0 oy
419 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Burdakı çoğu anne bebeğini ayakta sallamaya alıştırmis nasıl bırakırım diye soruyorlar benim ilk bebeğim olacak inşallah ilk gebeliğim pişpislayarak uyuturum gibi ayakta sallamayi da kucakta sallamayi da düşünmüyorum çünkü bebeği sarhoş ediyormus bu yöntem bı sersemleyip dalıp bir iki saate geri uyanmasına sebep oluyormuş sizler bunu bilerek mi yoksa csresizlikten mi sallamaya alistirdiniz anneler

38 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bebekten bebeğe değişir oğlum 10 aylık 2 kere anca sallamışımdır ayağımda genlede kucakğımda pış pışlıyordum bazen beşiğinde sallıyordu öyle zor bi bebek değildi her türlü uyuyordu inşallah seninkide kolay bebek olur canım sağlıklı olsun da gerisi önemli değil şimdiden bu karı düşünme sen 
-Reklam-
+3 oy
(1,206 puan) tarafından
Doğum yaptin mi canım ;) yap ondan sinra gel inşallah asla sallamam dedim şu an ayağımda sallayıp uyutmak zorunda kaldım daha yeni uyudu 
tarafından
Yapmadım işte ilk gebeliğim asla sallamam demiyorum ama demekki çoğu anne sallanmamin iyi olmadığının bilincinde ama mecbur kalıyor ben uyku eğitimi de aldım pedagolojik eğitimim de var kendimi hazırladım ama bakalım hayırlısı
(1,206 puan) tarafından
İnşallah canım bebegin uysal bir bebek olur istediğin şekilde büyütmek nasip olur ;) bazen bakıyorum kendi kendine uyumuş bazen de işte çıldırıyorum uyuyana kadar. Elbette sallamak iyi değil ama gözünün önünde uykudan gozlleri kıpkırmızı olmuş deli gibi uykusuu olduğu halde uyumamakta direnen bebeğin olunca ne uyku eğitimi ne pedagoliji kalıyor. Güzel bir tabir ile ebem karı yöntemleri devreye giriyor. Bizde çocuğun bize  göre ddeğil bizim çocuğa göre şekil aldigimiz bir yetiştirme tarzı oldum umarım sende tam tersi olur sağlıkla gelsin minigin
(444 puan) tarafından
Ben de asla sallamam dedim sallamadım. İnsanları neden korkutuyorsunuz?
(1,206 puan) tarafından
Korkutmusmuyum  okurken keşke iyi dileklerimi gorseydin içten içe nasıl dua ettiğimi filan da bilseydin ;) aferin sana en iyi anne sensin inşallah bundan sonrada yapmam dediğin her şeyi uygulayabildigin bir annelik yaparsın. Ben beceremedim  umarım bütün anneler başarabilir iyi günler. ;)
(444 puan) tarafından
Aynen dogum yaptin mi canim ;;)))) cümlesi çok motive edici bir cümleydi
+1 oy
(173 puan) tarafından
Kızımı hep ayakta salladım buyuk rahatlık uyuyuncada uyanmıyordu hiç . 2yasındada yanına yattım elimi tutarak uyudu ara ara yıne ayakta sallanmak ıstedı kendısı salladım sımdı 4 yasında kendısı gidip yatıp uyuyor . Yanı bu konuda cok kasmayın sizin ve bebegizin huzurlu ve rahat uykusu önemli :) saglıkla buyusunler ınsaAllah
+1 oy
(463 puan) tarafından
Bütün pedagojik ve nörolojik eğitimleri unut. Bir bebeğe karşı hele ki kolik bir bebeğe karşı asla galip gelemezsin:))
+1 oy
(3,552 puan) tarafından

4.ayda oyle bi atak var ki bırak ayakta sallamayı, amuda kalkarak uyut beni dese oyle uyuturdum o kadar uyumuyordu ki... Annelik asla yapmam dediğin şeylerin başrolünde kendini bulmaktır canim. Doğsun oyle görelim :)

0 oy
tarafından
Kuzum ben sallamiyorum emerken uyuyo ❤️☺️
tarafından
Muhtemelen benim de oyle olur o zaman ☺️❤️ olursa da olsun kuzu ya ölüm yok ya ucunda
(7,654 puan) tarafından
9.5 aylık oldu valla en güzel yöntem insan yapmicam dediklerini yapıyor sağlıklı büyüsünler inşallah
tarafından
Aynen oyle ☺️ beni sallasalar ben de misil misil uyurum
tarafından
Ay serifem benim bebe de öyle ❤️
(1,272 puan) tarafından
Bende memede uyutuyordum memeden kesince yanıma yatırarak uyutmaya başladım. İlk günler zor oluyor ama sabırlı ve kararlı olursanız sonrası kolaylık. Hiç sallamadım kızımı ayağımda.
0 oy
(5,868 puan) tarafından
Hahahah bunu diyen ablam yatak ortasını tavanından salıncak astırdı oğlu yeterki uyusun diye :) hiç böyle şeyler diyemiyorum ben hamileyim şuan sallamam işte şunu yapmam bunu yapmam diye :) 
tarafından
Bende sallamam diyorum ama ya sallarsam :D işte son çare mi avsba anneler buna mecbur mu kalıyor onu mersk ettim
(5,868 puan) tarafından
Uykusuzluktan artık her yol mübahtır diyorlar bence :))
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Hamilelikte ki hiç bir plan çarşıya uymuyor :) 44 günlük olduk kaç çeşite döndük. Bende çok derdim ayağımda sallamiyorum ama memedeyken kucağımda sallıyorum. Yatağa alistirmam dedim çocuk benim yanim dışımda uyumuyor.
0 oy
(244 puan) tarafından
Emin ol hamileyken dediğin hiç bişeyi doğum yaptıktan sonra uygulamıyorsun benimki çok sallanan bi bebek değil emerek uyuyordu şimdi emziremiyorum o yüzden mamayı içerken uyuyakalıyor ama bazen uykusu olup aç olmaynca mecbur sallıyorum hatta bazen beş dakika bazen yarım saat salladığmda oluyor yani 
tarafından
Sallamak yerine besigine yatırıp sırtını okşamayi veya pişpislamayi hiç denedin mi :(
(244 puan) tarafından
Evet o zamanda benle oyun oynuyor zaten çok ağlayan bi bebek değil ama öyle de uyumuyor maalesef
0 oy
tarafından
Canım 17 günlüğüz emmeden sonra göğsümde uyumaya alıştı  .
tarafından
Emerken uykusu gelince memeden çeksen nasıl olur memede uyutmak da dermiş ya ben çok uykuya düşkünüm korkuyorum :(((
tarafından
Tam olarak ne demek istedin anlamadım ama uyuya kalmaktan mi korkuyorsun emzirirken ?
tarafından
Ben uykuya düşkünüm aynen emzirirken veya bebeğe bakarken uyurum diye korkuyorum :(((
tarafından
Uyumazsin merak etme bak ben uykumdan kalktım emzirdim yatırdım yani otomatikman vücut kalkıyor
tarafından
Aysunnn daha erken cano
0 oy
tarafından
Çok kısa sure ayagimda salladm snrasnda istemedi cabuk sıkılıyor kizim. Meme birakma sirasinda da 16 aylikti tavandan salincak astik 2-3 ay da oyle sallandi snra ondan da sıkıldı istemedi onu da söktük. Şimdi arada mecbur kaldikca carsafta salliyoruz. Genelde kendi uyur ama geceleri saat 2ye 3e uzuyor uyku mecbur salliyoruz
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bende öyle diyodum sonra bı doğdu ki kolik bebek. Hadi sallama da goreyim :)
tarafından
Aman Allah korusun :(((
(7,791 puan) tarafından
İste canim sen cok da sey yapma. Sen degil bebek seni yonetiyor :) benimki aglar sakinlestirmezsem kusar oyle inat bi cocuk. En sevmedigim seydi bu huy burnumun dibinde bitti :D
tarafından
Kız kolik olduğunu sen mi anlıyorsun doktor mu söylüyor :( kolik nasıl yani ne demek tam olarak
(7,791 puan) tarafından
Anlıyorsun canım. Her bebek kolik degil bak bu arada bazen doktorlar kolik diyip gecer bana doktor demedi anladim. Haftada en az 3 gun gunde en az 3 saat nedensiz ve kesintisiz aglama krizi olarak geçer tanimi. Hatta saatleri oluyo benim kiz sabsh iyi olurdu bazen aksam 4-5 oldu mu baslardi aglamaya sussa bile mizildanirdi geve 10-11 e kadar. Ve istersen amuda kalk susmuyo asla. Bazen cingar cikariyodu aglarken bazen sakin agliyodu genelde nefesi kesilcek sekil aglardi benim ki 4 ay sonrasi fakan baya hi azaldi şükür ama hala mizmiz uykusuz ve zor bi bebek :D
(7,791 puan) tarafından
Bazi bebeklerde laktiz alerjisi oluyo onunda belirtisi kolik gibi kolik saniyosun ama emin olmak icin emziriyosan sut ve sut urunu tuketmicem bi hafta cocuk sakinliyiea laktiz alerjisi vardir mama veriyosan laktozsuz vercen vs yani...
0 oy
(4,651 puan) tarafından
6. Aydan beri ayağımda a sallıyorum ama hafif tempo sarsmadan ninni söyledim bazen bazen de müzik açtım. Şimdi. Bazı aralarda kucağımda geldi uyudu. 11 aylık uykuyo direniyor kerata...
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Çaresizlkten alıştı yaşına gircek kızm inan o kdar huysuz Bi bebk ki ne yapsam uyumadı srekli muz mız bak şu saat oldu hla sallıyorum hemde 12 den beri deli gbi uykusu vr ama dreniyo uyumamk içn hep böyldi hep
tarafından
Ben uykuya çok düşkünüm napacam ya uyuyakalirsam diye korkuyorum :(
(7,791 puan) tarafından
Uyuyakalmiyon cnm rabbim oyle his veriyo ki anneye tum gun uykusuz olsan cocuk sagdan sola donse dahi uyaniyosun.
Ben uyanip kizimi emzirip besigine koyuyomusum bi uyandim kucagimda cocuk yok yere baktim dustu sandim ama nasil korkuyom meger emzirip besigine koyup uzerini dahi ortmusim hatta kafasini bile yan cevirimisim :D o kadar uykusuzdum ki gunde toplam 2 saat belki uyuyodum iste hatirlamiyom yaptiklarimi bile ama annelik oyleymis iste. Rabbimin mucizesi.
0 oy
(15,227 puan) tarafından
O kadar çok gazı vardı ki. Mecbur salladım. 18 aylık. Gecenin 3.30 u şuan ayağımda.
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Hamd olsun oğlum 5 aylık oldu sallamam uyurken besine koyarım kendi kendine uykuya dalıyor baştan beri öyle alıştirdim çünkü nasl alışırsa öyle gider
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bebegin olunca gel bi daha konusalim  uzak dan davulun sesi hoş gelirmis :)))
0 oy
tarafından
Emerek uykuya dalıyordu . Şuan 7.5 aylık olduk asla sallamam diyen ben sallıyorum 
0 oy
(173 puan) tarafından
Canm ben de öyle diyodum ama o kadar gazlı bir bebekti ki mecburen salladım hatta sallamak derken normal sallanma bile sakinlestirmiyodu babasıyla her gece 3e kadar battaniye de sallıyoduk. 9 aylık olana kadar gazı vardı resmen şuan 14 aylık sallamayı biraktim sayılır beşiği kaldırdım iyice yorulunca gelip emiyo uyuyo. İnşallah sen de mecbur kalmazsın sallamaya ve inşallah emzik tutar bebeğin benimki tutmadı aşırı zor geçti
0 oy
tarafından
Ben oglumu 18.5 ayoiga kadr sallamdim asla memede uyuttum cocuk öyle alismisti meme onunde yatardi simdi 2 haftadan fazldr sutten kestim sallıyorum yada yaninda uzanip pispisliyirum oyle yatiyir cok inst etse yatmamk icjn sallıyorum ve sallamaktsn nefret ediyirum bu zamana kadr sallamadm basima geldi işte 

İlgili bir soru bulunamadı

380,128 soru

11,379,582 cevap

34,867 kullanıcı

...