0 oy
813 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar benim memleketim Tokat Eşimin Memleketi Konya. Biz Yozgat'ın bir köyünde eşimin görevinden dolayı orda oturuyoruz. Eşim Şubatta Askere Gidiyor. Bedelli askerlik yapacak 1 ay. Bende kendi evimde kalmayacağım merkez çok uzak. Arabasız gidilmiyor malesef. Ya kendi Annemde ya da kayınvalidem de kalacağım. Ben şimdi çok kayınvalidem de kalmak istemiyorum. Kayınvalidemle aram limoni. Pek iyi değil. Annemin yanında kalmak istiyorum. Neyse dün ablam aradı dedi ki orda kalman yakışık alır buraya gelmen değil dedi. Ya da 15 gün orda 15 gün annemlerde kal dedi. Ama ben senin yerinde olsam kaynanamda kalırım doğru olanda odur dedi. Sizce öyle mi yapayım. 15 gün orda 15 gün annem de mi kalayım. Bana kalsa 1 aydan ne olacak ki sanki kalayım annemde ne var bunda. 

49 Cevaplar

0 oy
(46 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir ama ben evleneli  5 yıl oldu annemin evinde asla duramam kayınvalidem daha iyidir benim için 1 hafta annemlerde kalmıştım bir kere babamın ayağa kırılmıştı onda bile çok zorlandım illede kendi evim 
-Reklam-
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Canim benim esimde bedeli yapti ben bir ay annem gilde kaldim esim is geregi icin bir aya yakin sehir dışına giti ben yine annem gilde kaldim gebeliğimin son iki ayinda yine annem gilde kaldim kaynanamla aram cok iyi olmasina rağmen ben hep annem gilde kaldim bence ablan yanlis düşünüyor bana göre nerde rahat ediceksen orda kalirsin 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Yarı yarıya kal bence 
0 oy
(98 puan) tarafından
Yarı yarıya kal canım gurbettesin sana tavsiyem bütün izinleri tatilleri de öyle yap kocanı da alıştır yarın  bir gün bi hafta annende bi ay kayınvalidende kalmanı isterler. Kocanınki aile sennki değil mi. Ablan eskilerde kalmş . Sakın sadece kayınvalidenlerde kalma hem yaranamazsın hem de mecburiyet gibi hep beklerler.
0 oy
tarafından
Bedelli 1 ay degilki esim 18 gun yapti geldi :D 1 ay dediklerine bakma 
0 oy
(306 puan) tarafından
Ne alaka ya bu zamana kadar.hep.milletin mutluluğunu düşündük kendi mutlulugun ve rahatlığın için annende kal ;)
0 oy
(5,558 puan) tarafından
15 gün annende kal on beş gün kaynana da 
0 oy
(247 puan) tarafından
Bi daha kim bilir eline ne zaman böyle fırsat geçicek bence aon 1 hafta kala ya kadar annende kal son hafta gev kayinvalidene laf olmasin istersen doya doya kal anaciginda boşver ablan aynı durumda olsa o da isterdi annesinde kalmak öyle dedi diye onu dinlemek zorunda değilsin annenle kalan anıların yanına kar kalcak unutma
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Ayy kime göre neye göre doğru. Ablan öyle yapar o zaman sen annende kalmak istiyosan annende kal. Aynı durumda olsam eşimin annesiyle aram iyi olmasına rağmen annemle kalırdım elalemde oturup doğrusunu yanlışını konuşsun bana ne:D

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ablan saçmalamış bunun kuralı mı varmış çekememiş belli ki gönül nerede isterse orada kal ha içinden gelirse kaynananda da kalırsn
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence bir eşinizle de konuşun, benim başıma buna benzer bir şey gelseydi ilk 20 gün annemde kalırdım kalan zamanda da kayınvalidemde kalırdım diye düşünüyorum. Ama şimdi sizinkiler farklı şehirdelermiş bu sıkıntı sizin için
0 oy
(812 puan) tarafından
Bence doğru değil benim eşim de 6 ay eğitime gitti annem de kaldım hamileydim yerim annemin yani ona nazım geçer onun yanında rahatım ztn eşim onun ailesi kendi ailemde böyle düşünüyor kayınvalidende kalman lzm diye bir şart yok niye ayıp olsun ki saçma bence ablanın dediği senin gönlün ne istiyorsa onu yap kendini de sıkıntıya sokma asla 
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Kendi ailenin yanında kal 1 ay eşin gelince el öpmeye gidersiniz kaynananın yanında perişan olursun benim düşüncem bu hayırlı günler... 
0 oy
(520 puan) tarafından
Bnmde esim askere gttıgınde kaynanam da kaldım burnumdan getrdı bnm sürekli kavga oldu sonra anneme gttim rahatladım 
0 oy
tarafından
Bence ablan biraz kıskançlık etmiş gerçekten seni düşünse gel annemde kal derdi. Git annende kal bir hafta falan da kaynanada kalırsın 
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Yani nerede rahatsam orada kalırım. Hele bir de eşim yoksa k.validemlerde kalmam o kadar uzun süre doğrusu
0 oy
(185 puan) tarafından
Bence nerede rahatsan orada kal. Benm eşimde görev nedeniyle 3ay yoktu bende annemlerde kaldım kaynanmada ugrardım tabi bi gece kaldım kadın cıktı gitti gezmeye ben de baktım evde tek bırakıp gidiyor dahada gidip kalmadım gündüz oturmaya gidip dönüyordum annemlere tekrardan. 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Neden doğru olan o ? İnsan kendi annesi dururken neden eşinin ailesinde kalsınki ? Ablanızın mantığı bana ters geldi.
0 oy
(463 puan) tarafından
1 ay dediğin nedir ki. Eşinr dönüp annende kalıyim hem torunlarını görürler hemde bende iki tas çorba kaynatırım desen evliliğin taçlanır. Kaynananla aran düzelir. İyi niyetli yaklaşın arkandan yarın dırdır etse eşine dönüp ben iyi niyetimden böyle yaptım niye kötü oldum ki şimdi diyebilecek pozisyonda olun. Yarın gitti annesinde kaldı bir ay kapımı açmadı dese sanane mi diyecen. Git kaynanana kardeşim. Maraz doğacaksa iyilikten doğsun
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Nerde rahat ediyorsan orada kal benim eşim askeri personel canım ben eşimin ailesinin yanında kalmıyorum kendi aileim yanında kalıyorum çünkü burada rahatım 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 560 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 405 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde martmasali (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 315 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 612 göst.