0 oy
386 göst.
Aile kategorisinde tarafından

50 küsur yaşına geldiğinizi düşünün 5 çocuğunuz var en büyüğü 27 en küçüğü 16 yaşında 3 erkek 2 kız çocuklardan sadece kız evli elinize 3 trilyon para geçti hangisini yapardınız. (Hiç birinin evi yok evli kızin var o da kaynanasinin üst kati hiç birinin arabası arsası evli kızin da eşi tarafından bı evi var arsa falan yok ) bu arada 3 trilyon in yanında 35 bin TL bı para var

Arsa ev araba ne alırsınız
Komşum bunu yaşıyor ondna sordum siz ne yapardınız paranız olsa diye

19 Cevaplar

+2 oy
(763 puan) tarafından
5 tane ev alirdim ama kendi üstüme. Ortalama 350 binden olsa (ki ona göre evler bulmaya çalişirdim) 350×5=1.750

5 tanede araba alirdim. Ortalama 100 binden.100×5=500

Ve bu ortalama hesaba göre geriye 785 bin tl parasi kalir. Yani çocuklarini iyi kötü bi ev ve araba sahibi yapabilir.
(1,580 puan) tarafından
61 milyon çıkmış o kurye arkadaşa, doğrudur her sitede yalan yanlış rakamlar olabiliyor.
tarafından
Piyango çıkmadi 30 dönüm  yer vardı dededen kalan sanayi bölgesinde ydi şimdi adam satın almak istiyor fabrika kuracak oraya babamgil 9 kardeş 30 dönüm her dönüme 1 trilyon 100 bin dedi 80 dönüm yer aldı adam her dönüme 1 trilyon verdi CNm
tarafından
Olay bu aslında komşu dediğim komşu deil babamlarin yeri cnmm
(2,460 puan) tarafından
Hmm güle güle güzel günlerde kullanılsın
(763 puan) tarafından
Ne çok sey söylemişsiniz yorumuma hanimlar oku oku bitiremedim:D valla nerde o paraya ev araba var demişsiniz de niye herşeyi en lüksü olarak düşünüyosunuz ki. Mesela benim şuan oturdugum muhitte 400 e sifir evler var. Benim evim 15 yillik bina 3+1 200-250 falan eder. Araba desen 100 bine eli ayagi duzgun tonla araba var. Ornegin Peugeot 206 aracm vardi geçen sene satmiştik. Şuan aynisi 70-80 bin arasinda. Yeter ki ayagini yerden kessin. Ki ben sadece ortalama fiyatlarla bi hesaplama yaptm. Araninca bulunur. Yeter ki paran olsun ve değerlendirmek iste. Ben araba ve ev piyasasini sürekli takip ediyorm,mesleğimden dolayi. Yani bunlari söylerken boştan yere konuşmadim:)
-Reklam-
+1 oy
(1,934 puan) tarafından
Uygun bi yerden arsa alıp ev yaptırsınlar. Hem kendileri oturur hemde çocuklara da ev duşer
tarafından
Bilmiyorum cnm artık ne olursa
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Arsa alırdim kendi üzerime ölünxe cocuklara geçer zaten paylaşırlar bide mutahit falan girerse bir sürü ev verir yerine hepsinin evi olmus olur 
tarafından
40 50 dönüm yer düşünüyor annemler bı de kendilere ev yaptıracaklar
0 oy
tarafından
Evim yoksa önce kendime bi ev bi araba alırım kızıma da bi ev alırım kalanını altına yatırım 
(1,580 puan) tarafından
İki çocuk zaten zor bu devirde. Ben de eşim de mühendisi özel sektörde. Biz ikinciyi düşünmüyoruz, zor çünkü. İlkine sağladığımız standardı ikinciye de sağlamak zorundayız hak geçiremeyiz ve yani bu da zor.
tarafından
Bende ikinci düşünmüyordum iyide korunmama rağmen oldu Allah sağlık versin dedigin gibi zor ama kardeş hakkını da elinden almamak gerek simdi onlar oynayınca falan ben çok mutlu oluyorum ilerde bize bisey olursa birbirlerine destek olurlar diyorum
tarafından
Kız tek bana olsalar olmaz kardeşlerim napacak
tarafından
Sen misin o yoksa :)))))
tarafından
Babamgil e 3 trilyon gelme ihtimali var adam babamgilin arsayı alıp fabrika kuracak fabrika bölgesinde arsa dediğim annemlerin evi ve bahçesi var bizim komşuların da yerini aldı adam komşular ev aldı ocakta gidiyor biraya da dün baktı amcama demiş alabiliriz diye (emlakçi ) 9 kardeşin yeri var hepsine 3 trilyon düştü belki bana da duser
0 oy
(5,474 puan) tarafından
Kimsenin evi yoksa ev alırdım başlarını sokacak bı evleri olsun derdim artan paraya da duruma göre değerlendirme yapardım kendime de biraz para ayırırdım ölümlüğüm dirimliğim olsun diye 
0 oy
(515 puan) tarafından
Bütün çocuklarıma ev ve araba alırdım ayırt etmeden tabi.. 
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Çocuklarımın evi yoksa ilk onlara oturacakları evi alırdım 
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Yani yasamasan bilemiyorum kuzum ama şimdiki bu aklım olsa kendim için olsa arsa alirdim 

Çünkü evim arabam ve 1 dairem 1 dükkanım var arsamda olsa tamdır
0 oy
(15,184 puan) tarafından
Arsa alıp üzerine tüm çocukların ve kendim için bina yapardım.
0 oy
(12,993 puan) tarafından

Ayy keşke.bizde böyle bir durum yaşasak:) 

Soruna gelirsek Kendime ve çocuklarıma.ev alırdım
Evli olan kızım evi d3 olsa da oda evlat ona da alırdım 
0 oy
tarafından
Ev alırım direk 
0 oy
(2,460 puan) tarafından

Çok şey alınırda.. Zenginin parası züğürdün elini yormasın şimdi:D Allah hayırlı yerlerde kullanmayı nasip etsin 

0 oy
tarafından
Kendi evim varsa eğer hepsine bi ev alirim yaparım tapusunuda üstüne ister otursun ister kiraya versin kiradan gelen parayla isterse kredi çekip araba alsın onlara kalan bi durum 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
3 milyonla bu devirde eli yüzü düzgün 5 tane ev alınmıyor o nedenle çocuklara bırakabileceğim bir ev alamazdım ama 2 tane ev alırdım kiraya verirdim. Eğer paraya ihtiyacım yoksa kira getirisini her ay 5 çocuğuma eşit yatırırdım. 

Ben ölünce de satsın bölüşsünler artık naparlarsa yapsınlar.
0 oy
tarafından
Ben bı arsa alır bahçeli geniş daireli bı bina yaptirirdim. Asla çocukların üstüne vermezdim. Onları da daire içine koyunca kira alırdım. Otomobil almak yerine kalan parayi eğitimlerine harcardim. Hazır mala konan çocuklar ileride evinde satiyo arabayı da miras mal öyle. Bilinçli yetiştirmek en iyisi. 
0 oy
tarafından
Çocuklara ev alırım kalan parayla dükkan alır kiraya verir kirasını yerdim sonra çatır çatır canım ne istiyorsa alır gezer tozar yerdim mezara götürmeyecegim bu dünyaya bir dahada gelmeyecegim turlara katilirdim 
0 oy
(262 puan) tarafından
1 milyonunu 3 katlı 6 daireli ev yaparım 2 milyonuna da 4 tane İstanbul dan ev alıp kiraya verririm
(1,787 puan) tarafından
Kız tek katlı evler olmuş zaten 1 milyon sen nasıl yaptırıyon 6 daire .dd
0 oy
(3,895 puan) tarafından
900.000 civari fiyata 7-8 ev alirdim.60.000'e 6 araba ve birde telefon modelimi yükseltip iphone11 alırdım.
0 oy
tarafından
Dünya turuna çıkardım hahagagagabjcy

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 504 göst.
21 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 184 göst.
28 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Papatyam15 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 210 göst.