0 oy
360 göst.
Aile kategorisinde tarafından
9 gün önce doğum yaptım. 56 kilo ile hamile kaldım 68 kilo oldum. Şu an 62 kiloyum ama maşallah göbekten hiç kilo gitmedi olduğu gibi duruyor :) bu göbek nasıl ne zaman gidecek napmam lazım hiç bilmiyorum. Doktora da sormayı unuttum artık korse kullanabilir miyim? 

13 Cevaplar

0 oy
(350 puan) tarafından
Kız benim kızım 29 aylık. Hala var. :( Sezeryan göbeği adı üstünde diyorlar.
tarafından
Benim hiç inmedi. Doğum yapmış gibi durmuyorum. Bir de aşırı ödemim oldu elim ayağım bütün şiş
(350 puan) tarafından
Korse tak canım benim. Ben takmadım hata yaptim
-Reklam-
0 oy
(14,435 puan) tarafından
Yarana bağlı canım tam duzelmeden takma 
tarafından
Bugün yüksel bel tayt giydim hastaneye gidip geldik canım çıktı. Göbeğim sarkacak galiba çok yumuşak
(14,435 puan) tarafından
Sarkmaz kız korkma daha çok erken o yüzden
0 oy
tarafından
Gidecek zamanla cnm daha çok yeni 
0 oy
tarafından

Kendini iyi hissediyosun takmaya başla kuzu ne kadar erken takarsan o kadar iyi olur

0 oy
(9,625 puan) tarafından
Ben iki dogumumda da dogumdan ertesi günü kullanmaya basladim ama göbek eritmek içi değil ödemli göbeğim sarkmasin dikişler baskı yapmasin canim acimasin diye kullaniyodum 
tarafından
Sizinde el ayakta ödem oldu mu? Ben de aşırı bir şekilde oldu çok şiş. Bir de bugün yüksel bel tayt giydim çok sıktı canım acıdı. Korse taksam da canım acıyacak. Sizin de canınınız acıdı mı yani korse taksam acıtması normal mi? Dikişlerğmde bir sorun yok bu arada
(9,625 puan) tarafından
Yürüyen balon gibiydim :))))  canim konseyi takarken hafif kalcana doğru getirirsen dikislerine zararını olmaz yani bi badiyi kalcaya doğru indirdiğini düşün kasiklarinin orası boşta kaliyoya konseyi de öyle takarsan dikislerine değmez..benim hiç acımıyodu canim tam aksine korse takmadığım zaman göbeğim sakınca daha cok canim yaniyodu icerde yanma oluyodu sanki..suanlik tayt veya yüksek belli pantolonlar taytlar ve dar iç dcamasirlari giyme canim onlar acı verir
(3,550 puan) tarafından
3 ay önce 3.cü sezeryan oldum Allah ım varya ayaklarım bacaklarım patlayacak gibi şişti. Ama nasıl anlatamam. İlk ikide çok olmamıştı. Genel anestiziydi. Sonuncu spinal oldu çok çektim. Varya şiş 1 ay gitmedi zor indi. Ama şiş bacak ayaklar ne biçim uyusuyor. Yapman gereken sırt üstü yatıp bacaklarını havaya dikmek. Varsa varis çorabı giy. Sürekli ılık duşa gir ve bol bol su iç. Bu süreçte herkes yürümek önemli diyor da daha fazla da uyuman gerek. Yatarak uyu canım. Ben tam 1 hafta uzanamadım. 1 hafta günde 1 saat en fazla 2 saat uyku ile ölecektim. Narkoz agrısı da çok fazlaydı. Ne zaman uzun yatabildim o zman toparlanmaya basladım.
0 oy
(4,244 puan) tarafından
2 ay oldu doğum yapalı sezaryen doğum oldu 3 kilo fazlam kaldı birde ayva göbeğim çok belirgin değil göbek ama yinede canımı sıkıyor 
0 oy
tarafından
Korse tak canim. Ama birazda genetik meselesi. Kimin de kalıyor kiminde hemen toparlıyor.
0 oy
tarafından

Kız bısmıllah 9 gün olmuş durrr daha :) iner gobegın benımde dümdüz degıl ama doğumdan oncekı gıbı 

0 oy
(1,570 puan) tarafından
4 aydir o göbek benle gitmiyor vala:(
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Dikişlerin iyileşince şöyle evde aç müziği her yerin sallana sallana zumba yap. Hem eğlenceli hem kilo verdiriyor.birde bol su iç. Çekebilirsen mekik çek. O daha etkili. 
0 oy
(4,063 puan) tarafından
Ben 3-4 günlükken takmaya başladım en gevşek de kuzum şu an 28 günlüğüz baya toparlandı ama tabi ki hala eski halime dönemedim hiç değilse hamileymiş hissi gitti :D ama ben kendimi iyi hissediyodum doktor da ne zaman istersen o zaman tak demişti sen kendi durumunu değerlendir yalnış bişey olmasın
0 oy
(522 puan) tarafından
Dün doğum yaptım bugün taktım ve aşırı rahatlatiyo amaliyat olamamis gibi
(2,072 puan) tarafından
Nasıl bi korse almıştınız? Bende alayim diyorum
0 oy
(416 puan) tarafından
Daha yeni doğum yapmışsın canim acelen ne daha ameliyat şişlikleri odemleri duruyodur yaran iylestikce gider inşallah 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 109 göst.
15 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ezocelik (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 251 göst.
7 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 125 göst.
5 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Aydan YILDIZ (681 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 108 göst.
5 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde melikeili (506 puan) tarafından soruldu

396,307 soru

11,854,746 cevap

35,948 kullanıcı

...