0 oy
409 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
Kaynanam cumartesi günü gelirim kahvaltidan sonra aksam giderim dedi  eşim olcak kisi dun aramış gelin dedj babamda bi kac gun burda kalsın diyo zaten aramizda 10 dk mesafe var ne gerek var bu zamana kadar beraber yasadigimiza saysinlar  gorumcemin bitanesi allah vergisi hic bisey yapmaz gelince kesin oturacak bide hamileyim zaten agrilarim var diger gorumcemin 2 çocuğu ben anlamıyorum ne gerek var boyle biseye uzak biyerden geliyorlar sanki

9 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Eşin olacak kişinin ailesi onlar tabikide gelin dicek senin ailen gelmek istediğinde seni arıyorlar demi sende kocama sorim demiyosundur eminim 
(37 puan) tarafından
Benim ailem gelcegi zaman niye geliyo bisey mi var geliyolar diye sorgu seyine tutuluyorum basinizda olsun da anlayin
tarafından
Demekki evliliğiniz de bir sıkıntı var o zaman çünkü bunlar normal şeyler değil eşim sürekli annenler niye hiç gelmiyo diye soruyor bana ara gelsinler kalsinlar diyor aynı şekilde bende eşime diyorum kaynanam iki sokak ötede kayinpederim şehir dışına gitti on deFa aradım arattirdim eşime gelsin bize sıkılmasin diye kendi gelmedi bacağı ağrıyor rahat edemiyor diye ama yinede yemegini aramayı eksik etmiyorum esimde ailem için aynısını yapar biliyorum
(37 puan) tarafından
Diyorum ya basinda cok sıkıntı geçti ondan böyle oldu benim ailemi bile sevmezler işlerine geldiği gibiler
tarafından
Hakkunda hayırlısı olsun bizimkilerde melek değil ama biraz alttan alarak biraz duyarlı olarak cozuyiruz artık
(254 puan) tarafından
Sen iyi olursan herkes iyi olur ;)
-Reklam-
+1 oy
(240 puan) tarafından
Oğullarının evinde kalıyorlar yapmayın böyle yarın öbür gün siz de kayanana olacaksınız?Hamileyseniz bir şey yapmayın yormayın kendinizi
(37 puan) tarafından
Oyle ama benimki normal değil ki herseye bi laf buluyo yakiniz zaten ustune bide kaliyo ben zaten hamileyim  agrim var
0 oy
tarafından
Eşin nıye sana sormuyor
(37 puan) tarafından
Sormaz ki bisey desem tersler beni
0 oy
(846 puan) tarafından
Kalcaklar mıymış bide hic oralı olma ya boşver hizmet etcem diye yorma kendini benimkide çağırıp duruyo anasını gelin kalın burda diye yarım saatlik yerdeyiz 
(37 puan) tarafından
Ana kuzulari bizim annelerimize oyle davranmazlar valla gecen geldi hergun anasinin oraya gitti kadin evde oturtturmadi
0 oy
tarafından

Bi kaç gün derken ? 

Ağrılarım var de onlarda yardıma gelmiş olsunlar

(2,877 puan) tarafından
Eşin de mı bişey demiyo kalkın yardım edin diye
(37 puan) tarafından
Yok valla demiyo dese hamile haliyle yapiyo siz niye oturuyonuz diye oda yok
(2,877 puan) tarafından
Hmm eş önemli o ezerse herkes ezer. Ben yalandan kalkarm eşim sen otur der diğerleride otur der gerçi hakkını yemeyim :)
(37 puan) tarafından
O yüzden gelen giden eziyo ya zaten bu ailede beni
(2,877 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Kaç kişi geliyorlar, akşam kalacaklar mı ? Yani gelmeleri ok da akşam kalmalı falan hamile insana zor olur. 

Ben olsam asla iş yapmam. Benim annem babam geldi başka şehirden 2 gece kaldılar bizde, kahvaltıdan akşam yemeğine her şeyi annem hazırladı. 

Her işi yaptı. Kimseye hizmet edemem çünkü. Gelen bunu bilerek gelmeli size de.
(37 puan) tarafından
Benimkiler oyle degiller ya bide uzak olsa neyse bizim eve 10 dk yakin yere niye kalsin bi kac gun burda kalsin diyo ya herkes bizim evde valla 9 kisiler düşün beni artık insallah kalmazlar
(1,580 puan) tarafından
Evet 10 dk mesafede sizde kalmaları tuhaf. 9 kişiyi nerde yatıracaksınız ayrıca çokmuş.
(37 puan) tarafından
Üstelik benim yorganim yastigim hic yok 1 takim var sadece aman ben neler yasadim bi bilsen başkalarına baksana hemeb laf ettiler kimse kimsenin hayatinin icini bilmiyo ki
tarafından
Canım yanlış anlama ama hamilek hastalık değildir Evet yorucu bir süreç ama uzaktan gelecek misafire heleki Ailene hizmet etmeyecek kadar zor bişey degil
(37 puan) tarafından
Ben son ayimdayim diyorum ya cok yakınız kalmalari sacma geliyo bana
tarafından
O yorumu sana yapmadım berfucelik arkadasa yaptım aileme hizmet edemem dedi ya
(1,580 puan) tarafından
Hamilelik bir hastalık değil ama benim ailem zaten çok anlayışlı hamile değilken bile bana iş yaptırmadılar. Bu süreçte de yaptırmayacağını biliyordum.
Evlenmeden önce hayatımda 1 kere bulaşık makinesine tabak koymuşluğum yok, yetiştirme tarzıyla alakalı annem ben ve ablamı böyle yetiştirdi bizde küçükler iş yapmaz. Burda köle gibi kullanılan gelinlerin hikayelerini okuyorum ve üzülüyorum o nedenle.
tarafından
Bizde iki kız kardeştik evlenene kadar baba evinde hiç is yapmazdik hele ben oglene kadar uyu uyaninca kahvaltım hazır olurdu sürekli gezer tozardum hatta nişanlandim kaynanam anneme dedi is Öğret kızına diye annem biz kiyamiyiruz demişti Ablam şuan bitlisin bir köyünde evli ve bütün koy ablami çok sever çok beğenir bende izmirdeyim yapmadigim yapmayacağım hiç birşey yok 1 yılda koyde yaşamak zorunda kaldım kaynanam hastalandı diye ordada 160 koyuna baktım ki aşırı korkmama rağmen ekmek pişirdim köydeki herkes başka kiz kardeşin yokmu derlerdu yani yapmadık diye yapmicagimiz anlamına gelmiyor sen evlendin is yapmadin mi yemek temizlik yada bi arkadasindami gelmedi evine bi ikramliktami yapmadın
(37 puan) tarafından
Ben bekarkende yaptim yine yapıyorum  bende degisen bisey yok bende senin gibi koyde kaldim  1 sene yeni evime geldim esyami bile daha yeni yeni kullanıyorum ben ilk evlendigimde gorumcem geldi kaldi sonra kaynanam geldi kendi evine gittik orda kaldik esyam koye gitti kullanmadigim bizimle oturcaksin diye ankaraya geleli de 1 ay olmadi simdi kendi evimdeyim ve kaynanam gile de gitmiyor degiliz kiz hep ordayiz zaten
(37 puan) tarafından
Benimkiler beni biraz öyle kullanıyorlar 2 dk otururum hemen laf ederler gorumcem kendisi olsa kılını kipirtdatmaz zaten hafendi hemen hastalanir en ufak seyde yatar aksama kadar ben hasts olsam da yatmsdim hix yatamadim daha dogrusu bana gelince umursamazlik isde
(1,580 puan) tarafından
Zaten haftaiçi yoğun çalışıyorum, sizle aynı şartlarda yaşadığımızı sanmıyorum. Belki köy ortamında işler daha kolaydır veya daha zordur bunu kıyaslayamam yaşamadım çünkü. Ablanızın köyde sevilmesiyle vs. şuan konuştuğumuz konu ne alaka anlayamadım tam olarak.
Ev işlerinde de %100 varım diyemeyeceğim, robot süpürge, eş yardımı ve haftada 1 yardıma bir ablamız geliyor onlar sayesinde yüküm azalıyor kalanı yapıyorum. Covid başladığından beri mart 2020'den beri kimseyi ağırlamadım.
Ondan önceki evli olduğum 1 sene boyunca gelen arkadaşlarım oldu çalışma hayatımdan vakit kaldığınca elimden geleni yaptım yapamadığımda da dışardan alırım. Ama dediğim gibi hamileyken çalışamam yani kimse için kendimi yoramam, ailem zaten böyle bir şey beklemez benden şanslıyım. Kayınvalidem de anneme kızına iş öğret diyemez. Demez de zaten öyle biri değil. Açıkçası bu kimsenin haddine değil, ben kimseden bir şey beklemiyorum kimse de benden beklemesin. Yarın birgün doğumdan sonra da annem babam kısa bir süre yardıma gelecek ve dönecek. Yine kimseden medet ummayacağım. Kendime yetiyorum, herkes de kendine yetsin beklentim bu. 25 yaşıma kadar okudum. Biz ev işi veya birilerine hizmet için değil kariyer odaklı yetiştirildik biraz. Kimsenin yetiştirilme tarzını eleştirmiyorum tabiki her aile eminimki kendine doğru geleni yapmıştır.
(1,580 puan) tarafından
Görümceniz kayınvalidenizin kızı mesela, onun sürekli oturup sizin iş yapmanız beni rahatsız eden durum yoksa tabiki bu sizin hayatınız benim haddime değil. Bir kadının kızı en yakınıdır birinden bir şey rica edecekse de bu gelininden önce kızı olmalıdır. @haticeozcan
(37 puan) tarafından
Sen sanslisin bence gecen kaynanam tatlı yapın da yiyek dedi kizi umursamadi çünkü hatice yapar sandi gorumcem bende sahsen yapmadim yani aksam da eşim geldi ikisinede dedim yapmadılar dedi esim de ben sana sorarım niye yapmadin dedi isde suc bana kaliyo kendi kizi umursamiyo bana yıkıyor ya zoruma gidiyo
(1,580 puan) tarafından
Eşiniz böyle yaparsa annesi tabiki bu kadar acımasız olur. Eşinizin başta sizi savunması gerekir. Söylenmelerine bakmayın birkaç kere daha yapmayın en fazla laf söylerler sonra kimse sizden bir şey istemez bence yapmayacağınızı bilirler. Köle misiniz siz ne kadar kötü. Kalk kendin yap kendi canın istiyorsa. Ne kadar ayıp.
(37 puan) tarafından
Esim gecenlerde bi savundu sonra haticenin avukati mısın dedi aslinda demek lazim karısıyim tabiki savuncak ama çoğunlukla savunmaz anasina uyar temizlik yapar beni cagirir hamile halimle bazen yaptıkları cok zoruma gider gorumcemle esim tartisti geçen  esim sinirlenip bana tokat atti senin yüzünden diye görüncem de biraz bilerek yapiyo yani eve bisey alırız laf olur gecen hafta evime geldi saat 3 oldu daha supurke tutmadin mi dedi ona kızdı herşeyim karisie demisti de evim ayrıldı diye sevinme yine benim lafim gececek diye acik acik orta da beni sevmez pek
(1,580 puan) tarafından
Tokat mı attı ? Hay allahım ne diyim Allah kurtarsın sizi bu muamelelerden. İşte bu yüzden bu ülkede bütün kadınlar, kız çocukları okumalı ve meslekleri olmalı kimseye boyun eğmemeli.
tarafından
Çevremde hem kariyer hem çocuk hemde evde dört dörtlük insanlar var çalışıyoruz diye de hiçde şikayetçi değiller Evet ben okumadım dışarda da çalışmadım ama evde iş yaptım çocukta baktım iş te gördüm ki Robotumda yoktu herseyi kendi gücümle becerimle yaptım eminim okusaydim meslek sahibi olsaydım bile herseye yeterdim çünkü Kendimë guveniyorum ablama gelince hani dedin ya el bebek gül bebek yetişim diye ablamda aynıydı gittiği yerde kendini biseylerde geri çekmeyerek babamın evinde yapmadım burDada yapamam demiyerek gücü çabası dolayısıyla seviliyor demek istedim kaynanamda anneme kızına iş Öğret diyerek sen her zaman yanında olmicaksin öğrensin sonra zorlanmasin anlamında soylemusti
(1,580 puan) tarafından
Ne güzel her şeyi yapabilen insanlar olması ben dört dörtlük değilim demekki olmaya da çalışmıyorum. İnsanlar beni onlara hizmet ediyorum veya elimden iş geliyor diye sevecek benimseyecekse zaten sevmesin istemem. :)
Ben nasıl köy hayatını bilmiyorsam siz de benimkini bilemezsiniz yani okuyup meslek sahibi olunca her şeye yetip yetemeyeceğinizi de yaşamadan bilemezsiniz. Belki yetecektiniz belki de yetemeyecektiniz.
Ev işlerini kusursuz yapabilmek sizin için 'dörtdörtlük insan' demek olabilir ben çok önemsemiyorum. Kendime değer veriyorum ve ev işi için kendimi hırpalamıyorum.
Herkes kendi imkanları doğrultusunda yaşar, ben bu imkanlara sahibim. Olmasaydım belki de kendimi daha çok hırpalamam gerekecekti.
(37 puan) tarafından
Cok cogru söylüyorsun bak  herkes senin gibi olsa
(1,580 puan) tarafından
Umarım herkes bugünden çok daha iyi imkanlara sahip olur ilerde, herkes değer görür umarım. Sizin için de herkes için de dileğim bu. @haticeozcan
(37 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Kendi ailen geliyor olsaydı bu seferde kızlar annemgil kahvaltıya gelcek menü tavsiyesinde bulunur musunuz derdin ama 
(37 puan) tarafından
Hayir asla oyle biseyi sormam ne varsa onu yaparim
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ayni sehirde yatili kalmak bana sacma geliyor yaa
(37 puan) tarafından
Ayni sehirde uzak olsak onada tamam ama aramizda bi okul var sadece o yüzden demistim
(22,070 puan) tarafından
Cok haklısın valla canim bende istemezdim sahsen
(37 puan) tarafından
Beni anlayan çıktı gercekten
(22,070 puan) tarafından
Sen aldiris etme canim aksama kadar kaynanadan yakiniyolar senin ustune gelmişler bosver he de gec :d
(37 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Bak ne güzel söyledin hamilesin sende anne olacaksın canım. Eşini sen seçtin eşinin annesi babası artık istesen de istemesen de senin de anne baban. Annene babana nasıl muamele ediyorsan ve edilmesini istiyorsan sen de o şekilde etmelisin. Diğer türlüsü ortada da bişey yokken hem de fenalık olur bence. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 106 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,163 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 243 göst.
0 oy
10 cevap 189 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,163 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 199 göst.

379,835 soru

11,370,118 cevap

34,853 kullanıcı

...