0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Elimde bir miktar birikmiş para ver kendime kıyafet parası diye ayırdım 

Eşimin de doğru düzgün bişeyi kalmamış çocuklarinda yok eşim pek para vermez tek kendime alsam bencillik mi olur diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım 

12 Cevaplar

+1 oy
(3,814 puan) tarafından
Çocukların yoksa hiç düşünmem cocyklara alırım 
tarafından
Onlara aldım bende kuzum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet oyle olur 
tarafından
Tek değilmişim
0 oy
(915 puan) tarafından
Valla 2 senedir kendime biisi almıyorum  hele montum rahat 6 senesi var  ne zman kendime bisi Alcam elim kolum çocuğuma aldiklarimla dolmuş oluyo kıyamıyorum ama içimde acimiyo onlara herşey feda olsun 
tarafından
Bende dün onlara aldım kuzum
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Çocuğuna ve kendine al, eşin kendisi alsın bence
tarafından
Çocuklara aldım dün kuzum
0 oy
(302 puan) tarafından
Eşinin sana günlük yahut haftalık yada aylık harçlık vermesi gerekir normalde canım. Yada sana al şu parayı git bana alt üst vs al veya hadi hatun gidelim bana sana çocuğa birşeyler alalım demesi gerekiyor normali budur. Eğer ev için borc odemiyorsa, eşya parasi borcu yoksa. Kendi parasını çar cur ediyorsa. Çocuğunun ve senin uzerindekileri gördüğü halde görmezden gelip kafasına göre harcama yapıyorsa. Ya evladına yada kendine kiyafet al canım. Uygun fiyata evladin ve kendine al derim ben. Ama kocanın borcu vardır eşya almis araba almis ev alms gibi gibi. Borc odemekten elinde para kalmiyordur o ayrı. O zaman kocana al derim. 
tarafından
Kuzum hiç demez ben zorlarsam alır ancak bende istemem çocuklara isterim istersem parayı çar cur eder okeye falan gider öyle söyleyim çocuklara aldım
(302 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım. Benimde babam alkolikti senelerce içki iccem diye üstüne başına birşey almazdı. Bide at yarışı oynardı kendimi bildim bileli hiç kazandığınida görmedim. Annem ben kardeşim çalışır başımızın çaresine bakmaya çalışırdık. Babamın içkisi yüzünden okulu bırakıp çalışmak zorunda kaldım. Hic kiyafetimiz yoktu. Malesef böyle sorumsuz insanlar var. O yüzden sen kendini ve evlatlarını düşün. Kendinede iste çocukların içinde iste. Sessiz kalma ne çocukların nede senin rızkını car cur etmeye hakkı yok. Benim kardeşim de malesef babam gibi ickici biriyle evlendi evlenince içkiyi birakcam dedi bekarlık hayatindayim diye içki iciyorum bağımlı degilim dedi o da ickici çıktı. Kardesimde sigara bile icmeyen biri. Onunda kocası elinde para tutamaz. Olan parayı hemen harcar. Kardesimde sen içki iciyorsun sigara iciyorsun benim sigara masrafim yok biseyim yok diyerek cemkirip para alır. Sende buna benzer hamleler yap canım. Benim eşimde elinde para tutamaz bugün var yarın yok para. Hamileyim bahane ediyorum cocuga şunu alcam bunu alcam diye su eksiklerimiz var bunlarin alinmasi lazım demedim mi püff para gitti harcar gider elimizde var sıfır elle tutulcak bişey aldık diye gosteremeyiz.
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Bence çocuklarına kendine al... Eşinde kendine alsın. Madem sana para vermiyor 
tarafından
Çocuklara aldım canım kendime alamadım
0 oy
(5,712 puan) tarafından
En en çok kimin ihtiyacı varsa ona al bence 
tarafından
Çocuklara aldım canım benim de ihtiyacım var ama bidaha ki elime para geçtiğinde artık
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Eşin sana para vermiyorsa sende kendine ve cocuklarina al 
tarafından
Çocuklara aldım canım
(1,351 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım
0 oy
tarafından
Ben olsam cocuguma alırım kendimi idare ederim
tarafından
Çocuklara aldım canım
0 oy
(5,575 puan) tarafından

Ne saf sın nede merhametli bencil sin (sorduğun soru dan dolayı böyle düşünüyorum) eşini geçtim çocuklarında yok diyor sun ve sadece kendine almayı düşünebiliyor sun diyecek bir şey yok

biz mi çok kasıyoruz millet mi çok rahat anlamıyorum avm ye gidince direk gözüm oğlum için arar o doğduğundan beri önceliğim hep odur asla onu ikinci plana atmam keyfi olsa bile kaldı ki onun eksiği olacak ama ben sadece kendime almayı düşüncem 
tarafından
Çocuklara aldım yine o kadar da bencil değilim galiba hiç keyfi kıyafet alacak rütbeye de ulaşamadım henüz
(5,575 puan) tarafından
Bilmiyorum dediğim gibi açtığın post üzerine yorum yaptım gerisini bilmiyorum
tarafından
Teşekkür ederim yorumun için
(5,575 puan) tarafından
rica ederim ☺
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Benim önceliğim hep çocuklarım 
tarafından
Dün çocuklara aldım bende
0 oy