0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (117 puan) tarafından
Kızlar bebeğim zaten çok küçük doğdu prematüre .En başlarda kilo alımı iyiydi şimdi çok çok az kiloya takan biri değilim aslında sonuçta doğum kilosu düşük diyordum ama dediğim gibi bayağı az kilo almış 100 gram sadece.  8 aylık olduk bana kilo aldıran tarif önerisi olan var mı 

2 Cevaplar

0 oy
(478 puan) tarafından
Kilo aldıran tarif diye bir şey yok bence:) kilo alsın diye nişasta falan kullananlar var. Benimde kilo almadığı bir ay doktorum mutlaka yumurta ve ceviz yesin demişti. Birde gece muz veriyordum. Hep sağlıklı şeyler verdim ve anne sütü alıyordu. Boyu uzundu kilosunu dengelemek için hep besin değeri yüksek şeyler yapıyordum. Mesela et suyu, kıyma, balık bunlar gibi şeyleri hep sebzelerle veriyordum. Hiç yeniyordu neredeyse pek sevmezdi yemeyi. Yumurtayı yedirmek için neler çektim. Kilosu hep boyuna göre tabloda ortalamadan biraz az çıkıyordu hiç dert etmiyordum :) etraftakiler daha çok dert ediyor bunu :) önemli olan sağlıklı besinlerle gelişim sağlaması. 
(117 puan) tarafından
Çok haklısın aslında ama zaten bebeğim çok küçük doğunca yaşıtlarının yanında iyice çok küçük durmaya başladı bir yerde demoralize oldum çok teşekkür ederim tavsiyelerin için
(478 puan) tarafından
Hayır ya bebeğini sen bilir sen tanırsın önemli olan sağlıklı olması. Biliyorum biz anneler hemen dikkat ediyoruz yaşıtlarına ama hiç üzme kendini. Gelişimini zaten takip ediyorsun belliki yoğurt, muz falan bunlarla desteklemeye çalış işe yarar diye düşünüyorum
(117 puan) tarafından
İnşallah işe yarar çok sağol muz veriyorum zaten bakalım
-Reklam-
0 oy
(244 puan) tarafından
Kaç kilo canım muz cicibe süt bal bunları karıştır bulandırdan geçir veya ezip kaşık mama olarakta verebilirsin iyi kilo yapar 
(117 puan) tarafından
Bebeğim 1800 doğdu canım şuan 6.5 kilo çok küçük düzeltilmis 6 aylık olması gerekiyor aslında
(117 puan) tarafından
Ama bal ve süt veremem henüz küçük
(427 puan) tarafından
Canım sakin bal koyma alerji yapar 8 aylık bebeğe keçiboynuzu pekmezi koy onun yerine yada keçiboynuzu tozu al
(244 puan) tarafından
He tamam 8 aylıkmış o zaman suyla yaparsın
(117 puan) tarafından
Teşekkür ederim ikinize de keçiboynuzu unu var onu kullanıcam

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 127 göst.
21 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Masum anne (305 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 163 göst.
6 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Z.ElaSevim (1,090 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 83 göst.
14 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 174 göst.

379,867 soru

11,371,418 cevap

34,854 kullanıcı

...