi  var  toplantısı  war v.s diyorlar 
tarafından
Bende ona kızıyorum tamm grev yapiyirsunuz neden bilgilendirmiyirsunuz boşu boşuna o kadar yolu gittik
0 oy
(41 puan) tarafından
Özel hastanelerdeki doktorlarda mi grevde

Pazar günü randevum vardi acaba arayıp sorsam mı hastaneyi
(10,385 puan) tarafından
Özeller çalışıyor. Dün gittik biz.
(41 puan) tarafından
Tamam sagolun
tarafından
Özel haatahameyi bilmiyorum gitmwden önce bı ara kuzum
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Maalesef her yerde öyle galiba
tarafından
Evet heryerde öyle kuzu
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Saçmalıktan başka bişey degil
tarafından
Güzel ülkemde saçma olan o kadar çok şey var ki
0 oy
tarafından
Bir ay önce aynısı başıma geldi yarın randevumuz var inşallah yine bı sorun çıkmaz bu sefer gidip kavga ederim kızım enfeksiyon yüzünden kıvranıp duruyor bir aydır onların keyiflerinimi beklicez daha ne kadar surcekmis yoksa buginlukmuydu
tarafından
Olmadı acile götür kuzu valla hibaudor bende bacahimdan uyuyamıyorum günlük işlerini yapamaz oldum kemik enfeksiyonun var ama muayene olacak doktor bulamıyorum
tarafından
Sorumsuzlar işte gecenkinde eşim izin aldı doktora gidecez diye hazırlandık tam çıkacaz sekreter aradı doktor bugün yok başka güne randevu almanız gerekiyor dedi ne varsa geldiler soylendim ben randevuyu iki hafta önceden aldım niye dünden beri haber vermiyosunuz eşimde izin aldı şimdi boşu boşuna dedim oda aniden oldu falan gibi şeyler söyledi anidense beni başka doktora yonlendirseydi sonra arasaydi doktor işin çıktı şu doktorda muayene olcaksiniz deseydi zaten 5-10 dakka bile sürmüyor muayene etmek belli zaten enfeksiyon dicektim ilacını alıp gelcektim evime yarında bı sorun olursa kavga edecem gidip sonra post görürsünüz burda :))) acilde başlı başına sıkıntı bee orasi normal doktorlardan daha kalabalık darıca eğitim araştırma hastanesi baya kalabalık oluyor
tarafından
Kuzum olma doktor damuayene yi bırak insnain yüzüne bakmiyor .. .onların amacı snaki muayene edeyim beş on dakika mi diyorlar ne kadar hastavgelse bbiz muayene etmesek daha iyi diyorlar
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Evet öyleymiş ya 
0 oy
(48,704 puan) tarafından
Para az geliyomus gozleri doymuyor
tarafından
Maaşı begenmiyorlar doğru ikbalim .
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Acile  gittik   vardı  canım ama girmeseydim keşke resmen hiç bisey yapmadı ***** doktor yazdığı igne piyasada yok düşün artık nefesi çıkmıyor bebeğin kesin yatış yapılır dedim boşuna gidip geldim
tarafından
Ezcanelerde de ilaç yok döktü doğum kontrol hapı bile yok bulamıyoruz
0 oy
tarafından
Daha neler sacmaliga bak ya 
0 oy
(667 puan) tarafından
Bizde aynı canım çocukları götürdüm sağlık ocağına soğukta yağmurda geri döndüm
tarafından
Sağlık ocakları da mı hizmet vermiyor
(667 puan) tarafından
Aynen gittim kapı duvar kilitliydi  bide randevu alıp gitmiştim
0 oy
(336 puan) tarafından
Beni aramışlar di bende iki hafta öncesinden randevu aldım 2gun kala randevu doktor yokmuş o gün izine çıkacak mış dedi
tarafından
İşte izin değil kuzu grev

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 515 göst.
14 Aralık 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Sifanurr (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 414 göst.
0 oy
1 cevap 145 göst.

380,352 soru

11,388,393 cevap

34,893 kullanıcı

...