0 oy
366 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar oğlumun 2.ismini görümce koymuştu değiştirmek istiyorum zorlu bi süreç mi olur yapan varmı

15 Cevaplar

0 oy
(244 puan) tarafından
Yani 2. İsim çokta kullanılmıyor ki zaten mesela benim adım fatmanur çoğu kişi Fatma Fatoş diyor kızımın adı rüyanur rüya deriz çok nadir Nur ekleriz
tarafından
Ama kendi koydu ya luzumsuz sürekli o ismi kullanıyor
(244 puan) tarafından
İsim ne peki canım
-Reklam-
0 oy
(51 puan) tarafından
Bende değiştirmek istiyorum burda beklim nasıl öneriler gelck
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Görümce kim ki koyuyor ya :) müsaade etmeseydin keşke ilk başta bilmiyım ama tahminen söyliyom bir süri prosedürü vsrdır onun 
0 oy
(597 puan) tarafından
Bende dertliyim bu konuda kocam olacak sahis sagolsun bo fikrimi sormadi. Ayrildik ayrilioz bari aramiz iyi olsun diye diklenememistim simdide degismek icin yol arioz 
(48,496 puan) tarafından
İsim ne
(597 puan) tarafından
Kamber kaiser. Ben kamber münirndiye tanitiom herkeze vallaha. Kamberi istemiodum kaiseride yazdirinca kambere sukur eder oldum
(48,496 puan) tarafından
Kac adi var kiz ☺️
(597 puan) tarafından
Oyuncak etti iste bacim
0 oy
(1,170 puan) tarafından
yanlis bilgi vermek istemiyorum ama artik isim degistirmek falan kolaylasti edevlet uzerinden degistirebiliyirsun diye biliyorum bi arastir istersen 
tarafından
Teşekkür ederim canm
0 oy
(48,496 puan) tarafından
Madem niye izin verdin esin ne diyo bu duruma
tarafından
Ozaman kırmak istemedim tek yiğeni diye ama resmen ağzıma sıctılar ana kız
0 oy
tarafından
Çocuklarda süreç daha kolay ilerliyormus ama geçerli bir sebebin olması gerekiyormuş ve bu sebebi de kanıtlaman gerekiyormuş. Bir de tutacağın avukata özel yetki vermen gerekiyormuş özellikle isim degistirme için tuttuğunu belirtir bir cümle yazması gerekiyormuş. 

Geçerli sebep olarak bu isim konulurken sana sorulmadigini senden habersiz kimliğin bu şekilde çıktığını maddi gücünü toplayınca da davayı açtığını söyleyebilirsin 
tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Adliyeye gidiyorsun. İsim değiştirmek için dava açıyorsun. Kabul edilirse değiştirirsin.. Muhtemel de edilir. Şimdiden değiştirin büyünce zor oluyor. 
(48,496 puan) tarafından
Kubra nasilsin canim hani bi mevzu vardi ne oldu o
(3,551 puan) tarafından
İyiyim canım. Biliyorum ama malesef gelmediler bile. :(
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Nufusa dilekce ver hakli sebebini soyle uygun bulurlarsa degistriosun. Ben 2013 de 2 yillik mahkemyle degstrdim ama simdi kolay.
0 oy
(7,659 puan) tarafından
Mahkeme yoluyla oluyor
0 oy
(846 puan) tarafından
2.ismi tamamen mi sildirmek istiyorsun eğer öyleyse mahkemeye basvuracaksin dava açılacak dosya parası falan vereceksiniz 1 ay sonraya falan gün verilecek mahkemeye gideceksiniz ben şu an o islemlerdeyim bekliyorum
tarafından
Evet silsinler teşekkür ederim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim babasi degistirebiliyor doye biliyorum ama cok uzun surer mi bilmem
tarafından
Babası da değiştirmek istiyor
0 oy
tarafından
E devlet üzerinden değiştiriyorum diye biliyorum luzu
0 oy
(14 puan) tarafından
Biz değiştirdik canm zor değil gerçekten içine sinmiyorsa değiş
0 oy
(4,665 puan) tarafından
İsim degistirmek 3 ay gibi bir süreç ve 480 TL gibi bir ücreti var adliyede başvuru yapman gerrkiyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 98 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sv tht (93 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 639 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde "Çekilin~Ben~Geldim" (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 142 göst.
19 Aralık 2023 Aile kategorisinde Gulnazyilmaz (1,185 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 84 göst.
18 Eylül 2022 Aile kategorisinde Selinpoyraz (351 puan) tarafından soruldu

378,282 soru

11,322,557 cevap

34,770 kullanıcı

...