0 oy
737 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yarım yağlı 7,20 ama saklamislar bı tane bile yoktu diğer süt 7,90 cici bebe 21 lira olmuş gözüm çıktı resmen fırsatçılar

29 Cevaplar

0 oy
(846 puan) tarafından
Aynen dün ben yazmıştım yarin o fiyat olcak diye bizim burda raflar dolu dolu yaa hayret bişey 
tarafından
Bı tane bile süt yoktu kaldırmışlar 8 lira olan duruyordu dün zaten belliydi ben hepsiexpress den görmüştüm hemen fiyatı artırmıslar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her zam haberi duyduğumda kemal sunala bağlıyom. Zamada zam zam da zam 
tarafından
O zamandan belliymiş adamın ne kadar konsutugu zeytini tane ile alıcaz bu gidişle
tarafından
Tavuk kırmızı etle yarışıyo maşallah. 750 gram höğüs 52 lira ne demek. Geçen sene o paraya 2 tane tüm tavuk alırdık
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Bari bebek ürünlerine zam gelmese. Hadi bize neyse diyoruz da evladımız söz konusu ya bu kadar da olmaz. Çalışanların suçu yok ki baştaki patronların suçu emir almadan onlar birşey yapamaz zaten
tarafından
Cezalar filan hep boşa geçen ay cici bebeyi 12 liraya aldım 1 ayda 10 lira zam fırsatçılık resmen
0 oy
tarafından
Dün eşime sigara almaya gittim bi sigara üç ekmek sakız aldık 40₺ tuttu inanamadım 
tarafından
Ekmek bile 3 lira olmuş ben abur cubur aldım 75 lira tuttu yanlış mı fazla mı geçirdi acaba dedim Allah yardımcımız olsun ne diyim
0 oy
tarafından
Aslında herşeyin fiyatı aynı, hammaddeyi de kendimiz üretiyoruz ithalat 0 niye fiyat artıyor ki değil mi 
tarafından
Şu an aynı şeyi söylyoruz hatta bu yüzden geçen gün adamcağız domateslerini dereye attı kilosuna 1 lira denildiği için
(4,698 puan) tarafından
Canım nasıl kira ile doların ne alakası var adamda bu ülkede yaşıyor belki tek geliri o kira ve sen nasıl ev geçindiriyorsa oda geçindiriyor
tarafından
Bizim evimiz de kira da kaynanamlar diğer ev sahipleri gibi fırsatçılık yapıp zam getirmedi şuan 850 ye oturuyor emin ol mahallenin en ucuz evinde oturuyor daha yeni eşimin kuzeni evlendi aynı ev bina yaşı aynı 1.500 bu fırsatçılık dan başka bişey değil hatta kiracımız abi beni çıkarmayın oğlun evlenirse kirayı ben ona veririm diyo zam yapıcaksan uygun zam yaparsın bı eve bı anda 400 lira zam gelmez yazık günah
(4,698 puan) tarafından
Canım durumu var ki geçinebiliyor ki zam yapmıyor Doğal gaza zam geldi suya zam elektriğe zam süten örnek veriyorsunuz bak ne halde herşey durumu olupta 4 beş kira alana yazıklar olsun ama tek geliri kira olanlara hak veriyorum
tarafından
Zaten kiraya kafanıza göre zam yapamazsınız sözleşmede aksi belirtilmedi ise her yıl üfe tüfeye göre zam belirlenir . İşin pratiği uzun süreli kiracılar ile anlaşılıyor şu anda çğnkü biliyor ki çıksa ev bulamayacak ben de kirayaverenim çıksa keşke diyorum yıl sonunda da tüfenin üstünde arttıracağım kqbul etmezse ihtqr çekip söLeşmeyi yenilemeyeceğim.  ben de ev geçindiriyorum kimse de fırsatçı diyemz bunu yaptğm için
0 oy
tarafından
Binin bezünede zam gelmişmi
tarafından
46,90 dı yanlış görmediysem
tarafından
Gelmemiş bi iki güne 50 TL olur
0 oy
tarafından
Neeeeee bimin dostmu 7 tlmi olmus yarim yagli en son 4 90 di 
tarafından
Oo günaydın 4,90 3 ay önceydi kız en son 5,25 di bı anda 2 lira zam gelmiş yarım yağlı süte 7,25 olmuş tam yağlı 7,90
tarafından
Dostmu
tarafından
Evet dost süt
tarafından
Bi gunde pahalilaniyi danino 5 tl di 9 lira olmus ya dun migrostan kucuk bir bebek  devam sutu aldim pinarin 7 tlfi
tarafından
4 lira zam olmaz yazık günah ne hallere kaldık valla migros la bim aynı ben artık migros dan alıyorum bazen daha ucuz oluyo valla bimden
0 oy
tarafından
Ordan alacağıma gider pınarın alırım o daha kaliteli 
tarafından
Geçen gün Trendyol dan aldım 6 paket Torku süt 6 liraydı indirimli bim almış başını gidiyor
tarafından
Kıskanç işte onlar yaptı Bn niye yapmaym diyor
0 oy
(3,887 puan) tarafından
Sütü üreticiden 4,60 kuruşa alıyorlar, marketlerdeki raflara gidesiye o kadar oluyor demekki.
tarafından
Bim her zaman fırsatcıydı hadi süt öyle diyelim cici bebe bı anda 5 lira arttı sütü saklamislar 1 tane bile yoktu stok yapıyorlar
0 oy
(197 puan) tarafından
Dün eşime aldirmistim 6 tane akşam burda bı arkadaş yazmış eşime dedim gidiyim bikac tane daha alıyım dedi ama geç kalmışız saat 9 a geliyordu ay n'olacak halimiz ya. Hadi bizden geçtimde çocuğumun ihtiyacını karşılayamazsam coook üzülürüm 
tarafından
Bende duymuştum 4 gün önce trendyoldan indirimli aldık iyi ki de almışım diyorum geçen ay 12 liraya aldığım cici bebe 21 lira olmuş yazık günah 10 lira birden zam gelmez
(197 puan) tarafından
Öyle valla bizde iyiki almışız ya bide yılbaşından sonra daha zamlamcak her şey nereye kadar acaba.
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Eşimde dün gitti yok demisler sere.fsizler bugünde rafları doldururlar 
tarafından
Ay yok gene boştu yarım yağlı sütleri saklamislar 1 tane bile yoktu tam yağlı 8 lira olan vardı bitek
0 oy
tarafından
Yaparlar daha 10 TL de olur 20 TL de Allah yardım etsin 
tarafından
Aminn
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Nerede yaşıyorsun canim Ankara'da yarım yağlı 4.90 hala Allah sorsunn ya ne bu firsatcilikkk 
tarafından
İstanbul da ama daha etiket değişmemiştir sok da da aynı a101 de hepsi bir zam yapıyorlar zaten aynı gün
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kız dün 15li yumurta 19.90 Dı bugün 21.95 olmuş bugün aldım yarım yağlı süt 7.25 ti tam yağlı 7.90
tarafından
Gözüm çıktı zaten fiyatı görünce eskiden 1 liraya yumurta alırdık hey gidi günler heyy
0 oy
(64 puan) tarafından
Bende bugün gittim alışveriş yapacaktım ama sadece soğan ve ekmek aldım süt kıyma yağ alacaktım fiyatları görünce şok oldum nefesim kesildi ya inanamadim :(
tarafından
Bende öyle valla cici bebe alıcaktm 1 kutu almadım 22 liraydı internetten alırım daha ucuz trendyoldan sipariş ederim daha iyi insanlar mecbur almak zorunda Allah yardımcımız olsun ne diyim
(4,698 puan) tarafından
Canım bimden hele şoktan kıyma falan alma hiç güvenilir değil kasaptan al aynı fiyat güvenilir
0 oy
(566 puan) tarafından
Zam geleceğini biliyordum süte biri dedi banada fırsatçı pislikler ne diym alışveriş yapmcan o zaman görecekler zaten biz mahalle marketinden aldık çoğu şeyi
tarafından
Geçen gün bende bakkala baktım 4,90 dı hazır çorba bimle aynı kek filan herşey bakkala aynı bakkaldan alıyoruz bizde
(566 puan) tarafından
Bime yazdım yorumları kapatmış mesaj attım mesaj da cevaplayamz diyor tüketici hakları ne şikayet ettik yine edicem
(566 puan) tarafından
Biz kaldırdık bunları alışveriş yapmıcan yerel marketten alıyoruz artık
tarafından
Bende ettim 2 kere bizim gibi kaç bin kişi ediyordur ama boş en iyisi almamak ben 1 aydır hiç gitmedim migros dan aldık geçen ay başında daha uygundu eskiden migros pahalı gelirdi ama şimdi bim daha pahalı
(566 puan) tarafından
En iyisi almamak bizim milletimiz hala alır
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Ya nasıl okadar zam geliyor anlamıyorum daha dur Ocak olsun da o alacağımZ 4bin burnumuzdan gelsin  zam gelicek herşeye 
tarafından
Bende ondan gittim valla yıl başından sonra daha çok zam gelicek diyolar doğru da çıkıyo
(2,671 puan) tarafından
Ayy nekadar alabilitiz ki kız valla benimde bulgur un genelde kaynanam gül veriyor tereyağı falan yinede para gidiyor Allah yardım etsin mamalarada zam gelmiş mi kız gidip alayım birkaç paket
tarafından
Bizde öyle yağa para vermiyorum ete filan tereyağına ama yine de gidiyor dediğin gibi valla mamaya hiç bakmadım mama kullanmadığımız için bilmiyorum
(2,671 puan) tarafından
Allah yardım etsin gerçekten hicbirsey alinmiyor
0 oy
tarafından
Kız şoktan ben cici bebe kutuda 12 TL'ye alırdım 1 ay önce 
tarafından
Evet bende ona şok oldum geçen ay aldığım kutu 22 lira olmuş şok geçirdim
tarafından
Herşeye aşırı zam yaptılar ne yapacaksak artık bilmiyorum
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Dün direksiyon dersim vardı eşim almaya geldi dersten sonra gelmişken 212 AVM gidelim gezelim dedik dediğimize pişman olduk orda anpa gros market var izdiham çıkmış millet rafları boşalıyordu şok olduk markete girmek imkansız akın akın insan yağıyordu markete alışveriş merkezinden inanın zor çıktık
tarafından
Evet orası ucuzmuş bende duymuştum diğer yerlere göre daha uygun olduğu için insanlar oraya gidiyo bide yılbaşından sonra daha da pahalı olucak dedikleri için insanlar akın ediyo
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Bnde markete gittim . Öyle moralim bozuldu anlatamam
tarafından
Artık bakıp bakıp dönüyoruz napalim geçim çok zor
(5,557 puan) tarafından
Malesef

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 500 göst.
16 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 800 göst.
21 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 103 göst.
18 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ojetaburu (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.

379,747 soru

11,368,105 cevap

34,850 kullanıcı

...