0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
Kaynanam cumartesi günü gelirim kahvaltidan sonra aksam giderim dedi  eşim olcak kisi dun aramış gelin dedj babamda bi kac gun burda kalsın diyo zaten aramizda 10 dk mesafe var ne gerek var bu zamana kadar beraber yasadigimiza saysinlar  gorumcemin bitanesi allah vergisi hic bisey yapmaz gelince kesin oturacak bide hamileyim zaten agrilarim var diger gorumcemin 2 çocuğu ben anlamıyorum ne gerek var boyle biseye uzak biyerden geliyorlar sanki

9 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Eşin olacak kişinin ailesi onlar tabikide gelin dicek senin ailen gelmek istediğinde seni arıyorlar demi sende kocama sorim demiyosundur eminim 
(37 puan) tarafından
Benim ailem gelcegi zaman niye geliyo bisey mi var geliyolar diye sorgu seyine tutuluyorum basinizda olsun da anlayin
tarafından
Demekki evliliğiniz de bir sıkıntı var o zaman çünkü bunlar normal şeyler değil eşim sürekli annenler niye hiç gelmiyo diye soruyor bana ara gelsinler kalsinlar diyor aynı şekilde bende eşime diyorum kaynanam iki sokak ötede kayinpederim şehir dışına gitti on deFa aradım arattirdim eşime gelsin bize sıkılmasin diye kendi gelmedi bacağı ağrıyor rahat edemiyor diye ama yinede yemegini aramayı eksik etmiyorum esimde ailem için aynısını yapar biliyorum
(37 puan) tarafından
Diyorum ya basinda cok sıkıntı geçti ondan böyle oldu benim ailemi bile sevmezler işlerine geldiği gibiler
tarafından
Hakkunda hayırlısı olsun bizimkilerde melek değil ama biraz alttan alarak biraz duyarlı olarak cozuyiruz artık
(254 puan) tarafından
Sen iyi olursan herkes iyi olur ;)
-Reklam-
+1 oy
(238 puan) tarafından
Oğullarının evinde kalıyorlar yapmayın böyle yarın öbür gün siz de kayanana olacaksınız?Hamileyseniz bir şey yapmayın yormayın kendinizi
(37 puan) tarafından
Oyle ama benimki normal değil ki herseye bi laf buluyo yakiniz zaten ustune bide kaliyo ben zaten hamileyim  agrim var
0 oy
tarafından
Eşin nıye sana sormuyor
(37 puan) tarafından
Sormaz ki bisey desem tersler beni
0 oy
(846 puan) tarafından
Kalcaklar mıymış bide hic oralı olma ya boşver hizmet etcem diye yorma kendini benimkide çağırıp duruyo anasını gelin kalın burda diye yarım saatlik yerdeyiz 
(37 puan) tarafından
Ana kuzulari bizim annelerimize oyle davranmazlar valla gecen geldi hergun anasinin oraya gitti kadin evde oturtturmadi
0 oy
tarafından

Bi kaç gün derken ? 

Ağrılarım var de onlarda yardıma gelmiş olsunlar

(2,858 puan) tarafından
Eşin de mı bişey demiyo kalkın yardım edin diye
(37 puan) tarafından
Yok valla demiyo dese hamile haliyle yapiyo siz niye oturuyonuz diye oda yok
(2,858 puan) tarafından
Hmm eş önemli o ezerse herkes ezer. Ben yalandan kalkarm eşim sen otur der diğerleride otur der gerçi hakkını yemeyim :)
(37 puan) tarafından
O yüzden gelen giden eziyo ya zaten bu ailede beni
(2,858 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Kaç kişi geliyorlar, akşam kalacaklar mı ? Yani gelmeleri ok da akşam kalmalı falan hamile insana zor olur. 

Ben olsam asla iş yapmam. Benim annem babam geldi başka şehirden 2 gece kaldılar bizde, kahvaltıdan akşam yemeğine her şeyi annem hazırladı. 

Her işi yaptı. Kimseye hizmet edemem çünkü. Gelen bunu bilerek gelmeli size de.
tarafından
Çevremde hem kariyer hem çocuk hemde evde dört dörtlük insanlar var çalışıyoruz diye de hiçde şikayetçi değiller Evet ben okumadım dışarda da çalışmadım ama evde iş yaptım çocukta baktım iş te gördüm ki Robotumda yoktu herseyi kendi gücümle becerimle yaptım eminim okusaydim meslek sahibi olsaydım bile herseye yeterdim çünkü Kendimë guveniyorum ablama gelince hani dedin ya el bebek gül bebek yetişim diye ablamda aynıydı gittiği yerde kendini biseylerde geri çekmeyerek babamın evinde yapmadım burDada yapamam demiyerek gücü çabası dolayısıyla seviliyor demek istedim kaynanamda anneme kızına iş Öğret diyerek sen her zaman yanında olmicaksin öğrensin sonra zorlanmasin anlamında soylemusti
(1,580 puan) tarafından
Ne güzel her şeyi yapabilen insanlar olması ben dört dörtlük değilim demekki olmaya da çalışmıyorum. İnsanlar beni onlara hizmet ediyorum veya elimden iş geliyor diye sevecek benimseyecekse zaten sevmesin istemem. :)
Ben nasıl köy hayatını bilmiyorsam siz de benimkini bilemezsiniz yani okuyup meslek sahibi olunca her şeye yetip yetemeyeceğinizi de yaşamadan bilemezsiniz. Belki yetecektiniz belki de yetemeyecektiniz.
Ev işlerini kusursuz yapabilmek sizin için 'dörtdörtlük insan' demek olabilir ben çok önemsemiyorum. Kendime değer veriyorum ve ev işi için kendimi hırpalamıyorum.
Herkes kendi imkanları doğrultusunda yaşar, ben bu imkanlara sahibim. Olmasaydım belki de kendimi daha çok hırpalamam gerekecekti.
(37 puan) tarafından
Cok cogru söylüyorsun bak  herkes senin gibi olsa
(1,580 puan) tarafından
Umarım herkes bugünden çok daha iyi imkanlara sahip olur ilerde, herkes değer görür umarım. Sizin için de herkes için de dileğim bu. @haticeozcan
(37 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Kendi ailen geliyor olsaydı bu seferde kızlar annemgil kahvaltıya gelcek menü tavsiyesinde bulunur musunuz derdin ama 
(37 puan) tarafından
Hayir asla oyle biseyi sormam ne varsa onu yaparim
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ayni sehirde yatili kalmak bana sacma geliyor yaa
(37 puan) tarafından
Ayni sehirde uzak olsak onada tamam ama aramizda bi okul var sadece o yüzden demistim
(22,070 puan) tarafından
Cok haklısın valla canim bende istemezdim sahsen
(37 puan) tarafından
Beni anlayan çıktı gercekten
(22,070 puan) tarafından
Sen aldiris etme canim aksama kadar kaynanadan yakiniyolar senin ustune gelmişler bosver he de gec :d
(37 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Bak ne güzel söyledin hamilesin sende anne olacaksın canım. Eşini sen seçtin eşinin annesi babası artık istesen de istemesen de senin de anne baban. Annene babana nasıl muamele ediyorsan ve edilmesini istiyorsan sen de o şekilde etmelisin. Diğer türlüsü ortada da bişey yokken hem de fenalık olur bence. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 104 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 236 göst.
0 oy
10 cevap 185 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,170 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 193 göst.

378,253 soru

11,321,452 cevap

34,765 kullanıcı

...