0 oy
419 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Kizlar bebegim 5 buçuk aylık yatarak nasil emzirebilirim ya siz nasıl emziriyorsunuz bana da fikir verir misiniz? Kolunuzami yatırıyorsunuz memeyi nasıl veriyorsunuz pozisyon hakkında bilgi istiyorum.

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben yan yatiyorum bebegimi de kendime ceviriyorum koluma yatirmiyorm canm mememin hizasinda yatiyo 
tarafından
Koltuk alti hizana yatir canm kendine dogru cek memeni ver o her turlu emer zaten ☺
(337 puan) tarafından
Uyandımi deneyim bir canım:) oturuken emzirirdim hep ayakta uyuyorm bazen düşecek diye korkuyorum kucağımdan
tarafından
Yeni dogdugunda ben de hep kucagimda emziriyodm bi kere sicrayarak uyandim yatakta oturuyorum bebegim yok kafayi yedim meger emzirip yatirmisim ben oturarak uyumusum lohusalik cok kotu gercekten. 2 aylik olunca yatarak emzirmeye basladim gercekten cok rahatlikmis
(337 puan) tarafından
Ayyy çok korkunç canım ya insan korkuyor ister istemez.
(202 puan) tarafından
Bende aynı şekil emziriyorum çokta basit oluyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bana asla dogru gelmeyen bısey asırı sacma o ne ya meme bı yana kayar bebe bı yana tuhaf bısı bıde uyusan Allah korusun bebek duser yada ustune dönersin  uyku yarı ölüm derler en ıyısı oturarak dogru emzırme seklı
(337 puan) tarafından
Maşallah canım rabbim sağlıklı uzun ömürler versin inşallah. Vatana millete sana hayırlı evlât olsun.
tarafından
Amın canım cumlemızınkı ınsallah
(337 puan) tarafından
Amin canım benim
(181 puan) tarafından
Yorumuna ne güldüm canım:) 3 çocuğu 2 yaşına kadar emzirerek büyüttüm memede kaymadı bebekte kaymadı bebeğimide ezmedim şimdi boyum kadar oldular. Gece neden kendine eziyet edecenki kalk otur yarım saat uykulu uykulu emzir.Al kucağına gece ağladımı hemen ver memesini ikinizde mışıl mışıl uyuyun.
tarafından
Allah sana bagıslasın evlatlarını ama sende olmadı dıye baskasında da olmayacak dıye bısey yok  bi tanıdıgın eşi bebegının uzerıne yatmıs uykuda ölmus cocuk 2 aylıkken ne olacagı  hıc bellı olmaz ben kımseye yap demem boyle bıseyı uzanırken emzırmek sıkıntılı o  anda uyumaya cok musaıt ınsan yatıyosun sonucta hersey olabılır bebekte bı tuhaf yatıyor bogulabılır anne dalar farketmeyebılır bence degıl ama eger bunun adı kendıme eziyetse  ezıyet vıcdan azabından ıyıdır tekrar anne olsam yıne kalkar emzırırım
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Ben bunu hiç yapamadım  sanırım biraz vucud yapısıyla da alakalı 
(337 puan) tarafından
Bende beceremiyorum vala canim
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben tan yatiyorum kisimda bana dönük yatiyo oyleydi o dönemler nasil rahat esiyosaniz ayarlarsin. 

Simdi yasina girdi ayakta bile emer ;D
(337 puan) tarafından
:)))) bazen ben uzanırken eşim kucana alıyor mememi açıyorum eşim tutarak emiyor capcap aklıma o geldi ayakta emer deyince maşallah emsin kuzum emsin
(7,791 puan) tarafından
E hem hem dedim mi kosar gelir emme seklini gorsen agzi memede poposu yuzumde olur 360 derece donerek emiyo bi buyusun anlarsın :D cok komik oluyo
(337 puan) tarafından
Ay canım yaaa çok tatlı maşallah maşallah:))))
0 oy
(800 puan) tarafından
Vermiyorum cnm 

Oturup emziriyorum hep 4 aylık oldu 

Gecaledi zaten asla vermem o şekilde 
(337 puan) tarafından
Anladım kuzum sağlıklı uzun ömürler versin rabbim. Ya ben de hep oturarak emzirdim hiç yatarak emzirmedim ama oturarak emzirirken düşecek diye korkuyorum kucağımdan
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Yan yatıp bebişini aşaģı yatır biraz kol altına gibi kolunu yukarı doğru uzat yadabaşının altına alabilirsin keyfince  memeyi görünce oda sana döner zaten benimki bi ara yüz üstü dönüp sadece öyle emiyordu 
(337 puan) tarafından
Amin canım allah razı olsun
(7,249 puan) tarafından
Ama çok özleyeceksin o halini benimki 19 aylik televizyon tepelerinden topluyorum artık :))
(337 puan) tarafından
Bazen diyorum hiç büyümese bazende diyorum bir  emekledigini yürüdüğünü görsem diye ama daha da zorlasiyor
(7,249 puan) tarafından
Tadını çıkar öyle böyle büyüyorlar geriye dönüp baktığında sadece anılar birde şapşik fotoları kalıyor iyi günlere hayırlı evlat olsunlar insallah
(337 puan) tarafından
Amin canım amin insallah
0 oy
tarafından
Yan yatırıp emziriyorum minik Ken kokuma yatırıyodum ama 

Emzirirken de uyumazdm yani tehhlikeli kucagımda emzirio yatırdıgımsa uyanıyo oyuzden bu şekl emziriyoeum been yatagın üzre inde emzirio yanından kalkıyorum
(337 puan) tarafından
Bende uyuyamam emerken canım ben elimden düşmesin den korktuğum için emene kadar yatarak emzirim sonra yerine koyarim doydumu diye düşündüm
tarafından
Aynen canım senşn için söylemedim yukarda çok saçma felan demşler de o yüzden dedim
(337 puan) tarafından
Anladım bebegim
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Uykun ağırsa böyle bişey deneme bence
(337 puan) tarafından
Bebeğim doyana kadar uyumam ben canım oturarak elimden düşer diye korkuyorum ama yatarak o doyana kadar emzirip yerine koyarim diye düşündüm uyuyamam zaten emerken korkarım uykum ağır değil canım kolum uyuşuyor düşer diye korkuyorum.
0 oy
(3,681 puan) tarafından
1 aylıktan beri öğle emziriyorum kafasını yan ceviriyordum bebeğin bende yanına uzanıyordum koltuk altı seviyeme getirip bebegi emziriyordum şuan 17 aylık hala öyle emiyor geceleri 
(337 puan) tarafından
Anladım canım bende deneyim ya otururken kolum uyuşuyor düşer diye korkuyorum
(3,681 puan) tarafından
rahat bir emzirme şekli Ama dikkatli ol canım emzirirken
(337 puan) tarafından
Tamam canım dikkat ederim tsk ederim
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Bence çok tehlikeli bisey iki kızımda da aklımın ucundan dahi geçmedi. Mahallede bi bebek öyle emerken boğazına kaçmıştı gece yarısı ambulans filan gelmişti. Ondan etkilendim sanırım hiç emzirmedim öyle. Gözümden uyku akardı ama hep normal pozisyonda emzridim
(337 puan) tarafından
Ayyy çok üzüldüm ya canım ya. Bende kolum uyuşuyor diye düşer diye korkuyorum ondan dedim öyle mi denesem
(1,368 puan) tarafından
Uyku çok tatlı canım ama ben cesaret edemedim öyle  :) uyuyakalirim üstüne dönerim ya da boğazına kadar ne biliyim bir sürü şey gelir aklima
(337 puan) tarafından
Bende aynu canım ya
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Yatarak emzirilmez kulak da sıvı birikilmesine sebeb olursun sonra doktor doktor gezersin instakram da Ali fuat die çocuk doktoru var takip et istersen 
(337 puan) tarafından
Bakım canım hemen tsk ederim bilgilendirdigin icin
0 oy
(749 puan) tarafından
Valla 45 kadar  yan yatırdım  çocuğunda yan koyrdim. Emziririm sabaha kadarda yatardi . Üstüne yatmycgimida bilirim. Çünkü o yönden uyanigm
(337 puan) tarafından
Bende öyle o emerken hiç uyuyamam canim
(749 puan) tarafından
Daha rahattı  en azndan sende bı yandan yatiyorsun
(337 puan) tarafından
Yine uyuyamam kiz emerken ama kolum uyuşmaz enazindan
0 oy
(244 puan) tarafından
Yan yatıyordum bebeğimde kafası yan tarafa dönük şekilde emiyordu zaten meme olsun kokuyu alıp emiyorlar canım 
(337 puan) tarafından
Aynen canım deneyecem bende
0 oy
(3,236 puan) tarafından
Boşver hiç yapma ben yapmadım tehlikeli geliyor bana Allah korusun burnu kapanır genzine gider anlamazsın uyursun falan. Ben oturarak emziriyorum tam köşede de değil yani düşer falan gerçi ben ayılıyordum hemen 
(337 puan) tarafından
Bende emerken hiç uyumam canım doğmasını bekler yerine koyarim öyle yatarım. Kolum çok uyuşuyor ondan düşer diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Yan yatarak veriyorum hep öyle uyur bebeğim..ama uykun ağırsa yapma derim tehlikeli boğulur Allah korusun ..
(337 puan) tarafından
Yok uykum hafif canım
0 oy
tarafından

Ben o şekilde emziriyorum bebeğim o pozisyonda emmek istiyor yanıma kolumun üstüne yatırıyorum emziriyorum tabi gece dikkat etmek lazım uyku hali Allah korusun :) 

(337 puan) tarafından
Ben uyumam canım bitirene kadar
tarafından
Evet öyle olmalı zaten
0 oy
(467 puan) tarafından
Bizimki 12 aylık yatarak emziryorum geceleri 
(337 puan) tarafından
Maşallah allah bağışlasın canim
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Ben emziriyorum o şekilde ama benim oğlum büyük 20 aylık bence sizin için erken Allah korusun ya daha çok küçük 
(337 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım kaderi güzel olsun
(14,030 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah bütün yavrularımızın
(337 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Sanirim herkes kafasında gece uykusu ile yan yatmayi eslestirmis. Halbuki gunduz de koltukta veya yatakta yapilabilir. Uykusunda donme riskinin unutulmamasi lazim sadece. Benimki 4 aylik,1.5 ayliktan beri oyle emziriyorum, cok rahatim. Mesela su an grip oldugu icin doktor "kafasi yuksekte kalsin." dedi. Reflu yatagina koyup emziriyorum.
(337 puan) tarafından
Anladım canım tsk ederim bilgilendirdigin için
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Canım ben mastit oldum sağlık ocağında ki hemşirem yatarak emzirme dedi 
(337 puan) tarafından
Öylemi canım bilgilendirdigin için çok tsk ederim
(3,730 puan) tarafından
Rica ederim canım :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 52 göst.
10 Ocak 2023 Aile kategorisinde Prenseskizannesi (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 116 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hilalasya1212 (1,918 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 465 göst.
15 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,164 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
3 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Nagi-55 (15 puan) tarafından soruldu

379,592 soru

11,363,311 cevap

34,839 kullanıcı

...