0 oy
665 göst.
Aile kategorisinde (383 puan) tarafından
Kizim subatta 2 yasinda olcak sutten kesmeye calisiyorum 2 gündür  ama her seferinde basarisizlikla sonuclaniyor gunduz neysee de gece aglamaktan kndini yerlere atiyor bnde mecbur vermek zorunda kaliyorum bunun duasi varmis okuyup kolay kesen vaemi yada baska nsl keseblrm lutfen fikir verin 

14 Cevaplar

0 oy
(1,428 puan) tarafından
Bilmiyorum yaa ben salça sürdüm gelmedi 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öyle duamı var hiç bilmiyom valla ama memenin uzeirine onun iğreneceği şeyler köy 
0 oy
tarafından
İlk defa duydum 
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Sabır taşı denedin mi 
(383 puan) tarafından
Hayir nsl oluyor o...salca sürdüm  kahve surdum silip temizliuor snra iciyo
0 oy
(9,675 puan) tarafından
Bi anda kesmeye çalışmadın dimi canım geceleri  sürekli emiyorsa bir kez emzir, gündüzleri de bişeyler sür acı yada bant yapıştır gitti de 
(383 puan) tarafından
2 gundur azalttim iste gunduz 2 yada 3 kez gecede 3 kez fln kalkiyor
0 oy
(2,137 puan) tarafından
Duasını duymadim ama sabır taşıyla 2 gecede kestim.
(383 puan) tarafından
Nsl yapyin anlatirmsn
(2,137 puan) tarafından
Taşı aktardan al canım ufak bir parça yetiyo zaten.
Her emzirmeden önce taşı ıslatıp göğüs ucuna sür bebeğin emmek istediğinde ver.Emmemek için köşe bucak kaçacak:)
(383 puan) tarafından
Hadi ya cok iyimis alop ypcmm
(2,137 puan) tarafından
Kesinlikle denemelisin.
0 oy
(5,014 puan) tarafından

Evvela salça,aci,korkutacak şeyler kesinlikle sürme. 

image

0 oy
tarafından

Canım benm bebişim küçük ama ablamlar cevremdekiler hep bu seklde kesmş burdan birine demştm ama olmadı sanırm gene de sen niyetini temiz tut dene

Cuma günü sela ile öğle ezanı arasında gusül abdesti alıp tuzla bala 3 kere inşirah suresi okuyup onu sürüyosun

0 oy
(1,524 puan) tarafından
Dua olduğunu sanmıyorum ama ben oğlumu keseceğim de niyetimi aldım ve hem benim hem çocuğum için kolay olsun diye 1 yasin okudum :) 28 aylıktı çok da zor olmadı 
tarafından
28 aya kadr masallah sana kiz emzirmissin ben 19 aylik kestjm 2 haftadr beni mahfetmisti daha
(1,524 puan) tarafından
Ama 19 ay küçük canım ya benimki biraz daha anlamaya başlamıştı önce gündüzü sonra geceyi kestim toplamda 1 ay sürdü ama çocuk da bende çok yıpranmadık ondan çok da zor olmadı diyorum
0 oy
(692 puan) tarafından
Bende dun kestim sabır taşıyla. İlk sürdüm emdi 2 birakti sonra aklına geldikce üstümü kaldırdı dil cikardi gitti bi anda oldu şükür
(383 puan) tarafından
Alıp  denicem  mutlaka tasi islatip meme ucuna mi suruyoruz
(692 puan) tarafından
Evet canim suyu biraz koyu renk olunca iyi olir ben suyun icinde beklettim tasi biraz erir gibi oldi surdum
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Aktarlarda var canım sabır taşı netten arastir bak yengem aldı 2 güne kesti çocuk kendi emmek istemiyodu gelmiyordu bile memeye sadece 2 defa sürdü 2 güne de unuttu memeyi bende bırakmayı düşündüğümde kesinlikle kullanicam 1 hafta geceleri zorlanirsin ama sonra geçer 
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Ben siyah bant yapıstırmıs oğlum görüncede uf oldu acıyo demiştim bi iki kere emmeyi denedi bantın tadı gelince istemedi acıp bakıyodu ama sürekli oyle oyle alıstı ama geceleri uyumadan yarım bardak süt veya corba içiriyodum uyanınca da pınarın devam sütünden veriyodum az bi içip uyuyodu
(383 puan) tarafından
Benimki  biberon tutmuyor gece 3 kez meme icin uyaniyor ozmn meme yerine ne verip uyutmaya calistrcam susturcm onu blmyrn
(1,101 puan) tarafından
Ben pipetle içirmiştim canım
0 oy
(1,035 puan) tarafından

image

burada paylaşılmıştı canım bide aktarlarda sabır taşı var gögsüne sürüyorsun emmiyor cocuk bidaha tanıdıklarım sabır taşı kullandı
0 oy
tarafından
CNm ben 2 ay once dnedm 4 gh  vermedim bi cocuk kafayi yedi delirdi diyebikirim surekli çığlıkları basiyirdu pes edip verdim si ra burdan bende sordum 3 hafta önce bi arkadaşın fikri bana mantikli geldi 1 hafta boyunca azaltin 2 haftada gündüz hic vermedim gece 1 defaya indirdjm sonra sacimi göğüs ucuma koydum dedim bak boğğ böğğ piss eşimde aynisi dedi dedi meme pis cocuk daha icmek istemedi tabi inceden azlatip haxrlik yaptigim için zorlanmadim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Mother.00 (429 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 168 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde MehSinOz (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Demir2020 (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.