0 oy
807 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar benim memleketim Tokat Eşimin Memleketi Konya. Biz Yozgat'ın bir köyünde eşimin görevinden dolayı orda oturuyoruz. Eşim Şubatta Askere Gidiyor. Bedelli askerlik yapacak 1 ay. Bende kendi evimde kalmayacağım merkez çok uzak. Arabasız gidilmiyor malesef. Ya kendi Annemde ya da kayınvalidem de kalacağım. Ben şimdi çok kayınvalidem de kalmak istemiyorum. Kayınvalidemle aram limoni. Pek iyi değil. Annemin yanında kalmak istiyorum. Neyse dün ablam aradı dedi ki orda kalman yakışık alır buraya gelmen değil dedi. Ya da 15 gün orda 15 gün annemlerde kal dedi. Ama ben senin yerinde olsam kaynanamda kalırım doğru olanda odur dedi. Sizce öyle mi yapayım. 15 gün orda 15 gün annem de mi kalayım. Bana kalsa 1 aydan ne olacak ki sanki kalayım annemde ne var bunda. 

49 Cevaplar

+4 oy
(961 puan) tarafından
Aslında ablan gerçekten olması gereken aklı vermiş herkes bilinçli olmuyor eğer aran çok kötü değilse iyi kötü anlasıyorsanız bence de orada kalman münasip ya da yarı yarıya kal. 
(1,580 puan) tarafından
Neden kendi ailesi dururken eşinin ailesinin yanında kalması daha münasip ?
(3,452 puan) tarafından
Mesela biz neden bilinçsiziz anlatsana merak ettim
(961 puan) tarafından
Öncelikle ben suan ne yazsam siz direkt ters tepki vermeye odaklanmıs durumdasınız. Kumsal1 bilinçsiz derken burdakileri değil ailedekleri kastettim yani ablasının bilinçli olmasından. İstisnai durumlar dışında kayınvalide ile kalmak bence çok kötü bir durum değil. Sonuçta siz eşinize gidiyorsunuz, eşinizin ve ailesinin soyadını taşıyorsunuz, eşinizin evi kendi eviniz ikinci evi de annesinin evidir doğal olarak eşinin kendi annesinde kalmasını istemesi gayet normal. Bu tabi belirttiğim gibi istisnai durumlar dışında çok kötüyse kayınvalide, hiç anlasılamyorsa kendi ailesi daha rahat okucaktır. Ama ortada aşırı bi sorun yoksa nasıl kendi ailesi ise eşinin ailesi de kızın ailesi sayılır artık dediğim gibi sonucta onların soyadını tasımaya baslıyor bir aile oldukları için. Ben 1 bucuk yıllık evliyim altlı üstlü müstakil oturuyoruz eşimin işi yurtdısında kayınvalidem buradayken berabe r kalırız eşim yokken kendi kızı gelir 2 gün kalır ben o sırada aileme giderim kendi kızıda evli oldugu için uzun süre kalamaz yanında e benimde eşim yok kayınvalidemde yalnızken neden ailemle kalıyım? Bu sayede birbirimize daha çok bağlandık daha anlayıslı olduk bazı konularda. Eşimde annesi de olmadıgı zaman tabi ki kendi ailemle kalıyorum. Aslında burada ki durum karsılıklı durum ne kesin orada kalınmalı ne kalınmamalı gibi ortada ki anlasma ve samimiyet durumuna bağlı. Benim eşim kaç kere git kal istersej annengilde dedi aynı şehirde olmamıza rağmen annemin verdiği cevap kendi evi varken kayımvalidesi varken bende uygun değil ablasının demek istediği sen artık bizim kızımızsın değil gibi değil. Kadın evlenince önceliği her zaman eşidir çünkü. Bu konuda annemi mesela kayınvalidem çok sever kayınvalidemde kızını evlendiriyornsimdi kayınvalidene yakın tut ben gelirim gelemem yanında olur hep der bilinçli derken bunu demeknistedim. Tersini de düşünebilirsiniz ama ben gördüğüm ve öğrendiğim şekilde hareket ediyorum. Bana göre uygun olanda budur eşit olmak her iki aileyede
(1,580 puan) tarafından
Kayınvalideniz dünyanın en iyi insanı da olsa kendi aileme duyduğum yakınlığı duyamam ben, doğduğumdan beri beraber olduğum ailem gibi olamaz birkaç senedir tanıdığım insanlar. Ailem olmasa kalabilirim ama ailem varken gider kendi annemle kalırım tabiki.
-Reklam-
+3 oy
(449 puan) tarafından
Yahu ne saçma iş, ben bu yaz gittim 3 ay annemde kaldım. Eşim olmadan benim kayınvalidemde işim ne? Beni özleyen kendi ailem. Eşimin izni olsa tek gidip benim ailemde kalacak mı ki ben gideyim? Boşver canım git annene sanki kayınvaliden yüzüne mi hasret. Gider kalırsın iki gün sonra bir laf eder canın sıkılır
(449 puan) tarafından
Ay vallahi sinir oluyorum bu evliliklerin hep kadına yük olmasına canım, boşver ya. Ölünce arkandan ne kadar çabuk unutulduğunu bilsen kimseyi memnun etmeye çalışmazsın diye bir söz var ya durum aynen öyle
+1 oy
(10,411 puan) tarafından
Ablana helal olsun valla doğru söylemiş ben de olsam jaynanamkarda kalırdım böylelikle aramızda duzelirdi
+1 oy
tarafından
15 gün annene 15 gün kaynana git bence ıkisininde gönlü olur 
tarafından
Aynı yerde olsalar haklısın da iki taraf da farklı şehirler
tarafından
O zaman hangisi sana yakinsa onq git
+1 oy
(12,927 puan) tarafından
Yani 1 aydan birşey olmaz tabiki. 15 orda 15 annende kal daha iyi olur 
0 oy
(1,793 puan) tarafından
1 ayın tüm günleri annemde kalmazdim eşimin annesi de benim annem onda da kalırdım ablan haklı bence 15 15 kalırdım ikisininde gönlü olurdu ;) 
0 oy
tarafından
Eşim 6 ay yaptı askerliği bu sene içerisinde. Tam 6 ay annemde kaldım. Yeni doğum yapmıştım. Nerede rahat edersem orada kaldım. Çünkü emzirmesi var banyosu var yatması kalkması var Allah var kayınpederim hiç rahatsızlık vermezdi ama annemin evinde her yerden daha rahat olacağım için annemde kaldım. 
0 oy
(175 puan) tarafından
Ablan yanlis dusunuyor.Amma kayinvalidenin kirilacagini dusunuyorsan 15gun orada kal sonra deki birazda annemlerde kalayim ozledim
0 oy
tarafından
Ablanız doğru demiş. 

İlk esinin ailesinin yanında kalman yakışır. İyi veya kötü onlarda ailenden artık. 

15 gün kayinvalide 15 gün annende kal. Her iki tarafında gönlü olmus olur bu şekilde. 

1 ay full annende kalsan bu sefer kayinvaliden laf etse haklı olur. 
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Benimde eşim şubatta gidicek :( 3 yaşında çocuk var bide hamileyim 
0 oy
(334 puan) tarafından
Bence ablan haklı hemen annenizin evine koşmayın 

15 gün kaynana evinde kal hem böylece belki aranız daha da güzelleşir 

Bazı şeyleri Altan alırsınız olur biter 

Ama ben olsam 1 hafta annemde kalırım 

Kaynanamla iyi geçinmeye çalışırım 

Tabiki çokta gaddar değilse 

Eşinde sevinir annemin yanında diye 

Tabi bu benim fikrim 
0 oy
(683 puan) tarafından
Eşinle ortak noktayı bulun eğer annesigile gtmeni istiyorsa bence de yarı yarıya kal 
0 oy
tarafından
Hangi köydesiniz canım bende yozgattayımdaa
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Ben annemlerde kalırdim kayınvalidemde kendimi rahat hissetmezdim ama kalbi kırılmasın diye bir kaç gün orda da kalırdim esin ne diyor bu konuda
0 oy
(4,146 puan) tarafından

Yani şimdi düşünüyorum ben olsam kesin annemde kalırdım :D çünkü eşim bi hafta gece nöbetine gider ben şimdiye kadar hic kaynanamda kalmadım hep kendi ailemde kaldım onlar davet ettiler annemlerde daha rahat ediyorum dedim teşekkür ettim eşim de demez git benim annemde kal illa diye rahatım o konuda yani kaynananda kalman yakışıkalır düşüncesini de anlamıyorum gerçekten ailene de uzakmışsın onları da her zaman göremiyormussun sonuçta özlemiş olabilirsin 1 ay da çok uzun Bi süre değil ki öyle zaten su gibi akıp gider bence illa kalacaksan bile git kendi ailende de kal her zaman bu fırsatı bulamazsın sonuçta 

0 oy
(2,196 puan) tarafından
Ablan güzel öğüt vermiş onlarda eşinin ailesi biraz orda Biraz orda kal iki tarafın da gönlü olsun ha kaynanan ikide bir laf söyleyip bunaltırlarsa hakkından da gel baktın hiç anlaşamıyosunuz ona göre gidersin sende 
0 oy
tarafından
Önce annende kal esinin gelmsne 10-15 gün kala kaynna gitt ordan da evnze gecersnz
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ablan kiskanmis geldi bana bilemedim canm nerde isterse orda kalırım onane kaynanamla derdim onu mu gerdi yani ne bu sacmalik
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Aram bozuk diyorsun hem aran düzelir biraz kayınvalidende biraz kendi annende kal bence canım 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Benim eşim 3 ay Suriye gitti göreve annemlerde kaldım. Kendi ailem varken rahat edemediğim sürekli laf söyleyenlerin neden yanında kalayım. Bir kere bile gitmedim kaynanama onu hakeden insanlar çünkü

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 554 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 400 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde martmasali (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 315 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 609 göst.