0 oy
327 göst.
Diğer kategorisinde (248 puan) tarafından

Bebeğim 3 aylık doğum yapınca sütüm geldi 2 3 hafta az az geldi sonra hepten gitti uğraşıyorum çaylar alıyorum olmuyor geri gelmiyor bebeğimi emziremiyorum zoruma gidiyor üzülüyorum 

Bebeğimi zorla emziriyorum çok ağlıyor süt olmadığı için  

Mecburen mama veriyorum ama çok çabuk hastalanıyor anne sütü olsa böyle olmazdı diye kendimi suçluyorum

11 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Niye kendini sucluyosunki tatlim bazen istesende gelmiyo yapacak bişi yok demekki

Anne sütü alan bebeklerde hep hasta şu dönemde üzulme sütun en faydali kısmıni emmiş buna da şükür
(248 puan) tarafından
Üzülüyorum bebeğimi emziremiyorum diye yine de
(14,428 puan) tarafından
Kismet kuzum üzulme bu kadar bazen cok istediğin şeyler olmazya öyle olmuş, kıyamam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emzirme danışmanı Dilruba demirezer yazarmisin canım çok iyi sonuç alanlar var Instagram adresi bu emzirme.danismanligi
(248 puan) tarafından
Çok araştırdim herşeyi denedim aynı durum
tarafından
Canım nasip yapcak bişey yok ama bildiğim kadarıyla gebelikte beslenme çok önemliymiş anne sütünün çoğunu gebelikte depoluyormussun
0 oy
(463 puan) tarafından
Çok çabuk hastalanmasının sebebi mama değil. Öncelikle sakinleş. Benim gibisin muhtemelen. Ben neler denedim yok olmadı yedim bitirdim kendimi. Gelmedi gelmiyor vücudum süt üretmiyor beynim o süt hormonunu salgılamıyor. Yiyip bitirme kendini boşu boşuna. Olmuyosa olmuyo. Hasta olması senin suçun falan da değil. Metabolizması henüz çok dayanıksız. İyi bir mama araştır değerlerine bak ona göre ver. Kendini de yine söylüyorum boşu boşuna üzme. Bende emziremedim şimdi çok şükür taş gibi maşallah. 
(248 puan) tarafından
Öyle de ne biliyim ya dışarıdan da çok tepki alıyorum niye emzirmiyon sütun nasıl yok falan diye daha da uzuluyorum
(463 puan) tarafından
Beni öyle yiyip bitirdiler ki üzüntümden 20 kilo verdim. Takmaaaa bırak konuşsunlar
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Senin suçun değil canım kendini üzme. Bende 7 ay emzirdim her anne ister ama gelmeyince gelmiyor inşAllah senin gelir kuzum 
(248 puan) tarafından
Geleceğini sanmıyorum kafaya takmamaya çalışıyorum ama insan üzülüyor
0 oy
(795 puan) tarafından
kendini suclama canim benim bence bu süt konusu birazda genetik benimde sütüm yetersizdi doktorum bile yok demiyorum ama bebege kilo aldirmiyor yetmiyor demisti mama takviyeli gittik sen ne olursa olsun emzirmeye calis biraz da kafana takmamaya calis bir damla bile gitse şifadır bende doktor oyle dedikten sonra kabullendim hem meme verdim hem de mama takviyesi yaptim bak kizim 21 aylik hala gelir emcem der sut var mi bilmiyorum bile cunku emerken yutkunmuyor ama yine de belki bir damla gidiyordur diye devam ediyorum sende kendini rahatlat once emzirmeyi dene sonra mama ver ayrica hic emmeyen mama ile buyuyen bi dunya bebek var sen emzirsende mama versende cok iyi bir annesin annelik sadece emzirmek degil lutfen kendini hic suclama ve yipratma 
(248 puan) tarafından
Emzirip mama veriyordum artık memeyi istemiyor çok ağlıyor emse de 2 dk sadece herşeyi denedim 1 damla sadece damarlarım ağrıyor artık sağım yapmaktan
0 oy
tarafından

image

canim bu kürü yap ve iç sabah farki göreceksin benimde sutum stresten kesilmişti yengemin gorumcesi nejla abla dogum koçu bu tarifi yollatmisti bana. Uyguladim ve sutum deli gibi gelmeye basladi. İnsallah yardimci olur sana da
0 oy
(444 puan) tarafından
Sen böyle kendini üzüp strese girdikçe daha da azalır. Öncelikle bebeğini aç bırakma daha sonra o yedigin içtiğinin ben hicbir faydasini görmedim. En cok süt yapan seyler dinlenmek, uyumak, ılık duş almak ve mutlu olmak. Süt direk beyinle alakali sen sütüm gelecek dersen gelir kendini şartlama yeter ki bebegin iyi olsun o aldığı süt de onu korur. Havalar çok değişik çocuklar için salgın var süt evet bağışıklık için çok iyi ama onunla ilgisi oldugunu sanmiyorum 
0 oy
(665 puan) tarafından
Hastalanmaz mi kız sana ne diyim benim çocuklar salur şupur kana kana içtiler en ufak rüzgar esse hastalaniyorlar eltimin kızı var masaAllah mama ile büyüdü tepe takla düşer merdivenlerden yuvarlanır babamızın demez o iş tam tersi yalan
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Açken ver memeyi emsin huysuzlaninca mamayı ver . Benim kızım prematüreydi ememedi sütüm gitti şimdi 5 aylık şükür emmeye başladı hep o emdikçe sütüm geldi . Birde damla kullanıyorum bestlak sütümü getirdi şükür .
0 oy
(244 puan) tarafından
Bende 6 ay emzirdim 4 aylıkken hem mama hem meme şeklinde vermiştim o yüzden biberona alıştı ve beni emmedi bu yüzden memeyi bıraktı 4 5 gün sağdım verdim sonrasında zaten sütüm azalmıştı  memeyi teklif ettim almadı hala veriyorum emdiği bi iki defa sonra bırakıyor 
0 oy
tarafından
Kuzum kendını yıoratma. Mama da versen anne sutude alsa sen bı annesın. Herseyden onemlısı onun sana ıhtıyacı var. Varsın olmayıversın sutun. Sonucta az da olsa almıs anne sutunu ya hıc anne sutu alamayanlar napsın o zaman . Emzırmek evet cok guzel bı duygu cok ıyı anloyorum senı cnku bende emzıremıyorum. Bende sutum oldugu halde emzıremıyorum emmıyo cocugum. Mama alsın nolacak canı ıcınde olsun yeterkı. Hem anne sutu alan bebek hastalanmaz mama alan hastalanır dıyenlerede ınanma. 2 aylıkken berıdır sagımla beslıyorum hem mama hem anne sutu ama benm cocugumda sureklı hasta oluyo . Mam veren arkadasm var hıc hasta olmadı daha cocugu. Bu sekılde şartlandırma kendınj

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 391 göst.
0 oy
16 cevap 438 göst.
0 oy
3 cevap 132 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde Rozelin damla (9 puan) tarafından soruldu

379,874 soru

11,371,707 cevap

34,854 kullanıcı

...