0 oy
487 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Nerabsha kızlar günaydın bu arada kısa kesicem bir tane kızım oldu eltim hep insanın oğlu olsun daha iyi diyordu kızlar değersiz diyordu şimdi bir erkek çocuğum oldu yine diyor insanın iki oğlu olması çok iyi asla cinsiyet ayrımı yapan biri değilim ilk bebeğimin kız olmasını çok istedim ve oldu çok şükür eltim de hep kız meraklısı ama onun da bir erkek çocuğu var bir nevi bana ben erkek getirdim sen kız getirdin gibi sözcükler kullanıyordu aynı ortamda olunca kızlar değersiz diyor ve daha çok şey yaz yaz bitmez benim yerimde olsanız onunla konuşur musunuz 

30 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Mal gi böyle insanlar,ağzının ortasına kürekle carpacan bi tane
tarafından
Ay duygularima tercüman oldun :)
tarafından
Ben çoktan yapmıştım bu dedigimi :D lafta kalmaz yani :D
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Senin yerinde olsam 

Erkek çocuğu hiçbir annenin başını göğe kaldirmamis kiz cocugu anne yoldasdir  herzaman istediğim bir kiz bir oglan bir cocugum daha olursa onuda kiz isterim kızıma arkadas olsun derim  

Insallah senin bol bol oğlun olur gonlun hoş olur derim
+2 oy
(13,101 puan) tarafından
Kendi ailesi onu değersiz yetiştirmiş demek ki.
(1,278 puan) tarafından
Çok iyi söyledin.kendi yetiştiği ailede gormemiski öyle konuşuyor
+1 oy
(1,014 puan) tarafından
Sen kız cocugu oldugun ıcın deger gormemıssın ama ben oyle yetıstırılmedım cokta deger gordum kendını boyle degersızlestırme de eltıne. 
tarafından
Bir ara sende kızsın anneden kız kardeşllerinde var dedim
0 oy
(551 puan) tarafından
Konuşurum sadece çocuk mevzuunda onun konuşmalarına pek ehemmiyet vermez kendimi geri çekerdim bir süre sonra yorum alamayınca o konuda susardi başka konularda konuşmaya devam :) 
tarafından
Canım öyle ama ben konuşmuyorum ama o çevremdeki inslara anlatıyor mesala ben eltim görümcen olunca ben konuşmuyorum görümceme anlatıyor benim duymam için
0 oy
(24 puan) tarafından

Allah Hayırlısını versin Getirdinde başın göğemi erdi deseydin.

Eltiyle küsmek için bence sebep değil bizde neler var bir bilsen kuzu:D

tarafından
Allah yardım etsin kuzum yaa
0 oy
(485 puan) tarafından
Bence konuşmak değilde mesafe köy elinden geldogince aynı ortama girme bne oyle yapıyorum valla:)en basitii köye fındığa gittik eltimle benim bebek küçük gece uyumuyor iki sabah kalktı kahvaltı hazurladi sabah 6da sonra konuştu ben yatiyormuşum o hazirliyromus o gündür konuşmam mecbur kalmadıkça evine de gitmedim şimdi sürekli eşimle haber yolluyor kahvaltıya cagirmalar felan saçma yani :) oyuzden mesafe köy şuan bunu diye kızın buyudugundexe ona onu diyecek ağzının payını ver
tarafından
Aynı ortama mecbur düşüyoruz ya keşke hiç yüzünü görmesem
(485 puan) tarafından
Aynı ortamda muhattap olma yani bişey söylüyorsa duymamazlıktan gel her lafına atlama boşver laf şok  gıcıklık degilmi
0 oy
(46 puan) tarafından
Sizde deyin ki ayrım yapmam ben ama kız çocuğu nurdur berekettir annenin babanın cennete girme sebebidir benim hiç oğlum yok iki kızım var daha etrafımda kimseden yok kızın var yok oğlun niye yok lafı hiç duymadım rabbim ne hayırlıysa onu verir cahil insan rabbim kız yada oğlan vermesin rabbim hayırlı evlat versin sabah o oğlun seni kapının önüne koyarsa erkek evladı görürsün 
tarafından
Bende kimseden duymadan sadece eltiden duydum o lafi
(46 puan) tarafından
Boşver saçma insan de geç evlat güzel bir duygu kız yada erkek farkeder mi
tarafından
Fatketmez kuzum ben bebeğimle bazen oynuyorum kıskanıyor herkes bebeğimi seviyor kıskanıyor
(46 puan) tarafından
Rabbim herkesin kalbine gönlüne göre verir
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Cinsiyet ayrımı yapan insanlardan nefret ediyorum kendisinde kadın o zaman o da hiç olmasaymis kendini seviyo mu merak ettim şuan ben olsam muhattap olmazdım, net.
tarafından
Kendisini sevmiyor ki çok gıcık biri kimse sevmiyor onu herkes beni övüyor eşim beni seviyor onun eşi eve bile gelmiyor beni kız tarafından vurmak istiyor
0 oy
tarafından
Eltin böyle davranmaya devam ederse onu büyük bir imtihan bekliyor haberi yok boşver desin desin dursun Allah'a bırak canım 
tarafından
Aynen kuzum imtihan da oluyor zaten
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Konuşurum ama sidik yarıştırmam. Herkesin evladı kendine değerli, böyle saçmasapan ergen tavırlarına gerek yok. Bence o sizin bir kızınız bir oğlunuz olduğu için kıskanmış olabilir.
tarafından
Teşekkür ederim bitanem
0 oy
tarafından

Ahhh canim çocukluğunda çok örselemişler heralde yaaa :ermm:

tarafından
Bence de hiç sevgi görmemiş
tarafından
Belli zaten hiç sevgi görmediği yaa şaka gibi evladın kızı erkeği mi olur ya sağlıklı hayirli evlat olsun daha ne isteriz yaa
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bütün çocuklar değerlidir hepsi kıymetlidir kız veya erkek hiç farketmez burda değersiz gereksiz olan biri varsa oda emin ol ki eltin böyle zihniyetler yüzünden kız çocukları hor görünüyor sanki kendisi farklı bir cinsiyete sahip gibi boş boş konuşmuş böyle cahil kit görüşlü insanla ben asla görüşmezdim cahille uğraşmak zordur birgün mutlaka başını agritir 
tarafından
Ağrıtıyor zaten kuzum
0 oy
(12 puan) tarafından
Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş 
tarafından
Ahahaha ++++
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Cahil yaa böyle insanlara başka ne diyebilirsin ki mesafe koy yada lafını söyle anlasin
tarafından
Öyle yapıyorum kuzum
0 oy
(515 puan) tarafından
Valla ben olsam ciddi ciddi uyaririm kendisini bu ne ya rabbim hayırlı evlat versin derim benim kaynanam iyi bı kadın ama bı kere laf arasında bır oğlun olaydı falan dedi cinler Tepebe çıktı  senin 10 tane oğlun varda noluyor dedim kocamda yanımdaydı vala kim ne derse desin..
tarafından
Ben kac defa diyorum ama inanır mısın zeytinyağı gibi üste çıkıyor
(515 puan) tarafından
Aman rabbim bilir en güzelini sana onu nasip etmiş ki o olmuş hayırlısı ilerde anlar canimmm
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Kendisine değer verilmediyse bunu kız olmasına bağlamış olabilir
tarafından
Dimi bence de
0 oy
(2,139 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben olsam onu bir güzel bozardım sende değersizsin o zaman derdim cahilllllll. Araya mesafe koy bence. Bu gibiler yüzünden kadın cinayetleri oluyor işte. Oğullarına kız çocuklarından üstün olduğunu empoze edip öyle yetiştiriyorlar. 
tarafından
Evet görsen çok gıcık biri ve yapmacık hareketleri de var bilerek gelip kızımı seviyor nefret ediyorum dokunmasından
0 oy
(494 puan) tarafından
Ona deki rabbim benim hakkimda olani ayrliyor ayrica nerden biliyon oglum olsa hayirsiz olacak beni surekli uzecek +kiz berekettir nurdur anne babanin cennetteki yerini ayarlar 
tarafından
Evet ya kurban olurum kızıma
(494 puan) tarafından
Bnm de bir kizim var hic demedim erkek olsaydi yine hamile kalirsam 1 kizim daha olsun isterim cunki cok farkli bisey kiz evlat kizima battaniye orerken guzel bi mavi tonu ip aldim ama kizda erkek de kullanilabilen kaynamla telde konusduk kapatmayi unuttu dinledim erkek istiyordu heralde mavi almis diye oysaki bile bile aldim ki kiz diye hersey pembe olacak diye bisy yok bordo besik aldim onada ayni laf yesil tonlari bebek arabasi aldim onada ayni laf ay kizimin kulaklari biraz buyuk ve kepce kaynanm basta olmak uzere herkez bnm ailem haric kime cekti bu bizde yok buyuk kulakli vs diye durdum sabir sabir en son patladim aa yeter bana cekmis ben kepce cocuklari cok severdim hep isterdim rabbimde istegime gore verdi bin kere sukur dedim o gundur bu gundur kimse dalga gecemiyor gecen elbise ordum gorumceme gosterdim niye bordo aldin diyo bende hep pembe hep pembe sıkildim gri yada bordo istihordum istedgim tonda gri bulamadim bunu aldin dedim hic sevmem bu erkek kiz takintilarine erkege kiza giydirilen renk yada onun uzerinde olan baska bisi ile dalga gecenlere deli oluyorum 10 tane cocugum olacagini bilsem 9kiz 1 erkek isterim kizim 1 tanedir kurban olurum ben ona
tarafından
Allah bağışlasın kuzum ya
(494 puan) tarafından
Cumlemizin evlatlarini
0 oy
(426 puan) tarafından
Gereksiz böyle insanlar konuşmamak daha hayırlı senin için. Ve ne kadar büyük konuşuyor daha 1 çocuğu varmış başına gelirse görür o
tarafından
İnşallah gelir kuzum hep erkeği üstün tutuyor Allaha havale ediyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 167 göst.
11 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yarin (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 60 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Elif.alparslan (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 143 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Elif.alparslan (9 puan) tarafından soruldu