0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (278 puan) tarafından
Sizce folik asit kilo aldırır mı veya iştah açarmı kızlar merak ettim 9 haftalık gebeyim ve 2 kilo aldım ve ben bunu çok kafaya takıyorum :-(

13 Cevaplar

0 oy
(2,365 puan) tarafından
Aldırsada hamilesin bebeğin için önemseme şimdilik bunları 
(278 puan) tarafından
Sadece bilmek istiyorum onunda etkisi varmı diye tabiki çocuğum için içecem..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende 11 haftalıkken 39 kilodan 45 kiloya çıkmıştım ondan mı hamilelikten bilmiyorum 
tarafından
Ben koronaya yakalandim sonra kronik hastalık bıraktı bende 35 kiloya kadar inmiştim 2 ay hiç kilo almadım sonra 39 kiloya çıktım sonra hamile kaldım 11 hafta 5 günlük diye gittim ama kalbi durmuş bebeğin ama ben baya kilo almıştım
(278 puan) tarafından
Yani sen zayıfken kilo almışsın çok geliyor sana cnm ben 75 kiloyken hamile kaldım bu arada çok geçmiş olsun üzüldüm :-(
tarafından
Nasip değilmiş inşallah sen minnoşunu sağlıkla alırsın 3 aydan sonra folik asidi içmezsin zaten o zaman yediklerine dikkat edersin
(278 puan) tarafından
Allah sana hayırlı zamanda gebelik nasip etsin kuzum bakalım inaşşalh kilo almam fazla
tarafından
Allah razı olsun aminnn inşallah
0 oy
(548 puan) tarafından
41 kiloydum su an 3 aylık 4 kilo aldım canım 45 kıloyum takma bence ilk aylarda şişkinlik ve gazda oluyor 
(278 puan) tarafından
Arkadaşım morelimi çok bozdu ilk aylarda şişkinlik olmaz dedi kilo almışsın dedi ya tabiki kilo alıcam ama bari ilk aylarda olmasaydı :(
(548 puan) tarafından
Kız hamilesin sonuçta tabiki alacaksın kişiden kişiye gore değişiyor bazıları kilo veriyor mesela daha mı iyi kilo vermek boşver takma sen kimseyi
(278 puan) tarafından
Tabi doğru söylüyorsun belki şişkinlik tir inşalh ilerleyen zamanlarda şişlşkse iner
0 oy
tarafından
Folik asit vücudunda ki bütün eksikliği kapatır cildin düzelir saçların gürleşir enerjin gelir bebekte sağlıklı büyür kilo tamamen senin yediklerinle alakalı ama hamileyken diyet yapılmaz sağlıklı şeyleri bol bol ye
(278 puan) tarafından
Benim boyumdan fazla belli olmuyor kilom ama benim tek sinir olduğum yüzümün şişmesi inanki  ne yapalım kendi diyetisyenim olurum bebeğe yaricak şeyler yerim araştırırım :),
(87 puan) tarafından
Ben boydan kaybediyorum zaten bakicam doktora diyetisyene yönlendirmesiyle soyliyecem
(278 puan) tarafından
Canım hakkımızda hayorlı sı ya rabbim bebiş lerimizi çabucak kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
tarafından
70 le hamilr kaldım 80 le doğurdum 1 hafta sonra geri 70 oldum. Ama ben sabah uyanıp gece yatana kadar ne var ne yok yedim hatta sağlıksız şeyler bile yiyodum kendimi hiç tutmadım
(278 puan) tarafından
Maşlalh çok şanslısın valla allahım lütfen bende böyle olmak istiyorum ya :) ne güzel kız kıskandırdın
0 oy
(695 puan) tarafından
Bnce bunye ile alakali kulndm ama hc yemek yiyemdm mide bulntim coktu en son ay ödem oldu +9 kilo ile dogum yaptm
(695 puan) tarafından
Ewett cokkk zorrr 2. Cocuk hc sorun deil ama o hamilelik dusuncesi cok skntiliydi beni mahfediyor (:
(278 puan) tarafından
Maşaşlh 2 çocuk dmeek Allah bağışlasın benim ilk yani gebe olduğumu öğrendiğimden beri herşeyi araştırıyorum çok takıyorum galiba :-(
(695 puan) tarafından
Ayy yokk 1 cocuk war 2. Yapmak istedigimde hamilelik süreci beni korkutuyor demek istedm (: bende her sei arastryrm bence bz takntili degiliz bilincli anneyiz (:
(278 puan) tarafından
Hıı şimdi anladım Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin :) bencede bilinçli anneyiz zaman hızlı geçsinde bebeğimizi kucağımıza alalım ya :)
(695 puan) tarafından
(((: yine yanls anlaslma olms benm 1 tane oğlum war 15 aylik insallah hayirlisi ile sende saglikli kucagina alirsin (:
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Sanmıyorum bünyeyle ilgili olabilir ben 15 haftalık olana kadar 5 kilo verdim
(278 puan) tarafından
5 kilo verdin yani kilo hiç almadın 15 haftalığa kadar ve verdin maşşalh peki iştahın açık değilmi ydi
(5,108 puan) tarafından
Yok canım aldım tabiki zaten bulantıdan vermiştim şimdi 19 haftalık oldum. İlk hamilelik başlangıcındaki kiloma ulaştım yani şimdi toplamda 1 kilo almış görünüyorum. Ama bende dikkat etmiyorum :/ Almaya müsait bir yapım var ekmeği ve şekeri azaltmayı düşünüyorum
(278 puan) tarafından
Maşlh kuzum ya darısı bna bende bebeğe yaricak şeyleri yerim araştırırım bebeği kilo aldıracak şeyler
(5,108 puan) tarafından
Senin haftan daha çok erken canım ama o 2 kilo da gün içerisinde değişir bir iki gün dikkatli beslenirsen hemen gider 1 kilo  Kahvaltını mümkünse az ekmekle yapıp bolca su içmeni öneririm bir de meyve yemeye çalış ve akşam yemeği saatini de çok geciktirme
0 oy
tarafından
Aldiriyo cnm.        
(278 puan) tarafından
Yaaa bende öyle tahmin ettim çünkü 2 aydır içiyorum 5 haftalık Ken canım hiç birşey istemiyor Du demekki bedenim folik aside alıştı iştahım açıldı
tarafından
Vitamin olduğu için aldiriyo cnm
(278 puan) tarafından
Hım yapıcak bişey yok ozman neyse neden kilo aldığımı bildim artık teşekkür ederim canım
0 oy
(67 puan) tarafından
Folik asit kilo aldırmaz kesinlik için kilo Alacam diye yememezlik yapmayın bir insan varoluyor olacak o kadar zaten doğumda gidiyor kilo asıl kilo emzirmede başladı bende süt olsun diye hamilelikte aldığım kilodan daha fazla aldım
(278 puan) tarafından
Zaten sıkıntı orda kuzum hiç yemediğim kadar iyiyorum demek emzirken daha çok aldın gerçi mecbur (((
(67 puan) tarafından
Ya herkesin bünyesi farklı kimi su iciyodum süt oluyordu inceciktim Diyor benim. De yemezsem olmuyor
(278 puan) tarafından
Doğru canım inşşalah fazla kilo almadan sağlıkla atlatırız :)
0 oy
(1,122 puan) tarafından
21 haftlk hmilym ben yeni 1 kilo aldm 
(1,122 puan) tarafından
Kullandm cnm ben rahtsizdm, zatn mideden cnm ilk 3 ay hiç bisey yiyip icemedm yeni yeni düzeldim sayılır o yüzden almadm bnce
(278 puan) tarafından
Ben ilk ay iştahım kapalıydı 2 ci aya geçtim birden açıldı iştahım hoşşş mide bulantım da yok benim bitek kasık ağrım var başka belirti yok bazen gebe olduğumu unutuyorum :(
(1,122 puan) tarafından
Hamur işi ekmek filan yeme cnm uzak dur bunlardan bebeğe kilo yapack şeyler ye son aylarda daha çok kilo alınıyor dikkat et cnm bebek icin sağlıklı ne varsa onları ye
(278 puan) tarafından
Tmm cnm teşekkür ederim elimden geleni yapıcam)))
(1,122 puan) tarafından
Rica ederm cnm:)
0 oy
tarafından
Kız nie takıyosn hamilesin sen alıcan doğumdan sonra vercen
(278 puan) tarafından
Verirmiyim ki doğumdan sonra onuda bilmiyorum yani gebelikten çok kalıntı olsun istemiyorum dikkat edicem artık :(
0 oy
(27,352 puan) tarafından

İştah açar vitamini sağlar kullan kesinlikle aksatma

(278 puan) tarafından
Hayır zaten 3 aylık süreçte 10 kiloda alsam kullanacam ama ondan mı emin olmak istedim bence ondan çünkü bu kadar hızlı kilo almam imkansız
(27,352 puan) tarafından
Olur neden olmasın
(278 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumun için canım :)
(27,352 puan) tarafından
Rica ederim tatlım
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Bana aldırmadı iştah faalnda açmadı hamilelikte olur kilo alımı stres yapma☺️
(278 puan) tarafından
:) ne güzel kuzum ya darısı bna ya doğuma kadar 7 kilo almak yeterli bana inşllh öylede olur
(3,457 puan) tarafından
Ben 9 kilo aldım cnm doğumdan 1 hafta sonra 7 kilom gitmisti inşallah seninde öyle kolay gider ☺️
(278 puan) tarafından
Ayy inşlh ya rabbim dua niyetine duysun kızzz :-)
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Tabii ki aldırır.. Hemde çok aldırır ama bebeğin için göz yumman gerek 
(278 puan) tarafından
Onun için herşey yaparım ama folik ten olduğu nu bildiğim iyi oldu
(2,067 puan) tarafından
Affedersin dışkı rengi de değişiyor o da folikasit ten oluyor
(278 puan) tarafından
Ciddimisn sen ya iyiki söyledin kuzum hani olursa afedersin fark edersem araştırmaya kalkışmam teşekkür ederim :)
(2,067 puan) tarafından
Rica ederim :) :)

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 156 göst.
22 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hevalll (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 47 göst.
22 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hevalll (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 54 göst.
0 oy
7 cevap 147 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sude_ceylan1 (253 puan) tarafından soruldu

379,734 soru

11,367,833 cevap

34,849 kullanıcı

...