+2 oy
394 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kızlar ilk çocuğumda iliski esnasında uyanırsa mecbur göğsümü yıkayıp memeyi veriyordum. Ama bunun uygun olmadığını abdest alıp o esnada eşin bakması gerektiğini duydum. Şimdi 2 aylık oğlum var uyandığında ememezse kıyameti koparıyor çok arsız kucağa alma falan hikaye olur eşimde zaten banyoya girsem çocuk durmuyor hadi hadi diye bin defa laf eder bana. Siz ne yapıyorsunuz bu durumda? 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Memeyi üç defa yıkayıp verebilirsin diye biliyorum 
tarafından
Teşekkür ederim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Memeyi yıkayıp verebilirsin hemen abdest alıp vermek zorunda değilsin
tarafından
Teşekkür ederim yani sonuçta dinimiz kolaylık dini
0 oy
tarafından

İlişki esnasında diyince önce bi şok oldum:dizzy: bişe olmaz önce bebeği emzir bence banyonun acelesi yok

tarafından
Bende bende kız valla yok artık dedim de posta girince anladım
tarafından
Bnce ilişkiden sonra diye duzeltse iyi olur
tarafından
Düzelttim :)
tarafından
TMm cnm diger türlü linç ederlerdi saten bu aralar lincler arttı
0 oy
(4,291 puan) tarafından
Bi 5 dk da cocuga bisey olmaz babası baksin sukur hic abdestsizken emzirmedim
tarafından
Valla huysuz bi kocanız varsa işte olabiliyor :)
(4,291 puan) tarafından
O zaman fan fin fon yapmayacak efendim :D
tarafından
Bencede :D
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Canim.büyüklerin deDigi memeyi üç kere yıkayıp verebilirsin ama yüzüne bakma derler hiç böyle bişey yaşamadım duyduğum bu 
tarafından
Yüzüne bakılmaz diye bende duymuştum evet
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ya ben güvenemiyorum o yüzden abdest almadan hiç emzirmedim şimdiye kadar.
tarafından
MasaAllah tebrik ederim sizi :)
0 oy
tarafından
Kesinlikle emzirirlmemeli diye bi hüküm yok cok cok araştırmış biri olarak söylüyorum. Boy abdestinin alınma süresi en gec bir sonraki ezan vakti yani bir namaz vakti gecmeyecek bunun dışında yok yenmez içilmez yemek bile yapılmaz asla bebek emzirilmez diye.bisey yok canm. Hemen alınmasi tabiki daha doğru ama bebegin ağlıyorsa da emzirebilirsin
(692 puan) tarafından
Bende cok araştırdım lanet yağıyor diyende vardı şok olmuştum helalinle yaptığın şey sonrası Bisey oldu da yıkanamadın nasıl lanet yağıyor aklım almıyordu Allah'tan internet diye bişey var
tarafından
Yani aksi durumda çok zor oluyor iliski sırasında bile o durum olsa banyo yapıp geri o ise dönmek sonra tekrar banyo vsvs zor :D sonuçta dinimiz kolaylık dini
tarafından
Tabiki Allah çocuklarımız ağlasın ister mi yani böyle emretmedi mutlaka sonuçta sütümüz kirlenmiyor ki hem bebek ne zaman aglayacak ne bilelim ay defalarala reddettim kocamı sırf bu yüzden çok pismanim şimdi hemen duş almaya dikkat ediyorum ağlıyorsa da emziririm ağlatmam bebeğimi
0 oy
(13,966 puan) tarafından
Süt sağip biberona koyuyordum. Onu veriyorduk. 
tarafından
Sağma makinem yok malesef. Ama mantıklı
0 oy
(392 puan) tarafından
Cnm sadece abdestini al çık bornozunla emzir. Sakinleyince duşunu alırsın iyice
0 oy
tarafından
Hafız olan görümcem bile yıkayıp emzirebilirsin dedi..o şekilde yap yine de
tarafından
Evet ben yine öyle yaparım
0 oy
(5,024 puan) tarafından
Iki çocuğum var hiç o sekil emzirmedim . Bence bu ilerde cocugun maneviyatını etkileyebilir.
0 oy
(9,058 puan) tarafından
Hiç o şekilde emzirmedim öyle emzirilmez diye duydum bir şekilde ağlasa da abdest alıp emzirdim
0 oy
(1,297 puan) tarafından
15 ay emzirdim hic bir gun o sekilde emzirmedim valla elinden geldigince abdest almaya calis canim
0 oy
(3,772 puan) tarafından
Banda kimse dememisdi ilk cocougum iki ay öyle emzridim sonra annem söyledi pek bilmiyorum bende ama Allah affetsin bı iki yine abdestsiz emzirdim ama pek anlamadım bende araştırdım ama

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 182 göst.
0 oy
4 cevap 105 göst.
11 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gülnurknd (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 176 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde 2minnakannesi (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 253 göst.

382,543 soru