0 oy
1,280 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kayınvalidem ve Kaynatam bi haftadır bizde. Evleneli bi buçuk yıl oldu bir iki ay bizde kalmaya geldiler. Ama geldiler yeleli oldum köle izaura. Sabah 10 da mesaim başlıyor yemin ederim sıfır yalan akşam 12 ye kadar ayaktaym. 4 aylıkta bebeğim var. Kahvaltı hazırla topla sohbet et temizliği yap akşama yemek yap kızı uyut yedir bezle giydir. Eşin gelsin yemek cay sonra kahve faslı yatmadan önce meyve. Ve gece 2 ye kadar çocuk sallama uyutmaya çalışma. Anlamıyorum kaynanası gelen herkes benm gibi mi ? Kaynanam 65 yasında yaslı ne ise ne yemeğe hic bi ise karışmaz çocuğu verdiğim de 15 dk sonra gözümn içine bakıyor al der gibi. Yiyo iciyo koşarak odaya gidiyo kuran okuyı namaz kılıyo. Televizyon bile izleniyorm artık onlardan sıra gelmiyor :( Bide utanmasa gece yatak odama gelecek biraz daha oturmak icin. Tmm hizmette kusur etmemelym eşimin annesi babası ama cok yoruluyorm küçücük bebekle :( kendimi kullanılmış hissediyorum eşim de geldiğinde çocuğu alıyor arada ama olmuyor. Ne uykumu alablyorum nede gün icinde 10 dk bile oturabliyorm saka gibi ben napıcam bana bi akıl verin :((((

49 Cevaplar

0 oy
(1,572 puan) tarafından
Kendinden bu kadar vermemelisin. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynı şekildeydim m.al gibi bir oraya bir oraya koştur bıktım valla cagirmiyorum artikkk anne baba eyvallah ama benimkilerde öyle oturalım yiyelim içelim yatalım kafası böyle insanlar haketmiyor
0 oy
(609 puan) tarafından
Lüzum benimkilerde 10 gündür burdaydılar yeni gittiler şükür aynısı yaşadım artık yatağa yattıgımda vücudum açıyordu kosustrmaktan senin bebek yine küçükmus durduğu yerde durur benimki 16 aylık en tehlikeli zamanı sürekli peşinde kosturuyorum biyerden düşmesin elini bir yere sıkıstırmasın DİE gecen cay saatinde masayı hazırladım çayları doldurdum demliği mutfağa koymaya gittim bi geri geldim iki saniyenin içinde bardakları çekiyor iki cay bardağını birden içleri kaynar çay dolu Allahtan son anda kayın pederim yetişti elini çekti yoksa haslanmıstı yavrum kayın valıdemde orda oturuyor görmemiş gibi dikmiş gözünü televizyona hiç bakmıyo demiyoki bu kız iş tapıyo su cocıgada iki dk bakayım basına bi iş gelmesin sınırın teleme cıktı bastım lafı azarı bu çocuğa birşey olsaydı hepinizi mahvederdım hiçmi televizyon gormedın bakıyorsun görgüsüz gibi iki su çocuğa bak kırk tana elim yok vs vs baya bağırdım kızdım esımede kızdım sorumsuzlar
tarafından
Ne iyi demişsin içimin yağları eridi
0 oy
(7,768 puan) tarafından
65 yaş yaşlı değil ki kahve ve meyveyi iptal et çk istiyosa kendi yapsın abartılı şeyler hazırlama gün içinde de çocuğunu al odanda uyu bir misafirlik 3 gün olur derler 1 -1,5 ay böyle yapamazsn yat uyu
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Yorulursun tabi ama esinde bitiyo benimde 4 aylik oglum var Kayinvaldem vsr sadece kayinpederim vefat etmis bebek oldu bana 2 de bir kisi sende geçircem pasampa geçircem ben duymazdan geldim buyur etmedim  esim Avrupay gidiyo şoför  yalnızım evimde oglumla esime msj attim dedi aşkım annen surekli bunu diyo dedim ben senin annenle ayni evde yapamam benim bir düzenim var bir oglum var onu kendim yetiştirmek istiyorum ve ben cok titiz biriyim duzeni cok severim Kayinvaldem de aksine rHat dgainik bana gore degil yani esim dedi dert etme bebegim o is olmaz  sen istesen ben istemem  dedim eli ayagi tutuyor evinde kalsin elden ayakdan düşer allah korusun sirayla baklir bende bakarim 2 kizi var evli acik şekilde esime anlatım sagolsun benikle hem fikir oldu annesini kırmadan anlatti olmaz surekli ben yola gidiyorum özlemle ayni evde olmaz  çocuğu görmek icin tabiki başımızın üstünde yerin var biletini keserim gel dedi ama uzn vaade olmaz dedi iyiyken kötü olmayın dedi konu kapandı cok iyiyimdir cokda tersimdir  iyiyken kötü olurum bir arada olursam demem o ki eşin de bitiyo sende insansin sende uzancaksin dinlencen belki yemek yapmicaksin  ekmsk arasi yapicaksin esinle ama büyük olduğu zaman olmuyor hele bebeklisin Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Yaa yaptiginda bsy yok onlar olmasada ypacan zaten yemek temzlik  yaslilar zatn ne beklentin var ki onlardan sana laf etmzlerse op basina koy senin annen gelininize gtse gelin boyle dese hoş olur mu eşinin yardm etmesi cok lazm 
0 oy
(776 puan) tarafından
Saygısızlık yapma yemeğini çayını ver sohbetini azalt anne ben dayanamıyorum uyumam lazım de tatlı dille uyu dinlen gün içinde yada erken yat tavır trip yaomadigin müddetçe bişey diyemezler 
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Gelin = hizmetkar Katya 

Onların gözünde biz böyleyiz asla oturmamaliyiz dinlenmemeliyiz çünkü gelinler yorulmaz herşeye onlar kosmali ben kaynabayim iş yapmam aman geline yardım edersem kollarim kopar mazallah aynen bu kafadalar deliriyorum keşke kendi annem gibi bı kaynanam olsaydı kadın 2 saniye oturmuyo 
0 oy
(417 puan) tarafından
Eşin yardımcı olmuyor mu en azından sofra bulaşık bebeği uyutma konusun da
0 oy
(166 puan) tarafından
Benim de kaynanam bebegim 1 aylikken gelmisti 10 gun kaldi, ben de sabahtan aksama kadar dedigin gibi islerimi yapardim belim de agrirdi kimse el atmazdi ama aksam 9 dedi mi ben yatiyorum der odama cekilirdim esim otururdu annesiyle. Gunduz zaten yoruluyorum bi de gece 12-1lere kadar hic de hizmet edemem. Bence sen de gunduz yapacagini yap ama aksam 9-10da al bebegini cekil odana. Kimse de bisey diyemez ya dusuncesizler
0 oy
tarafından
Hayır saf değilsin onlar anlayışsız. Onlardan bir an önce kurtulman için neler mümkün? 
0 oy
(56 puan) tarafından
Eşlerimizin anneleri de kendi annelerimiz gbi elbette baş tacımız lakin ben 4 aylık bebeğe üzüldüm sen hizmet ediyorum diye bebişle ilgilenemiyosun oysa ki sana çok ihtiyacı var onla konuşman, oynaman, kucaklaman gerek bi de emziriyosan fazla ayakta kalmaktan sütün de azalabilir.. Bi işin ucundan tutamaz mı mesela kendi evinde nasıl yapıyo ki haliyle sen de diyemezsin ama onun demesi lazım ya çok yıpranmış olursan eşine söyle o bari desin kayınvalidene şöyle kırmadan incitmeden ne de olsa kendi evlâdı ona alınmaz
0 oy
(13 puan) tarafından
Kendi annenden babandan ne istiyorsan aynı şekilde iste. Yorgunsan dinleneceğim odamda de, bebeğinle baş başa vakit geçir. Olan sana olur bu şekilde. Seni seven ve saygı duyan insanlar seni anlarlar. Kötü davranacaklarından korkma veya sevilmeyeceğinden. Olduğumuz gibi olalım onu sevsinler değil mi?  65de yaşlı falan değil evinde kim yapıyor?  Şimdiden sınırlarını çiz bir şey yapamıyorsa o zaman 2 ay için gelmesinler bebeğinle nasıl baş edesin çok zor. Kaba olmana gerek yok. Annecim yoruldum bebeğimle uyuyacağım de. İnsan olan anlar halden. Birde evi temizleme hergün bırak pisse pis kalsın. Hergün uğraşma. Sen uğraştıkça demek ki yapıyor der. 
0 oy
(98 puan) tarafından
Kızım iki aylıkken gelmişti kayınvalidem 10 gün durdular .hizmet etmek değil de benim bebeğim çok yorucu bütün gün baktı mecburen ama bnmki genç sen de ver çocuğu baksın 4 aylık bebeğe bakamıcak değil sallasın uyutsun
0 oy
(465 puan) tarafından
Eger sizde kalmalarinin önemli gibi sebebi yoksa gönder one öyle misafirlik en fazla 3 gündür bunlar pokunu çıkarmış 
0 oy
tarafından
2 ay çok uzun cnm 1 hafta bile ağırlamak zor gelirken hemde. Yeni evliymissin bu kadar uzun süreye alistirmasaydin  keşke. Ben şakayla size burdan ev tutalım falan derdim herhalde. Kendini de çok yipratiyorsun birlikte yapın toplayın. O oralı olmuyorsa sen çağır yemek yapalım sen daha güzel yapıyorsun falan de yapsın yemegi
0 oy
(7 puan) tarafından
Süre uzunmuş gerçekten. Aslında yaşı da çok bi isin ucundan tutamayacak bir yaş değil. Benim kaynanam 70 yaşında her işe koşar hala dizleri agridigi halde yeri gelir sirtima yastık verir. Hele 4 aylik bebege cok rahat bakabilir bence. Bazıları kendi annen olsa vs diye yorum yapmışlar ama kendi annemize her şeyi açık açık soyleyebiliyoruz ama kaynana öyle olmuyor arada illaki bir mesafe oluyor. Saygida kusur etmeden iş yükünü azalt bence fazladan yapacagin tek şey sofraya 2 tabak eklemek olsun. Ben ailemden başka sehirdeyim esimin ailesinin memleketindeyim. Dogumuma az kaldi dogumda bile kimseyi istemedim yanimda hala yardımcı olmak istiyorlar 20 gün o kalsın bu kalsın vs yok dedim eşim var bana yeter. İlk doğumda gorumcemi yollamislardi 20 gün kaldı resmen benle iddalasti misafir gibiydi hazır kahvaltıya oturuyordu.Abisi işten gelene kadar dizi izliyordu. Mesela benim ablam gelseydi öyle olmazdı yani kendi ailemiz gibi olmuyor maalesef. He daha candan olanlar var görüyoruz ama o da şans meselesi biraz.
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Valla bebeğim de varsa kimse benden hizmet bekleyemez. Zaten gelip kalanım olmaz ama diyelim ki oldu o zaman yemeği o yapacak kusura bakmasın kimsenin kölesi yok bebeğimle ilgilenirim kimseye sofra hazırlayamam 65 yaş artık yaş değil. 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Yaşlılarmış kuzum o yüzden bir şey diyemicem ama yorulmana çok üzüldüm ana kucağı falan varsa ver sallasın onda rica et anne çok yoruluyorum bi bakıver diye birde her şeyi böyle dört dörtlük yapmaya çalışma çay meyve kahve her gün her gün olacak iş değil bir kaç gün kalacak olurlar yap ama iki ay her gün böyle olmaz yapma arada da eşinle de konuş ben çok yoruluyorum diye anlat geceleri o baksın biraz bebeğinize böyle böyle geçer gider sabret kuzum 
0 oy
tarafından

Dua et kalacakları gün çabuk geçsin:)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 232 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 299 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 97 göst.