0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından
Kızlar beş buçuk aylık kızım var gündüz uykularında asla sorun yok uykusu gelince kendi kendine ee Eee demeye başlar yatırırım beşiğine 10dk demez uyur hemen gece olunca akşam 9 civarı falan yine uykusu geliyor uyuyor yarım saat en fazla 1 saat uyur uyanır sonra 11-12arası yine ee ee demeye başlar yaptırıyorum yatağına avazı çıktığınca ağlıyor sanki işkence yapıyorum yyaa niye böyle oluyo ya 

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Asla duzen kuramayan ben aglayarak bi kosede cevaplara bakacagim
(147 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun inşallah
(242 puan) tarafından
Gel bacim sarılalım aynı durumdayım bende
-Reklam-
0 oy
(13,113 puan) tarafından
Atak haftası veya diş olabilir canım. 19 aylık hâlâ daha çekiyorum su uykudan 
(147 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bi bilsem yavrumun derdini
0 oy
(7,070 puan) tarafından
Senin yine küçük canım benim ki 1,5 yaşında hala kesintisiz uyku yok bağıra bağıra ağlıyor ne yapacağız böyle bilmiyorum. 
(147 puan) tarafından
Abooo yaaa Allah yardımcımız olsun gerçekten
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Öyle birşey varmıymıymış bende bekleyeyim burda doğduğundan 1 buçuk yaşına kadar görmedim ben öyle birsey 
(147 puan) tarafından
Valla ben anlamadım ya şuan çevremde aynı zamanlarda doğum yaptığımız 4 kişi var ikisi erkek bebe ikisi kız bebe hatta biri prematüre ya arkadaş millet her akşam 9 dan sonra ana baba saati diye story atıyo benim toto yer görmüyor soruyorum geceleri nasılsınız falan diye sabah 7lere kadar deliksiz diyorlar maaşallh
(7,282 puan) tarafından
Vay anasını maşallah ya bizim bebelerde üretim hatası var yada bizde o zaman 11 buçukta uyudu mesela bazen babası ondan önce gidip uyuyor
0 oy
tarafından

Küçük 2 yaş büyük 3.5 yaşında sabah 8 de kalkarlar gündüz bir veya 2 gibi uyurlar 4 de uyanırlar akşam 11 de uyurlar :) çok şükür rahatım 

Küçük kızımın 2 yaş sendromunda zorlandım ama düzeldi şükür 

(147 puan) tarafından
Maaşallah kızz maaşallh tavsiyeler tüyolar ver bize Allah'ım darısı başımıza inşallah yaaa
(1,340 puan) tarafından
2 yaş sendromunda neler yaşadınız? Kızım 20 aylık zaten uyku düzeni yokru3 gece 2 lere kadar otururdu. Ama şimdi resmen sabahlıyor. Sabah 6 da uyuyor. Biz 2 yaş sendromuna mı girdik?
tarafından
2 yaş sendromu huysuzluk iştahsızlık ağlama krizleri hiç bisey begenmeme aşırı mizmizlanma uykuya dalamama bunları yaşadık cnm

Melo canım 1 hafta hiç durmadan o vakitlerde uyutmaya çalıştım ve başardım alıştılar o saatlere artikn☺ zor oldu ama degdi
0 oy
(59 puan) tarafından
Benim kizimda 5 aylik gunduz uykusu 15 dk uyuyo gece 4  5 e kadar surekli qgliyo sallamami istiyor cok huysuz olmus dis cikartiyo olabilir canm
(1,170 puan) tarafından
bnimki 7 bucuk aylik 2 haftadir sabahliyoruz surekli ayagimda sallarim yada kalkar oyuncaklariyla oynariz nie boyle yapiyo bnde bilmiyorum
(147 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ya çok salyası akmıyor elini sürekli ağzına da atmıyor ama anlamadım ki
(1,170 puan) tarafından
valla bnde anlamis degilim gece gunduzumuz karisti iyice
0 oy
tarafından
2 bucuk yaşinda kızım 12de uyur 12de kalkar gündüz uykusu yok bi ara düzene sokayım dedim içinde kaldım 
(147 puan) tarafından
Gündüz uykusu da şart yaa her açıdan
(4,889 puan) tarafından
Benimkiler de 2 buçuk yaşında hemen hemen aynı ama 12 de uyurlarsa 10 gibi kalkarlar gündüz uykusunu aylar oldu bırakali bazen isterlerse uyuya kalırlar o kadar
tarafından
Aynen öyle uyumak isterse uyur keyfine göre takılıyor Öğleleri küçük bebegim var artık kendi kendine bişeyler yapsın istiyorum :)
(4,889 puan) tarafından
Doğru canım insan saatlerce dolanamiyo etrafında. Bebeğin de var Allah yardımcın olsun.  Benimkiler de ikiz az önce uyudular:)
tarafından
Allah sana bagışlasın canım amin Allah razı olsun ❤️
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Oğlumun uyku düzeni 18.ayda oturdu senin ki daha küçük ya düzen için sürekli bozuluyor çünkü 
(147 puan) tarafından
Ben de anlamadım ki benden sonra da önce de doğuranlar var maaşallh yani hepsi rahat
0 oy
(166 puan) tarafından
Benimki 11 aylik, 2 aydir bir hastalaniyo bir dis cikariyo diye diye uykular haram oldu bana. Zombi gibi oldum. Zaten oncesinde de gece 2-3 kez uyanirdi gunduz uyumazdi uyusa da en fazla 2 saat o da nadiren. Bu aralar yine dis cikariyo hem uykusuz hem istahsiz hem de sinirli beyefendi
(147 puan) tarafından
Ayy bebek olmak da zor arkadaş yaa büyümek de ne zor yaa
(166 puan) tarafından
Aynen oyle Allah hem onlara hem de bize yardim etsin :)
0 oy
(5,220 puan) tarafından
7buçukta kendi kendine uyuyan (yada bayılan) bebişim bronşit geçirdikten sonra 1aydır uyymuyor 3e kadar takılıyoruz beraber şuandada bana bakıyo bende ona :D
(147 puan) tarafından
Yaa ağlamasa bu kadar takmıcam kafama çok istiyorum gece uykusunu düzenli uyusun hormonları için falan ama olmuyo yapcak bişey yok ağlaması beni çok yıpratıyor
0 oy
(244 puan) tarafından
Aslında 1 yaşına kadar uyku düzeni oluşturamıyorsun çünkü atakdır diştir falan filan olmuyor ama benim bebeğim normalde akşam 10 da yatar gece 4 te kalkar emzirip mama yaparım sonra 8 9 gibi kalkar mama içer yatar ve 12 de kalkar karnını falan doyururum 2 3 gibi tekrar yatıp akşam 7 de kalkar sonra 10 da yatar bidaha döngü böyle ama bu zaman atak haftasında olduğu için değişti gündüz artık 8 de kalkar mama veririm yatar  11 buçukta kalkar  uyumaz sonra öğlen 1 2 gibi yatıp 4 de kalkar 6 da yatıp 8 de kalkar 10 da yatıp 11 buçuk gibi kalkar sonra 12 gibi mama veririm uykuya dalar sabah 6 ya kadar yatar ama ben bırakmıyorum gece bi kezde olsa besliyorum o yüzden 4 te kaldırıp mama veriyorum sonra yine aynı döngü sabah 8 de besleyip yatırıyorum 11 buçukta da kalkma vakti böyle yani doğduğundan beri maşallah gece uykuyu seviyor ama gündüz uykusunda bi değişkenlik oluyor bu arada 6 aylık bebeğim 
0 oy
(74 puan) tarafından

Gündüz uyutmamaya çalış canım.Bir de gece uyuduğu odayı loş ışık yap.karanlık olsun ki uyuması gerektiğini bilsin.gündüzleri de ya perde açık yada perdeyi açık tut 5 aylık artık oyuncak oynar oyun oynat yor biraz gündüz uyutma gece olunca saat belirle o saatte yatağına götür o ağladıkça sen yatır pes etme tamam düzene giriyor ama gerçekten kolay olmuyor sabır istiyor sakin bir şekilde bekle 

Gece uykuya geçişte zorlanıyorsa eğer bize doktorumuz bay bay diye bir damla yazmıştı bizde pek işe yaramadı ama sizde belki yarar.Bu benim doktorumun önerisi yaparsınız yapmazsınız size kalmış.
0 oy
tarafından
İki yaşında kızım ve gündüz yarım saat geceleri hiç yatmıyor  mesef çok şık kalkiyor uyusada saat iki oldu hala. Uyumuyor 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Valla benim de aynı en rahat aylar ilk birkaç atmış dış atak derken gece uykuları düşmanımız oldu gündüz güzel uyuyo ama gece korkulu rüyam oldu resmen böyle gidecek herhalde bu
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bu arada ben kehribar aldm huysuzluğuna iyi geldi gece dörtte beste yatacağına en azından 1 -2 gibi yatmasını gündüz de huysuzluğunu aliyo çok işimize yaradı kaybettik bir ara tam perişan olduk 
(1,219 puan) tarafından
Bizimki gündüz baya uyuyor da gece uykusu bozuldu ama yine de fark ediyo her türlü sertifikalı hakiki olandan almak lazım
(1,072 puan) tarafından
Benim ki uyumuyor canım gündüz 11 e kadar :) şunu alayım da deniyim link var mı
(1,219 puan) tarafından
https://ty.gl/cx9us71ptg
 şunu aldım ben canım bakablrsn. Valla bizim ki 12 1 e kadar uyuyo gündüz bir iki saat oynayip geri uyur 2-3 saat fln bütün işlerimi yaparm haftada 3 gün ise gidiyorum şu an zaten eşim bakiyo o günlerde hiç zorlanmiyo uyuduğu icin
(1,072 puan) tarafından
Canım benim ki 3 aylık düzelmesi için bugün zar zor uyutamadim inşallah düzelir
(1,219 puan) tarafından
İnşallah sağlıklı olsunlar da bunlar gelip geçiyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 76 göst.
0 oy
7 cevap 166 göst.
5 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 171 göst.
19 Kasım 2021 Aile kategorisinde Beden dili (4,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 138 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,132 puan) tarafından soruldu

381,486 soru

11,421,410 cevap

34,977 kullanıcı

...