0 oy
81 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğim 6. ayı 1hafta geçti tadimlar bitti çok şükür sıkıntı yok ama yani öyle 2 YK yoğurt koyuyorum az yiyor meyve yada haşlanmış sebzeyi zor yiyor normal mı bu anneler emiyor ayrıca ??

4 Cevaplar

0 oy
tarafından

Normal canm daha yeni yeni tattigi icin ona garip geliyo ve kasikla yemesini bilmiyo öğürebilir hatta 8 aylik olana kadar normal bi durum. 6-9 ay icerisinde onceligini anne sutune ver 7 aylik olana kadar sadecetadim seklinde ilerle yani her seyin tadini bilsin öğün olmak zorunda degil. 7 aylik olunca ufak ufak kahvalti ogle yemegi aksam yemegi seklinde gidersin ama dedigim gibi once anne sutu. 9 aylik olunca uyanir uyanmaz once kahvalti sonra anne sutu diger ogunler de o sekilde. Yemezse zorlama sık sık teklif et ama zorlamadan ver yoksa hic istemez zamanla alisiyolar merak etme :)

tarafından
Teşekkürler içimi rahatlattiniz.Bir şey soracağım hergun yoğurt veriyorum ve genelde meyve veriyorum haşlanmış patates, havuç vs pek istemiyor iyi mi yapıyorum??
(67 puan) tarafından
Ay bu yorum nasıl rahatlattı beni anlatamam benim tam 6 aylık ne versem öğürüp kusuyor alışacak o zaman dimi
tarafından
Tabi ki benimki de oyleydi hemen hemen her bebekte vardir ogurme refleksi cunku bilmiyolar 8 aylik olunca geciyo bazi bebekler erken birakabilir ama 8 aya kadar normal bi durum sonra kasigi uzatinca kendisi açıyo agzini yemek istiyo :) reyhan sen de iyi yapiyosun ama sebzeleri bitir meyve tadimi oyle yap cunku meyve tatli oldugu icin her bebek sever bu sefer sebze yediremezsin
tarafından
Tamam teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Zaten iki  uc tatli kasigi anca yer midesi daha küçücük
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Kuzum ilk bir aya yakın sadece tadım sonra o tattirdiklarinin karıştırarak pureler yapabilirsin
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Benimkinin masallahi var ozaman ne versem yiyo her gördüğünü da istiyo iştahı yerinde 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 112 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Zehra asude (179 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 184 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 450 göst.
29 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 296 göst.