0 oy
467 göst.
Aile kategorisinde (28 puan) tarafından
Dedimya sizdemi yeni kiayefler alıyorsunuz benim kizima almiyolar ben onlara evimi verdim ve annesine babasına ben bakicam esimin mecburmusum buna ozaman onlarda benim kziima alsınlar kıyafet bez bende onlara bakacam niye almiyolar çünkü el kızıyım dimi o torununuz 

15 Cevaplar

+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Vermeseydin evini ayrıca evini verirken kaynanana bakarken anlaşma yaptın mı ? Boşuna kendini paralama senin derdin kocanla olsun kocan sana sahip çıkacak gerek ev gerek kıyafet gerek kaynana konusunda ama sorun sende bi kıskançlık var herkesin cebi parası ayrı ki onlar eltin değil görümcen snane kocalarının parasından
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kızı ne gereksiz linçlemişsiniz ya 

Kız diyor ki ben eşimin ailesine maddi olarak çok emek verdim. Benim yavruma niye kıyafet falan almıyorlar da diğer torunlarına yapıyorlar. Ahde vefa denilen bir şey var diyor. Buda sizin torununuz diyor. Bende sizin gelininizim hemde sizi gozetmiş bir gelin diyor. Tövbe estağfirullah ya
(721 puan) tarafından
bir şey yazmama gerek yok sana katılıyorum ++
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Maddi sıkıntınız yoksa her şeyinizi kendiniz alın kimseden medet ummayın. 
0 oy
tarafından
Ne alaka yaa bakmak için sana bişeyler mi yapmaları lazım anaya babaya koşulsuz şartsız bakılır bişey beklenmez canım 
0 oy
(187 puan) tarafından
Nasıl bir kafa ya bu sen onlara bakmak zorunda değilsin onlarda senşn çocuğuna bir şey almak zorunda değil ayrıca ikinci el aldığın küçükleri veriyim demişsin çocuğuna kimşn kullandığını bilmediği şeyleri giydirmek istemiyor olabilir bende yeni hamileyim kendimde aldım yeğenimin kıyafetlerinide aldım ama dolaptan almadım kim nasıl kullandı nereden bileyim 
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Kimse kimseye bir şey almak zorunda değil yapmasaydın derler adama bu aorundan da eşin sorumlu onlar değil...
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Maddi durumunuz nasıl?
0 oy
tarafından
İnşallah senin gibi gelinim olmaz 
0 oy
tarafından
Kimse kimseye bişey almak zorunda değil zorundaymış gbi konuşmayın lütfen , isterlerse sizin kızınıza alırlar . Ayrıca eşinizin annesine babasına bakıyosunuz yada bakıcaksınız die nie size bişeyler alsınlar bakmak istemiyosanız eşinize bakmıcam diyin 
(28 puan) tarafından
Diyorum zorluyolar
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Seni cok.iyi anliyorum cnm evet almak zorunda degil ama evlat ayrimi olunca insanin zoruna gidiyor benim kaynanamgilde benim ogluma hicbirsey almadi sukur durumumuz vardi biz aldik ayni zamanda benim.ailem aldi bir cok seyinide ikimci.el.durumuna gelince kiyafet olarak almadim ama oturma minderidir yurume arkadasidir ikinci.el aldim gayette memnun kaldim.sende uyanik ol artik hakkini yedirme ben kestim araladim benim cocuguma birsey almadiklari icin degil ayr yaptiklari icin zor durumdayken bize gelip gunluk gineslikken baska cocuklarini tuttuklari icin
0 oy
tarafından
Onların eşleri alıyodur belkş yani sizr almak zorunda değiller babannesi ayrı halası ayrı herkesin gecmi ayrı
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Başkası neden alsın senin çocuğuna anlamadım, evet mağazaya gidip kıyafet alıyorum bebeğime normal normal:D
(28 puan) tarafından
Evimi aldılar benim
(1,862 puan) tarafından
Vermeseydin evle kıyafetin ne ilgisi var evi verirken bana siz bakıcaksınız o zaman diye bir anlaşma yaptıysan bilemicem
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Hala haksızsin eşin buna zorluyosa gorumcelerin burda suçu ne koca eline bakıyo kadınlar senin evladına bir iki gönülden kopar alırlar ama devamına hiç bir zorunluluklari yok 
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Şimdi evimi verdim derken. Yıllarca çalışıp parasını kendi ödediğin bir ev mi yoksa evlenmeden önce eşine  alınmış bir ev mi? Eşine niyetlenip alınmış bir evde oturuyorlarsa bu senin evin olmuyor. Yaşlanınca bakıcam deme olayına gelince de benim çocuğuma neden sıfır kıyafet alınmıyor diyebiliyorsan ananız beni mi doğurdu sizi mi doğurdu tek evladı benim eşimse tamam ben bakayım ama iş mirasa gelince bizde evladıyız demeyin o zaman dersin. Sen zaten belli ki Allah rızası için değil mecburiyetten bakacaksın. Böyle desen ayıp etmiş olmazsın. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 230 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Fatmacelik01 (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 292 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Zeynepaksoy (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 210 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 99 göst.