0 oy
1,064 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşim dışardan bişey almıyor bende anca evi düzeltip duşa giricem bebek bakıyorum şuan bebeğimi emzirip uyutmaya çalışırken yazıyorum. Sadece çay koyucam o yüzden. Bu arada eşimin teyzesigil geliyor 5 kişiler

48 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Misafirler geldi gitti çay içtiler hiçde ayıp olmadı kızlar öyle bişey hissetmedim hiç
tarafından
Neresi farklı kızlar abartıyosunuz valla misafire de tencereyle koymuyorum tabiki eşimle kendi aramızda öyle yada fırın tepsisinde yemek yaparsam sıcak tepsiden yeriz tabak çıkarmayız ortadan yeriz Birlikte. Hiçde garip değil deneyin sizde
(1,580 puan) tarafından
Misafire altsız çay bardağı veriyorsunuz allah aşkına bunun da normal olduğunu savunmayın. :)) Burda bunca insan çayın yanına ikram verilmeli diyor onu da kabul etmiyorsunuz ama sizin durum daha vahim. İkramı falan geçtim artık siz bulaşık çıkacak diye hayat yaşamıyorsunuz resmen :) ben kendimi üşengeç bilirdim, elim ağır falan sanardım. Kendimden özür diliyorum.
tarafından
Hayatımızı gayet güzel yaşıyoruz canım merak etme gayet eğlenceli  bi evimiz var sadece rahatız kasılmıyoruz sunum diye
(1,950 puan) tarafından
Son noktayı koymak istiyorum zira cok bildirim geliyor.
Misafire ikramlik yapmak için soruyu soruyor hic birseyi de kabul etmiyorsun. Karsinda ki insana malmis gibi davranıp sonra aklıma takıldı bir sey vermedim sadece cay koydum deyip bizim yazdıklarımızı yadırgıyorsun. O yetmiyor cay tabağı koymuyorum hebele hubele yaziyorsun millet laf söyleyince abartmayin diyorsun.
Sen oz benliğini yitirmissin kendine saygın kalmamış kaynanani elestiriyorsun demek ki sende de var olan bir sey ki aynı şekilde davraniyorsun senin ailenin hamarat olusu bir seyi değiştirmiyor maalesef.
He bir de kasilmiyoruz sunum diye demissin kendimize saygimizdan guzel sofralarda yemek yemeği tercih ediyoruz biz. Iyi aksamlar.
tarafından
Peki canım bundan sonra özbenliğime saygısızlık yapmadan çayın altına altlık koyucam. Teşekkürler yorumun için konu kapandı
-Reklam-
+13 oy
(4,171 puan) tarafından
Yani en azından Bi kek çırp bence canım ya haberli gelen insana kuru kuru çay vermek ben yapamam yani ayıp olur bence 
(1,580 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim, ama hanımefendiyi hatırladım daha önce de bu tarz bir başlık açmıştı. Misafire çayın yanına bir şey vermiyordu normal geliyorsa yapacak bir şey yok.
Kayınvalidesi de ayıp etmiş vakti zamanında ama herkes kendinden sorumlu sonuçta, sade bir çayla misafir ağırlanmaz.
(4,171 puan) tarafından
Valla bende o düşüncedeyim canım benim yapacağım şey değil bu ama yukarıdaki yorumda konustuk onun eşinin ailesinde normalmiş böyle yadırganmıyormuş valla bizde ben bir şey yapmasam eşim gider alır ben koymasam eşim koyar çünkü o da öyle görmüs biliyorum iki tarafı da rahatsız etmiyormus ama onlar da yapacak bir şey yok ne diyelim
+5 oy
(1,331 puan) tarafından
Bebeklisin gelen kişilerin bir şey hazırlama diyip onların senin durumunu düşünüp getirmeleri gerekirdi ayıp etmişler herkeste ince düşünce yok maalesef millet kendini ağırlatma derdinde gelen tıkınmaya mı geliyor sana mı belli değil sevmiyorum böyle seyleri
tarafından
Aynen öyle katılıyorum. Bı kek çırp kolay demişler ama bebek olunca ona bile vakit olmuyor. Ayrıca eşi de dışarıdan bı kek kurabiye alabilir sanki nolcak
(1,331 puan) tarafından
Aynen katılıyorum. Dısarıdan bakan biri olarak yadırgayacagım taraf bebekli birine kendini ağırlatmaya calısan düşüncesiz insanlar olur. Böyle kalabalık misafirlerde kimisi erken gider yardıma falan ama
(1,580 puan) tarafından
İyi de arkadaşlar yukardaki yorumu okudunuz mu bilmiyorum çay bardağını bile altında tabağı olmadan koyuyormuş insanların önüne, bir de çay tabağının bulaşığı çıkmasın diye. Buna da erinmezsin be güzel kardeşim. Burda birçoğunuz çocuklusunuz değil mi ? Hanginiz çay bardağını altsız kime verdiniz bugüne kadar ? :)) zaten çay bardağının altını yıkamaya üşenen birinden kek yapmasını beklemek çok büyük bir beklenti olur. Karşı taraf bir şey getirir getirmez o onların ayıbıdır, ama daha önceden haberli gelen bir insanın önüne de tek çeşit de olsa bir şey konulur yani. Bebeklisin yapamıyorsan da dışardan alırsın.
(1,331 puan) tarafından
Yorumlara pek okumadım ben kendi misafirlik hakkındaki fikrimi söyledim özellikle bebekli evlere giderken Benim yapacağım şeyi söyledim en azından burada kim Hangi durumda hangi koşulda yaşıyor bilemiyorum O yüzden çok yorum yapamıyorum ille de yapsın diyemiyorum belki yok bilemeyeceğim Benim buradaki düşüncem gelen misafirlere idi özellikle yapmamak ayrı yapamamak farklı şeyler o da Kendisinin bileceği bir şey yadırgamak bana düşmez diye düşünüyorum. Şahsen benim evimde Eğer varsa birileri geliyorsa bir şeyler yapmaya çalışırım yapamıyorsam eşimde almıyorsa Maddi durumum da yeterli değilse dışarıdan bir şey alamam evimde ne varsa onları sunarım Eğer yoksa gelen kişi de beni bir şey yapmadım diye yadırgıyorsa yadirgasin
+2 oy
(7,208 puan) tarafından
Bana göre çok ayıp valla bilemedim hiç öyle karişılamadim kimseyi 
(4,998 puan) tarafından
Demi ya bana da çok ayıp geliyor. Bir yerde mekruh diye bile okumuştum ama emin olamıyorum
tarafından
Mekruh ne demek canım
(4,998 puan) tarafından
Allahin sevmediği çirkin hareket,iş.
tarafından
Yok artık abarttın yani bisküvi koymadık diye:))
(4,998 puan) tarafından
Ben demiyorum , okudum.
+2 oy
tarafından
Yok kiz nolucak gelen senin yaptığını yemeye mi geliyor güler yüzüne güzel hatrina geliyor.
(2,374 puan) tarafından
++++ katılıyorum
+2 oy
(9,022 puan) tarafından
Ben en azından bı kek basit bir tatlı gibi bişey yapardım tek çay olmaz
+2 oy
(2,013 puan) tarafından
Valla benm kaynanam gil kim gelse sadece çay koyuyor onlar icinde cok normal bise sende yapamicaksn zorlama kendini cay yap gitsn ne olck bu
+1 oy
tarafından
Ben utanırım öyle hiç değilse bir kek yada pratik bir kurabiye yap
+1 oy
tarafından
Bi kek çırpmak 5 dk cay tek olmaz bence
0 oy
(229 puan) tarafından
Neden almıyor ki sadece çay olmaz bence
tarafından
Sadece çay koy  yeter diyor oda
(1,015 puan) tarafından
Sevmediği biri mi yoksa herkese mi böyle diyor cnm
tarafından
Herkese öyle der eşimde bilmez ikram filan işini
(1,015 puan) tarafından
Kimisi öyle yapıyor cnm sade çay kayınvalidem gölde genelde öyle yapar getirenin de ikram etmez ben ederim evde mazeme varsa yaparım isim varsa hazır alırım genelde 100 99 böyle yaparım. Dediğin gibi erkeklere göre yeter diyorlar genelde
0 oy
tarafından
Olur cnm ne olacak önemli olan bana göre güler yüz o kadar ikrama bakmam 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Haberli geliyorlar cnm ya bir kek yada sana göre kolay birşey yap çerez varsa onu köy kahve yaparsın yada binden kuru pasta alın yada tatlı hangisi uygunsa 
0 oy
(961 puan) tarafından
Kim gelirse gelsin ben rahat edemezdim en azındja kuruyemis çekirdek aldır eşine onu koy 
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Tek çay ayıp olur bence hemen pratik biseyler yapsan yada yakınında bakkal falan varsa bisküvi tarzı bisey alsan sanki daha iyi olur 
0 oy
(44,748 puan) tarafından
Bi kektemi yapamazsın canim
tarafından
Ona uğraşmak istemiyorum daha ev düzeltip duşa gircem
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla ben hiç bişey ikram etmeden yapamıyorum ya yine sen bilirsin tabi 
(4,700 puan) tarafından
Bir revani falan yapabilirsin
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Hiç bişe yapamazsan git bakkala bisküvi falan al bari 
0 oy
tarafından
Ayip olur bence evde ne malzeme varsa biseyler yapabilirsin
0 oy
tarafından
Bari mısır falan patlat bence çok ayıp olur ben şahsen o şekilde karşılanmak istemem haberli gidersem
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Şipşak kurabiye falan yaz internete tariflere bak istersen en azından öyle bir şey yap ya da milföy böreği yap hemen bence. Sen ben belki ikrama bakmayız ama karşıdaki nasıl karşılar bilemezsin beklerler belki

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 301 göst.
14 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
0 oy
9 cevap 336 göst.
23 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 223 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu

381,072 soru

11,408,436 cevap

34,945 kullanıcı

...