0 oy
287 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (393 puan) tarafından
Kokmasin diye tuzlayin diyor kaynanam doğru mu ya

35 Cevaplar

+4 oy
(3,457 puan) tarafından

Balık mi bu tuzluyayim yavrumu:D

(5,843 puan) tarafından
Ahahahhaha :)))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Balikmi tuzluyor kaynanan ya ne değişik tipler var
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Beni tuzlamislar boguluyormusum nerdeyse tuzu ağzıma kadar sokmuş babannem ona rağmen çabuk terlerim ve terim kokar yazın günde iki kere duş almam gerekiyor mesela :/ . Kızıma yaptırmadım bebekler için tehlikeliymis 
tarafından
Bacı tuzunu fazla eklemişler senin:-D:-D:-D
(1,465 puan) tarafından
Fazla fazlası bol bulunca sürerlermis derler ya o misal :D
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Bu batıl inanç yüzünden ilk kizimda kavga ettik kayın validemle neymiş teri kokmazmis her çocuğuna yapmış bende dedim yapmışsın ama işe yaramamış :)) ne demek istediğimi anladı sustu karışmadi bi daha 
(11,217 puan) tarafından
Hahaha sende iyi kimse bilemezdi zaten ise yarayip yaramadigini iyi demissin : D
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Bebege cok zararlı bu tuzlama olayı. Bebegın vucudu tuzu gecırdıgı ıcın anı bebek ölümüne sebep olabiliyor. Sakın yaptırma
0 oy
(679 puan) tarafından
Biz hic bisey yapmadik sacma geliyor bana 
0 oy
(7,681 puan) tarafından
Yapmadım tabii ki
0 oy
(57 puan) tarafından
Internetten ac bak canım doktorlar bile tavsiye etmiyor deme bize olmadı yada şu çocuğa olmadı her çocuk bir değil çocuklarda allah korusun ölüme kadar götürüyor vücuttaki sıvıyı azaltıyor bence çok saçma bisey zaten terlemek tüm canlı anatomisinde var terin aşırı kokmasida bir hastalık belirtisidir ama terler insan kokarda
0 oy
(530 puan) tarafından
Canım annem bize yapmış Kaynanam çocuklarına yapmış söyle suya tuz atmışlar yıkamışlar sonra normal yıkamışlar 
0 oy
tarafından
Saçma sapan şeyler yaaaa
0 oy
(119 puan) tarafından
Bizim adetlerde var bebeği teri kokmasın diye tuzlarlar bende 35 haftalık hamileyim bizi hep bebekken tuzlamışlar benim bebeğide tuzlarlar diye düşünüyorum . Ama sağlık ocağındaki ebe tuzlattırma dedi büyüklerin dinliyeceğini pekte sanmıyorum :)))
tarafından
O çocuğa birşey olursa ama Allah korusun büyükler ben yapmadım diye  kenara çekilecekler dikkat ve yaptırma bence canım bilmiyorum senin gönlün razı mı ama iyice araştır büyüktür diyerek susma
tarafından
Yeni doğan, savunmasız bebeğin vücuduna sürülen tuz, sıvı kaybına neden oluyor. Böyle olunca bebeğini kendince korumaya çalışan aile, istemeden onun beyin kanaması geçirip, ölmesine neden oluyor. Bazı soğuk bölgelerde de bebek doğar doğmaz vücudu toprak ile sarılıyor. Bu da bebeğin tetanos olmasına neden oluyor.
0 oy
(47 puan) tarafından
Hayır ben kızıma yaptırmadım kaynanam dedi ama ben kabul etmedim beni de tuzlamislar tam tersi çok çabuk terlerim
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ne ben ne esim tuzlanmadi ikimizde asla kokmayiz. Iki kizimiz var onlarda kokmaz. Kokup kokmamak tuzla ilgili birsey degil kesinlikle :)
0 oy
tarafından
Yo valla kokmaz niye koksun saçma sapan şeyler ne tuzlamasi 
0 oy
(74 puan) tarafından
Yapmadık normalde benim annem felanda dedi ama çok zararlı internetten araştırıp okuyabilirsiniz o yüzden yaptırmadım bende
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Hayır yapmadım inanmıyorum da mis gibi kokuyor resmen ☺️
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ay ne tuzlaması bana tuzla deseler kavga ederim valla. Bebeklerin o kadar narin derileri var ki tuz yakar ya.
0 oy
(15,984 puan) tarafından

Inanmam ama yaptım :D

1 legen suya 1 2 yemek kaşığı kadar tuz attik o suylq vucudana biraz su döktük. Yani tuzlama derken alıp tuzu bebegin üstüne bocalamiyorlar

0 oy
(1,030 puan) tarafından
Bize  yapmışlar bende yaptırdım ama öyle kilo kilo tuz değil :) bicimcik birşey çay kaşığının yarısından bile azdı canım  bir kaba su koyduk tuz koyduk koltuk altı ayak ellerine gıdık altına sürdük döktük şampuanladik duruladik  zararı var ama kaşık kaşık tuzlarsan var canım ufacık birşeyden birşey olmaz 1 aylıkken mi ne yapmıştım ama başka birşey denemedim
0 oy
(241 puan) tarafından
Yapmadım tabikide yapturmadım ballıyomuş tuzluyomuş hayır dedim ikiside ne tür sonuçlar çıkarır bilemezdim bebegin derisi zaten ince azıcık tuz bile yakar bal desen alerji yapabilir yaptırma sakın bakma şu kayganana yaptırma

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 585 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anonimm (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 154 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 0852 (732 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 115 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde filizzz (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 244 göst.