0 oy
650 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
gunaydin hanimlar,

normalde esime hergun kahvaltisini hazirlarim paket yaparim is yerinde yer. suan 2aylik bebegimiz var bu surecte bile hep hazirlamaya ozen gosterdim. bu gece bebegim gaz sancisindan ne uyudu ne uyuttu ( uyuyamayan benim ) kendisi gece kalkmadi bile uyumasina devam etti. neyse sabaha karsi ben diger odaya gectim bebegi ayagimda sallarken ben de uyuyakalmisim. ise gotme saati gelmis o esnada uyandim seslendim esime bana trip yapiyor kahvaltisinin paketini hazir goremedi diye. yani kizlar ben gercekten anlamiyorum butun gece uykusuzlukla ben cebellestim hala orda kendi kahvaltisini dusunuyor. kendinin demesi gerekmez mi uyuyamadin uyu dinlen diye. ben  u bencilligi hic anlamiyorum.. hata bende öyle alistirmisim simdi de böyle yapiyor. sizde durumlar ne kahvalti falan kim hazirlar, esi boyle yapan var mi aranizda, ne yapiyorsunuz boyle durumlarda. ben suan asiri sinirlendim ve kirildim. 

49 Cevaplar

+7 oy
(1,691 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
zikkimin kokunu yesinler iyilik yaramiyorki 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Kendisi hazırlasın bir poğaça bir simit ile de doyar karın. Çok mu zor alsın 2 tl ye popça yiye yiye gitsin kendine
tarafından
Asko iki TL'ye poğaça simit mi var hahhahah
(4,101 puan) tarafından
:)))))?
tarafından
Aşkım ne bileyim ya kocam alıyor genelde olsun olsun beş olsun :Ddada❤️
(12,264 puan) tarafından
Neyse ne yağmurun üstüne gitmeyin mevzu poacanin fiyatı değil
Adamın hiyarligi
Bende hazirlamiyorim kardeşi ile aynı işyerinde çalışıyor abi kardeş boyoz yiyorlar ;)))
(7,036 puan) tarafından
Vala doğru diyon canım
+1 oy
(1,267 puan) tarafından
Sabah gittiğinde hazirlamiyorum ben uyuyorum
+1 oy
(1,137 puan) tarafından
Vallaha eşim bardiyali çalışıyor benim ne sabah gündüz işe giderken ne de gecenin sabahında eve gelirken hiç bişe hazırlamam gotum dönük uyurum iki tane bebek var hiç uğraşamam zatnr oda istemiyor yani hiç kaldırmaz beni ne gündüz işe giderken ne de gündüz işten geldiğinde ben ne zaman uyanirsam o zaman kahvaltı hazirliyom
0 oy
(665 puan) tarafından
İşte sen ona iyilik yaparsın o senin aslii görevin sanar sanki askeri personelsin...
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Yaptığı bencillikten başka bir sey değil bir sabahta kahvaltısız gitsin ne olacak ki 
0 oy
tarafından
Bende hazırlamiyorum kendi iki lokma bir şey yer gider zaten bu aralar bebek huysuz ikimizde hastayız normal zamanda bile hazırlamazdim eşimde zaten istemez.
0 oy
(1,580 puan) tarafından

Şuan hamileyim ve ikimiz de çalışıyoruz, ben kendime yumurta haşlıyorum sadece, eşim kahvaltı etmeden gidiyor. Haftasonu kahvaltı edebiliyoruz uzun uzun.

Hamilelikten önce haftaiçi 2 sabah pratik tost gibi bir şeyler yapardım yer çıkardık, onun dışındaki günler yine haftaiçi yapamıyorduk. Yorgun olduğunuzu görebilmesi gerek, ayıp etmiş. Benim eşim kendi ailesinden de alışık değildi ne kahvaltıya ne akşam yemeğine ondan dolayı aramaz.
0 oy
tarafından
Eğer uyanırsam ve isterse hazırlarım ama uyuyorsam asla dokunmaz kendisi atıştırır çıkar..  Bunun için de şimdiye kadar kızdığı olmamıştır.. Şu an 8 aylik bir oğlumuz var ama yokken de böyleydi sagolsun bu konularda anlayışlıdır.. 
0 oy
(179 puan) tarafından
Eşim sabah erken kahvaltı yapmaz o yüzden gider is yerinde kahvaltı yapar sabah bazen gideceği saatte uyanırım kahvaltı hazirliyayim derim yok der sen uyu ben iş yerinde yerim der
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bu 3. Bebeğim bundan öncekiler de hep kalktım hazırladım. Ama okula giden çocuğum var ya eşime kalkmam yada okula giden çocuğuma kalkmam lazım. Eşime kalkmıyorum 4 aydır geceden tost falan yapıyorum sabah yapıp yoyo yada poca börek varsa onu yer yoksa bisküvi yet gider. 

Kötü alistirmissiniz bidaha Trip atrasa sabaha kadar bebek her uyandığında uyandır görsün uyku nasi tatlı. Arada yapma böyle yavaş yavaş alışın 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Zıkkım olsun yemesin bi gün de ölmez bz nasl dayanalm hrm uykszlk hem yorgunluk bırak takma ya
0 oy
(340 puan) tarafından
Yani bi simit poğaça alıp yiyebilir.Bizim de hiç öyle yapmaz isyerinde abileriyle kahvaltı yapiyr.allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından

Oğlum 5 aylık oldu sayılır  her Sabah hazırlamaya özen gösteriyorum ama çoğu Sabah esim ben ac değilim der aç olduğunu bildiriyorum ama kalkmayim diye yapıyor 

Senin eşinin de anlayışli olması gerekir  küçük cocuk gibi hareket etmiş  

0 oy
(7,249 puan) tarafından
Kalkabilirsem hazırlıyorum hazırlayamazsam gidip birşey alıyor canım çok zor birsey değil bi zahmet iki dakika uğrayıp biryerden alsın kendinin düşünmesi lazım
0 oy
(463 puan) tarafından
2 yıllık evliyiz şurdakileri okuyunca adamı başıma tac edesim geliyor. Ama şunu da bil ilk 3 ay 4 ay baba olduklarını anlamıyo bunlar. Dnada yok ya konuyu 3 4 ayda anca algılıyo beyinleri. Ondan şuan böyle. Ayrıca kahvaltı yapmasın gitsin kahve içsin daha zinde olur 
0 oy
tarafından
Uyanmayalim diye odaya girmiyor hamileliğimden beri kendi birşeyler atistirir gider benim de şuan kızım iki aylık
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gerçekten zıkkım yesin anlayışsız insan ya. Ben kalkıp hazırlasam eşim delimisin bu saatte git uyu der
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Gerçekten çok saçma sapan bir davranış sırf rahatlığı keyfi için böyle yapıyor bir ekmek alıp arasın birşeyler koymak zor değil bunu da senden beklemesin 

Oğlum yeni doğduğunda eşim kahvaltıyı hazırlar ekmeği alıp kendisi kahvaltı yapmadan işe giderdi öğlen eve yemek söylerdi akşam kendisi yemek hazırladı 4 ay böyle sürdü hiç bir gün lafı olmadı şimdi ise ben hazırlıyorum sabah namazına kalkıyoruz eşimle kahvaltı yapıyoruz o işe ben geri yatağa 
0 oy
(31 puan) tarafından
Böylesi ben basimda da var sanki hizmetçisiyim ben onun canımda çıksa onun kahvaltısı sıcak yemeği hazır olacak benim yorulmaya hastalanmaya hakkım yok ben hastalıktan kıvranarak ağlaya ağlaya ona kahvaltı hazırladığımı bı yandan da çocuğa baktığımı bilirim. İki lokma da sen ye git yat biraz dinlen demez asla yer içer kalkar TV nin başına gider. Sonra ben hasta hasta gene mutfağı toplarım.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 86 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nisa17 (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 797 göst.
4 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Beyza sumak (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 440 göst.
1 Mart 2019 Diğer kategorisinde seven sevilen (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 215 göst.